Jump to content

Нова православна издања

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 299
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Књига је супер,одлично ми се слаже уз патике и мајицу... 0102_laugh ;)

smeman.jpg

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vinjak si stavio u drugi plan a koka kola ispred lol

svidja mi se dizajn naslovne strane-slična je šablonu za postere

57664995k.jpg

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

vinjak si stavio u drugi plan a koka kola ispred lol

Хаха,ево ти цео распоред,слева на десно:

Течност за судове,мед,маслиново уље,па сунцокретово, а на столу,кокишка,вињак,вино,стара соколова медовача,пелинковац,густи сок...остало је на тераси... :P

Што се тиче дизајна књиге,већ су га прогласили да личи на умрлицу... :lol:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to zato što je evharistijsko bogoslovlje u nas doživelo kliničku smrt vo vremja ono ali mu sad udaraju elektro-šokove

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жена ми је јавила да је стигла. Погледаћу кад вратим с посла кући.. иначе, књигу ћу након што је прочитам поклонити за Божић брату који студира ПБФ .

Свако добро Лазаре!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па, како вам се чини књига?

Чини ми се да је неопходна.

Надам се да је штампана у вееликом тиражу .

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тек сам почео, са читањем и мало прелиставао,али чини ми се,да ово није за широке масе, и више је усмерена на добре познаваоце теологије.

Има доста страних ,латинских и других тешких израза,академско изражавање и искрено говорећи,тешко ће обичан лаик да похвата нити...

Не знам,можда сам прерано донео закључке,али рецимо књига образа светачког "Наш живот у Христу..." па и Шмеманов дневник,су ,бар мени,много лакши за читање...

Иначе су књиге из "отачника" по правилу хеви, и мораш имати добру теолошку,па и филозофску подлогу,да би нешто скапирао...

Афансјева "трпеза Господња" је мени мајка мара за литургијска питања...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба да је читају они који се баве богословљем, па ће широке масе осетити бољитак.

То је мој први утисак.

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тек сам почео, са читањем и мало прелиставао,али чини ми се,да ово није за широке масе, и више је усмерена на добре познаваоце теологије.

Има доста страних ,латинских и других тешких израза,академско изражавање и искрено говорећи,тешко ће обичан лаик да похвата нити...

Не знам,можда сам прерано донео закључке,али рецимо књига образа светачког "Наш живот у Христу..." па и Шмеманов дневник,су ,бар мени,много лакши за читање...

Иначе су књиге из "отачника" по правилу хеви, и мораш имати добру теолошку,па и филозофску подлогу,да би нешто скапирао...

Афансјева "трпеза Господња" је мени мајка мара за литургијска питања...

Јесте, некако је испало тако.

Иако сам се водио, пре свега, жељом да текстови прате тематику (богословље о Евхаристији), с друге стране сам желео и да се појаве текстови који су до сада били непреведени. Тако се је и десило да су остали "мало тежи" текстови, односно текстови које је Шмеман писао или говорио на неким теолошким скуповима, или у оквиру компликованих литургијских расправа.

Мада, чини ми се да је књига, за некога ко је дуже времена у Цркви, схватљива и од помоћи.

Наравно, није за почетнике, а свакако и они који то нису требају је више пута читати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чини ми се да је неопходна.

Надам се да је штампана у вееликом тиражу .

Штампано је 1000 примерака, што је одлично (за наше црквено и уопште издаваштво).

Чујем да се јеко добро продаје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...