Jump to content

Умемо ли да исијавамо радост, животност, љубав, да бисмо пренели наш доживљај Господа...


Препоручена порука

Sta mi vredi sto sam pre neko vece zaspao na polju uzivajuci u zalasku sunca,

probudivsi se medju mojim ogromnim bundevama kao negda stari prorok Jona,

kad posle dodjem ovde i kazu mi teolozi da moram da razmatram problem trijadoloskog jedinstva Boga logosa u svetlu pogleda na pneumatoloski aspekat svega toga zajedno, a sto je neophodno ze nase spasenje!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa lepša bi nam priča bila da pričamo gde ne grešimo :)

da afirmišemo ono što je dobro 

 

mislim ja (što nije uvek preporučljiva aktivnost)

I can't go back to yesterday because I was a different person then.  Alice in Wonderland

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa lepša bi nam priča bila da pričamo gde ne grešimo :)

da afirmišemo ono što je dobro 

 

mislim ja (što nije uvek preporučljiva aktivnost)

 

nekoliko puta sam bas to i traziooooo od svih nas...

Cak sam jednom ovde skoro napisao zasto govorimo o delovima gde su sveti oci pogresno ucili a ne govorimo samo o delima gde kaplje pravi pravoslavni med.

hvala sto i ti tako mislissss :)) emocije mi naviru sada prema medu Bozjem.

  • Волим 1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ja se slažem da smo ga zakomplikovali. Pre svega ovo najuzvišenije osećanje - ljubav. Zatim i našim pogledima na stvari, svet, ljude, život... Ako bismo bili slični ovom detetu, definitivno bismo bili na pravom putu.

 

A gde ne grešimo, zaista? I ja se vrtim u krug, danas jesam, sutra nisam :(

Ali trudim se da govorim sebi: ako i grešiš, dobro je, to znači da si još uvek živ, uvideo si (makar na trenutak) cilj, pa se neko zabrinuo i stao da se bori protiv tebe. Ako nešto dobro uradimo, zahvalimo Gospodu što dela kroz nas, jer znamo da se neko bori i za nas. Ovim ne izjavljujem da sam pravedan, dobar itd, već samo delim moje mišljenje :)

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Једно нам Бог никада неће опростити а то је што смо са Њим", превео сам, али не разумем ни ову ћириличну варијанту...

 

Drugi ce!

  • Волим 1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mi to verovatno da se ne bismo pogordili, ignorišemo vrline,

ali to nije fer

skoncentrisani smo na mane

 

kako se gaji vrlina ako je ignorišeš, i kod sebe i kod drugog?

I can't go back to yesterday because I was a different person then.  Alice in Wonderland

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mi to verovatno da se ne bismo pogordili, ignorišemo vrline,

ali to nije fer

skoncentrisani smo na mane

 

kako se gaji vrlina ako je ignorišeš,i kod sebe i kod drugog?

 

Ti u tajnosti uzgajaj vrline, a na videlo bolje da iznesemo mane, pa na prvi pogled zgroziće se oni koji te nisu vredni. Oni uporni, koji zaista hoće da te upoznaju kao osobu, kao Čoveka, oni će istrajati, ostati i blago će im se otkriti :)

Da nadodam: ovo je teoretski, svaka čast onome ko može. I pitanje je dal' se isplati?  :.mislise.

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti u tajnosti uzgajaj vrline, a na videlo bolje da iznesemo mane, pa na prvi pogled zgroziće se oni koji te nisu vredni. Oni uporni, koji zaista hoće da te upoznaju kao osobu, kao Čoveka, oni će istrajati, ostati i blago će im se otkriti :)

Da nadodam: ovo je teoretski, svaka čast onome ko može. I pitanje je dal' se isplati?  :.mislise.

 

ne mislim da treba svako sebe da hvali :) neke vrline se i sastoje dobrim delom u tome da ih čovek ne bude svestan kod sebe

uostalom,naše vrline nisu naše, sve dobro je od Boga

 

ali ako se skoncentrišemo na to dobro,umesto što smo usmereni na kritikovanje, da li bi nam to donelo veću štetu ili korist?

 

da se stvarno radujemo svagda i budemo zahvalni

ili i tu radost treba da krijemo a da naglas samo iznosimo žalbe ? :)

I can't go back to yesterday because I was a different person then.  Alice in Wonderland

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drago mi je da se taj koncept probudio u tebi Sara.

Vidi jos jedno moje zapazanje ... tice se drveta Zivota i drveta Poznanja..

Uce nas recimo da su adam i eva bili skolarci u osnovnoj skoli pa su pogresili i onda su ovde na zemlji zavrsili fakultet poznanja dobra i zla....

Meni je to nejasno jer po meni treba jesti samo sa drveta Zivota i niceg drugog. Da bi se to manifestovalo na najsjajniji nacin to su ona licna iskustva prema Bogu koje delimo sa svima a ipak je samo nasa intima orginalnost i neponovljivost licnosti.

Sta ce meni plod sa drveta poznanja ako imam drvo Zivota.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mi to verovatno da se ne bismo pogordili, ignorišemo vrline,

ali to nije fer

skoncentrisani smo na mane

 

kako se gaji vrlina ako je ignorišeš,i kod sebe i kod drugog?

 

ма није то игнорисање...а и шта ћеш кад смо лаки да се погордимо....боље се чувати од гордости јер врлина губи смисао ако се погордиш...а врлину као и све остало ја скоро схватих добисмо од Бога ...па се он Свемогући брине да она и опстане тј одгаја ...а ми само у потаји је помало заклањамо...

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...