Jump to content

Умемо ли да исијавамо радост, животност, љубав, да бисмо пренели наш доживљај Господа...


Препоручена порука

Spasonosno je samo ono evanđelsko osećanje, i raspoloženje, koje se iz tebe prelilo u bližnje, i postalo njihovo.

Na sigurnom si putu spasenja, ako spasavajući sebe spasavaš u isto vreme i bližnje. Niko se ne može spasti drukčije nego kroz bližnje.

Evanđelska molitva postaje spasonosna po mene, ako se molim i za bližnje; evanđelska vera, evanđelski post, evanđelska ljubav, evanđelske vrline uopšte, spasavaju ako bivaju radi bližnjih, a kroz njih radi mene sama.

Moja evanđelska tuga spasonosna je po mene, ako je u isto vreme tuga radi svih.

Što važi za tugu evanđelsku, važi i za radost evanđelsku. Zato sveti apostol i veli da je njegova radost - "radost sviju". Očigledno je, on ne prestaje ponavljati u raznim oblicima osnovnu evanđelsku blagovest: "Radujte se s radosnima, i plačite s plačnima" (Rm. 12, 15).

Sveti Justin Ćelijski

I can't go back to yesterday because I was a different person then.  Alice in Wonderland

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najviše me spasavaju oni koji su još uvek deca,

Mala deca sa svojim čistim dušicama i velika deca koja odolevaju iskušenju i čiste svoje duše,ostajući deca zauek

facenew22222222

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zadrhtim koliko vidim Hrista u deci.....zadrhtim koliko je cist...zadrhtim koliko se DAJE.....Zadrhtim kad u meni Hristos izazove osecaj deteta...zadrhtim i kad citam kod drugih taj osecaj...

Nek se vidimo u Carstvu pa ako nikako drugacije nek nam Bog sacuva po jednu recenicu u kojoj su i drugi videli Ljubav.

Podpisao sam je. :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...
  • 4 months later...

Колико заиста живимо као што нам Христос налаже? Колико волимо друге, колико смо захвални Богу за то што имамо, или се стално жалимо? Када ћемо престати осуђивати, када ћемо кренути од нас? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...