Jump to content

Олимпијске Игре

Оцени ову тему


Препоручена порука

Почиње: Биг Бен зазвонио три пута!

ben1.jpg

ЛОНДОН – Лондонски Биг Бен јутрос је три минута звонио како би означио први дан Олимпијских игара.

Свечано отварање заказано је за вечерас кад ће краљица Елизабета друга отворити Игре уз звуке 27 тона тешког звона старог 442 године које је израђено у фабрици звона Вајтчепл, која је израдила и звона Биг Бена.

Широм Британије, јутрос у 8.12 сати звона су три минута звонила како би означила први дан Игара.

Политика

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ostaje nam da cekamo da vidimo da li ce biti "teroristicki" napad na London :)

Evo tema o tome :

https://www.pouke.org...post__p__678522

Mozda ce se Severna Koreja osvetiti zbog " slucajnog " incidetnta : http://www.google.rs...nszCrrilOEYIN5g

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бацих мало поглед на церемонију отварања ОИ /али не и Полои/ и кад видох Харија Постера и масонске рефлекторе уз коментаре Аце трачаре паде ми на памет да ће Ве Де имати пуне руке посла и да ће посетиоци сајта Чорба за Сујеверје имати фељтон у наставцима до следећих ОИ :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovo gore nego Evrovizija. /hejterčina

Potpis

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Andrija Zlatić osvojio bronzu!

Prvog dana Olimpijskih igara u Londonu Srbija je osvojila medalju! Andrija Zlatić stigao je do bronzanog odličja u disciplini vazdušni pištolj.

3459921815014100a5a665445945547_w640.jpg

Tanjug

Zlatić je u sa 685.2 kruga osvojio svoju i prvu medalju za Srbiju u Londonu, a ukupno 99 u istoriji srpskog olimpizma.

On je u finalu zadržao poziciju iz kvalifikacija, a iako je tokom finala bio četvrti i šesti, u sedmoj seriji uspeo je da nadoknadi ceo jedan krug i stigne do odličja (u finalu pogodio 100,2 kruga).

Zlato je osvojio Đongoh Đin iz Južne Koreje sa 688.2 kruga, dok je srebro pripalo Italijanu Luki Teskoniju sa 685.8 krugova.

978076595014186c7a092380232322_w640.jpg

Tanjug

Zlatić je u kvalifikacijama iz 60 hitaca ubio 585 krugova i zauzeo treće mesto. Damir Mikec je u istoj disciplini bio sedamnaesti, sa 578 krugova. Za finale su bila potrebna 583 kruga, koliko je imao Portugalac Žorž Košta.

Među 44 učesnika jedini preostali predstavnik bivše Jugoslavije bio je Nikola Šaranović iz Crne Gore, koji je sa 565 krugova bio na 41. mestu.

Popularni američki sajt USA Today je prognozirao da će Zlatić osvojiti dve bronzane medalje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

субота, 28. јул 2012, 17:00 -> 19:02

Златић освојио бронзу - ВИДЕО

Српски стрелац Андрија Златић освојио је бронзану медаљу у дисциплини ваздушни пиштољ на 10 метара на Олимпијским играма у Лондону. Златић је такмичење у финалу завршио са 685,2 поена. Ово је прва медаља за Србију у Лондону. Златић је пожелео да ова медаља буде подстрек свим српским спортистима.

Репрезентативац Србије у стрељаштву Андрија Златић освојио је данас бронзану олимпијску медаљу у гађању ваздушним пиштољем.

Zlatic7.jpg

Златић је у финалу забележио резултат од 685,2 круга и тако донео Србији прву медаљу на ОИ у Лондону. То је уједно и 99. медаља Србије на Олимпијским играма. Ово је 34-годишњем Златићу прва медаља на Олимпијским играма.

Златић освојио бронзу

Прво место освојио је Јужнокорејац Јин Јонгох резултатом од 688,2 круга, а сребро је припало Италијану Луки Тесконију (685,8).

Златић је ушао са 585 погођених кругова у квалификацијама и у финалу је остварио још 100,2 поена. Освајач прве медаље за Србију на Олимпијским играма у Лондону, стрелац Андрија Златић рекао је да је у финалу, после неочекиваног старта, успео да се врати у игру и последњим хицем додје до бронзе.

Zlatic8.jpg

"Успео сам некако да се повратим, да извучем неки повољан резултат. Последњи метак сам видео крајичком ока и знао сам да је главни конкурент лоше опалио, тако да сам скинуо велики притисак. На крају сам добро опалио и изашао са такмичења као освајач бронзе", рекао је Златић после церемоније доделе медаља. Он је увек гађао међу последњима, јер како је објаснио, "не воли да слуша друге како опаљују". Златић је истакао и да му нису сметали галама и навијање са трибина.

"Није ми много сметало, пошто имам искуство са Бундеслигом где је бука много већа", казао је он. Репрезентативац Србије додао је да је имао шансу и за освајање сребрне медаље.

Zlatic-Divac1.jpg

"Шанса је постојала, али стрељаштво је такав, непредвидљив спорт. Не можете да рачунате ни на шта", изјавио је Златић. Он је додао да још није ни свестан успеха који је направио и пожелео да ова медаља буде подстрек свим осталим српски спортистима на ОИ.

Србију је у овој дисциплини представљао и Дамир Микец, који је квалификације завршио на 17. месту и није успео да се пласира међу осам најбољих.

Подршку Златићу са трибина пружио је и председник Србије Томислав Николић, као и челни људи ОКС-а.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

субота, 28. јул 2012, 15:16 -> 18:16

Јанко стартовао победом

Српски тенисер Јанко Типсаревић пласирао се у друго коло Олимпијских игара у Лондону, пошто је са 2:0 у сетовима (6:3, 6:4) победио Аргентинца Давида Налбандијана. Јанка у другом колу очекује дуел са Филипом Печнером.

Наредни ривал осмопласираног играча на светској ранг-листи биће Немац Филип Печнер, који је са 7:6, 6:1 победио Лукаша Лацка из Словачке.

Janko-London.jpg

Типсаревић је средином првог сета два пута одузео сервис противнику, за 3:1 и 4:2 у гемовима, док је у међувремену Аргентинац такође направио брејк.

У финишу сета Типсаревић је сигурно сервирао и сачувао предност. Пресудан моменат у другом сету догодио се у трећем гему, када је Типсаревић одузео сервис Налбандијану и повео са 2:1 у гемовима. После тога обојица су били сигурни на свој сервис, па је Типсаревић задржао брејк предности.

Била је то трећа узастопна Типсаревићева победа против Налбанијана, а одиграли су укупно пет мечева.

Након тријумфа над Налбандијаном Јанко сматра да може да догура далеко у Лондону, али да још не размишља о медаљи.

Nalbandijan1.jpg

"Гледам ово као било који турнир. Не желим да звучим уображено, али мени губитак у другом колу или у четвртфиналу не решава ништа и не помера ми ренкинг на листи. Ако желим да направим неки велики резултат морам да победим Печнера, Изнера и Федерера. То је све још јако далеко. Ова прилика ће ми се можда још једном показати у каријери у Рио де Жанеиру и никад више", казао је Типсаревић новинарима у Лондону.

Он је Налбандијана успео да савлада после два сета. "Давид је такав играч да једноставно уђе у зону и не може ништа да промаши. Не добијају се јефтини поени на сервису, што је мени у овој ситацији било потребно. Уопше не осећам да је било нешто лагано и да сам могао да се опустим у било ком тренутку меча", објаснио је он. Типсаревића у другом колу очекује дуел са Филипом Печнером из Немачке.

Janko4.jpg

"Он је незгодан противник. Чињеница да је 'лаки лузер' ништа не значи, јер му је омиљена подлога трава. Он ће играти сервис волеј и бекхенд слајс, неће бити чисте размене са основне линије, што мени одговара. Победио сам га последња два пута на бетону. Знам како да играм против њега", поручио је Типсаревић. Српски тенисер додао је и да му је донекле жао што је пропустио церемонију отварања Игара.

"Ноле и Зики се вратили око три ујутру. Да сам био, не бих био овако наоштрен као данас. Опет, када смо видели оно на телевизији и Виктору и мени је било баш криво", рекао је Типсаревић и додао да ће сутра уживо гледати меч Новака Ђоковића.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...