Jump to content

Језуити

Оцени ову тему


Препоручена порука

О.К

хвала..

ма имам искуства са хрватским клиром..

после пола сата разговора окрену на националну причу...

 

имам неки осећај да су Језуити једини способни за неки озбиљан напредак у екуменистичком дијалогу...

зато ми је драго што је коначно Језуита Папа

 

Nadam se da sam rekao ono najvažnije što se tiče te njihove harizme tj. poslanja, potrebno je to znat i shvatit odmah na početku jer od tog se odvija sve to dalje a nije baš najjednostavnija stvar shvatit harizmu jednog reda. Nije se čudit laicima i to još onima koji s katoličanstvom nemaju nikakve neke bliže veze da si mnoge stvari mogu izložit i predstavit drugačije a nekad i nehtjeno pogrešno. Pa sami ti novici, kandidati za redove se uče toj harizmi intenzivno 2-3 godine a pripremaju i daljih 5-10 godina i tek se onda za njih kaže da su shvatili šta je poslanje reda. Neda se to naučit samo iz knjiga već najviše iz života, moraš se naučit živit prema toj harizmi, odlučivat se prema njoj i počet donosit takve odluke i ponašat se isto kao što bi neko stariji i skusniji na tvom mjestu. Nešto slično kao sviranje instrumenta, početnik lupka po klaviru ili struže po violini a dobar iskusan svirač tek radi to kako treba, ahahahaha. Razlika nije tako objašnjiva ali je zato vidljiva na prvi pogled tj. da se čut prvi prvom slušanju, na prvom koncertu. Iskusan redovnik za par mminuta riješi situaciju oko koje se početnik muči danima i to načinom koji ovom mladom uopšte ni ne padne na pamet, najčešće, ahahahaha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 198
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Занимљив ми је период док су Срби били под Римом..пре Св.Саве...

Никако да дођем до података..како се издешавало то наше престројавање на исток..

 

daj mi bilo kakvu emailovu adresu pa ti to pošaljem što te zanima, ja te podatke imam, nije to za publikovanje ovdje a i mimo temu bi to bilo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још једна група ми је занимљива...

Сећам се да сам у Сарајеву једном приликом на неком састанку пословном...седео са једним старијим ликом из Опуса..мирјанин..нећу га именовати..

тај човек ми је доста пута ваљао у животу..он ме и увео у посо...а стари кућни нам је пријатељ..који ми је тек том приликом у Сарајеву рекао да је Опус..а знамо се из Србије..доста година..

чуо сам доста прича о опусу..али ја блажег човек нисам упознао..а и одличан је Србин.. :)

Јел они имају везу са Језуитима..или су посебан ред..

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

daj mi bilo kakvu emailovu adresu pa ti to pošaljem što te zanima, ja te podatke imam, nije to za publikovanje ovdje a i mimo temu bi to bilo

ок

 

[email protected]

п.с

Немој сада сви да ми пишете..

:)

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ок

 

 

п.с

Немој сада сви да ми пишете..

:)

Не остављај јавно адресу на форуму. Пошаљи му на пп, а ово избриши.

Изгледа да је виски синоћ био добар, видим да је утицао на тебе :)

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још једна група ми је занимљива...

Сећам се да сам у Сарајеву једном приликом на неком састанку пословном...седео са једним старијим ликом из Опуса..мирјанин..нећу га именовати..

тај човек ми је доста пута ваљао у животу..он ме и увео у посо...а стари кућни нам је пријатељ..који ми је тек том приликом у Сарајеву рекао да је Опус..а знамо се из Србије..доста година..

чуо сам доста прича о опусу..али ја блажег човек нисам упознао..а и одличан је Србин.. :)

Јел они имају везу са Језуитима..или су посебан ред..

 

pa, isusovci su im velikim uzorem, to je istina, ali nisu crkveni red već takozvani svjetovni, sekularni nstitut posvećenog života, kanonski ima status osobne, lične prelature (vrste duhovne uprave), probaj krenut od ovih informacija ovdje:

 

http://www.josemariaescriva.info/

http://www.josemariaescriva.info/section/biographical-profile

http://www.josemariaescriva.info/

http://hr.opusdei.org/sec.php?s=572

http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_Dei

http://www.iencyklopedie.cz/prelatura/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ок

 

[email protected]

п.с

Немој сада сви да ми пишете..

:)

 

moram pitati autora također za dozvolu ali mislim da s tim neće biti problem, više takva formalnost,  prijatelji smo na FB, često sarađujemo,  jednostavno ne bi bilo lijepo njegove tekstove širiti bez njegovog znanja, čim to sredim pošaljem

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lična prelatura

 

Lična prelatura je instiucija u katoličkoj Crkvi koja nije ni pomjesna crkvena a ni redovničkim insrtitutom, ustanovom posvećenog života ali stoji na granici među njima. Exemptna je - što znači da je isključena iz pravomoći ordinarija, biskupa pomjesne Crkve danog teritorija. Njen pravni okvir je određen kanonima 294-297 Kodexa kanonskog prava iz 1983. godine. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не остављај јавно адресу на форуму. Пошаљи му на пп, а ово избриши.

Изгледа да је виски синоћ био добар, видим да је утицао на тебе :)

 

htio sam ja napisat svoju adresu ali on me preduhitrio, već sam je nekoliko puta pisao tj. objavljivao tu na forumu, ja s tim pronlem nemam, prvo sam ga htio pitati da li hoće dati uopšte kakvu, na to sam mislio, neko iz principa ne daje nipta, nikakav email a ni FB, da je napisao da ne želi, onda se nema o čemu dalje raspravljat, nismo se razumjeli, osim toga meni ne rade PP, ka sam mu htio tu svoju adresu ostavit na svoj status, tako sam vweć nekoliko puta iradio a potom status izbrisao.

 

:pivo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не остављај јавно адресу на форуму. Пошаљи му на пп, а ово избриши.

Изгледа да је виски синоћ био добар, видим да је утицао на тебе :)

 

Немаш појма..јутрос сам каснио на неке инвестиције...ужас..

:))

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jezuitski red je osnovan u vreme kontrareformacije,kad je trebalo da ugusi protestanski pokret koji se pojavio u tom XVI.veku.Nemojmo zaboraviti da je u Zahumlju i primoriju u vreme Sv.Vasilija Ostroskog dok je bio episkop tog kraja,jezuiti su vrsili unijacenje.Cak su napravili i neki lazni dokument na kom pise da je Sv.Vasilije sa svojom eparhijom presao u uniju sa Rimom,dok je on valjda bio na Svetoj gori.Bilo je puno pounijacenih Srba u jezuitima.A u XVIII.veku bio je i zabranjen taj red,i to krvavo.Pa se vek kasnije opet ustanovio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa, isusovci su im velikim uzorem, to je istina, ali nisu crkveni red već takozvani svjetovni, sekularni nstitut posvećenog života, kanonski ima status osobne, lične prelature (vrste duhovne uprave), probaj krenut od ovih informacija ovdje:

 

http://www.josemariaescriva.info/

http://www.josemariaescriva.info/section/biographical-profile

http://www.josemariaescriva.info/

http://hr.opusdei.org/sec.php?s=572

http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_Dei

http://www.iencyklopedie.cz/prelatura/

 

 

 

moram pitati autora također za dozvolu ali mislim da s tim neće biti problem, više takva formalnost,  prijatelji smo na FB, često sarađujemo,  jednostavno ne bi bilo lijepo njegove tekstove širiti bez njegovog znanja, čim to sredim pošaljem

 

:)

 

ок..хвала

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jezuitski red je osnovan u vreme kontrareformacije,kad je trebalo da ugusi protestanski pokret koji se pojavio u tom XVI.veku.Nemojmo zaboraviti da je u Zahumlju i primoriju u vreme Sv.Vasilija Ostroskog dok je bio episkop tog kraja,jezuiti su vrsili unijacenje.Cak su napravili i neki lazni dokument na kom pise da je Sv.Vasilije sa svojom eparhijom presao u uniju sa Rimom,dok je on valjda bio na Svetoj gori.Bilo je puno pounijacenih Srba u jezuitima.A u XVIII.veku bio je i zabranjen taj red,i to krvavo.Pa se vek kasnije opet ustanovio.

 

eto vidite, toliko toga o njima znate da vam ja tu ni ne trebam šta dalje pisat, vidim da informacijama prekipujete, naročito tim pamfletističko-pseudoistorijskim dezinformacijama, ali to nije onda moj problem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja mislim da se o tom raspravljalo i na našim forumima i grupama, Serbljin je čini mi se bio tada uobičajeni opšti i i zajednički naziv za sve novopridošle sa Balkana, balkanske imigrante u Rusiju, među najčešćim posjetiocima Rusije su tada bili Srbi sa Balkana koji su bez obzira na to odakle su došli, iz Slovenije, Hrvatske, BiH, Srbije, Crne Gore ili Makedonije uvijek proglašavali da su Srbi koji su došli iz Srbije a Križanić se samo prilagodio i povinovao tom uzusu jer za njega to nije imalo nikakvog odlučujučeg značaja, šta da kaže da li je odtamo ili odakle već, njemu je išlo o posebnu misiju koju je potom velikim dijelom ostvario bez obzira na to odakle je ili odakle su se drugi domišljali da je došao. Jednostavno kad si rekao Serbljin svakom Rusu je odmah bilo jasno odakle si i bez daljeg nekog objašnjavanja dok kad bi rekao nešto drugo morao bi se spremit na čitav niz dodatnih objašnjenja i pojašnjenja.  Slično kao kad si 90-tih došai u Československo kad si rekao Jugoslavec svi su znali odakle je to a nije ih zanimalo da li si tačno Srbin iz Jrvatske, Makedonac iz Slovenije ili Hrtvat iz Crne Gore itd. Tada još ni zategnutosti između Srba i Hrvata nisu bile uopšte nekakve velike i njemu je zaista bilo svejedno da li se o njemu govori kao o Srbinu ili o Hrvatu ili kao pridošlom iz Srbije ili Hrvatske, slično kao i Ruđeru Boškoviću koji je tada sebe ustvari smatrao prije svega Dubrovčaninom. tada ni rti pojmovi Srbin, Hrvat nisu imali to isto isključivo nacionalno određenje koje imaju danas. Tada je to otprilike bilo kao kad bi danas rekao Međimurac i Podravac ili Semberac i Baranjac, Timočan ili Vranjanac ili ako hoćete Šumadinac i Vojviđanin. Ništa tako bitnog, suštinskog a pogotovu ne nekakvog neprijateljskog tada to još nije bilo, to su bili tada nazivi kojim su se označavali pojedini Sloveni bliže, tim precizirali svoje porijeklo i aktualnu pripadnost, ništa manje ni više. 

 

А син српског трговца?

 

Ако му је Сербљанин била географска одредница чему онда напомена да је син српског трговца?

Истина је делимично ово што ти кажеш, међутим само делимично.

Истинитије би било рећи да су Руси ипак добро знали, нису они били неко Зулу племе да не знају историју Јевропе, значи ипак су добро знали ко су Срби и ко су около Срба други народи. Те је стога под фирмом Србин и Јурај имао прођу на руском двору, док га нису провалили као унијату па прогнали на Сибир 15-ак година мало да се олади. При том нису Руси били ни телетабиси да не виде да је Јуриј склон прозелитској мисији у Русији и да је при том Римокатолик.

Него су Руси знали и оно што ми данас овде не знамо а то је да Срба има и католика.

Па су их и такве због оно као неке братске љубови пуштали на државне функције.

Искрено не верујем да се Јурај Крижанић осећао као Србин, мада је могуће да је српског порекла што сам негде читао и како између осталог и он сам наводи. Значи просто он се користио овим српством ради лакшег упливисања у руске институције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

eto vidite, toliko toga o njima znate da vam ja tu ni ne trebam šta dalje pisat, vidim da informacijama prekipujete, naročito tim pamfletističko-pseudoistorijskim dezinformacijama, ali to nije onda moj problem.

Зато сам и питао...из личног искуства имам одлична са опус и језуитима..

али по причи код мојих православаца...све је на оваквим полуинформацијама..па сам одлучио сам истражити..

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...