Jump to content

Навијачи спремају нереде (Насиље у спорту)


Guest Најновије вести

Препоручена порука

Навијачи ће направити неред када се наједу пасуља.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ziro racun gde se uplacuju pare sa jasnim pogledom u svakom trenutku na sredstva i projekte za koje se pare skupljaju i za nesto sto vuce sa sobom blagoslov otaca nase crkve. Pritom na sajtu i forumu vec ima nekoliko tema slicne tematike gde se prikupljao novac za nesto konkretno i ostavljao ziro racun.

 

Ja ne znam,ali je bitno da ti siris price da u saboru ima 8 gej vladika,kao sto si meni napisao u inboxu na pricu o tome da ne treba citati sta kurir pise. I da apsolutno sve znas. I da si zdrav vernik i sve zivo. Prepodobni Dejan.

 

Necu vise diskutovati sa tobom.

Mislim da treba da te je sramota al dobro nema veze.

Zakacio si se za neki ziro racun kao da je dogma crkve, i ne znam ni sta pokusavas sa tim da dokazes?

Iskreno, nismo prenosili na sjtu pisanje blica o gej vladikama , ja imam svoje misljenje o tome i saznanja, tebi sam rekao na pp ti si javno izneo i evo ja potvrdjujem da sam to rekao.

Moj obraz je čist, a tvoj kakav je prosudi sam, ja bar tvom detetu danas sutra sigurno necu prodavati drogu , niti uzimati reket, za razliku od onih koje branis.

Stidi se ako obraza imas

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као што сам већ негде писао, док сам био активан на трибини, све и свашта сам видео. И слажем се како са Милошем тако и са осталима. Разумем Милоша апсолутно који покушава да брани навијаче (дакле, не треба генерализовати све), а са друге стране, људи који нису нешто ватрени, већ једноставно желе погледати добру утакмицу, су много изреволтирани начином на који се држава (не)обрачунава са насиљем на трибини.

Мени лично смета када су људи неинформисани а понашају се да знају све тајне (циа, удба, фби, ватикан бла бла). Један од "смешних" коментара по нету (не мислим на наш форум) јесте како навијачко дивљање шаље лошу слику у свет. Ок, треба погледати неке друге земље, па може лако да се види да нису Срби једини који знају да направе велико ...

Што се тиче више те истрошене теме око челичне М. Тачер и томе како је успела да заведе ред... ало људи, Енглези нису исто што и ми. Не разумем такво поређење, заиста. (не бих овде сада да ширим причу о томе).

А то да држава неће да спречи много штошта... па то и врапци знају... наравно да сви они знају ко је чији навијач, чији син, где живи, чиме се бави... да су људи попут Мишића, Богданова само параван...

А ова смејурија како се најављује крв по улицама Бг-а због неке текме...не знам, али мени ту само смрди на неку (новинарску или чију већ) подметачину...

п.с. дајте народу хлеба и игара...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bicanicu

Ja sa svojih 11 godina staza na jednoj tribini za svoj 26godisnji zivot sam sam popusio jednu cigaretu i to iz znatizelje u 4om razredu osnovne od tad nikad. Smesno ili ne marihuanu nisam probao,a da ne pricam sta vise.

 

Siguran sam da si i ti tako. A tebe sramota sto radis anti propagandu crkve,sto ocenjujes ljude i govoris ko je zdrav a ko nezdrav vernik. Idi i prenosi vesti sa sajta kurira i sedi di si jer ni za di si nisi.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као што сам већ негде писао, док сам био активан на трибини, све и свашта сам видео. И слажем се како са Милошем тако и са осталима. Разумем Милоша апсолутно који покушава да брани навијаче (дакле, не треба генерализовати све), а са друге стране, људи који нису нешто ватрени, већ једноставно желе погледати добру утакмицу, су много изреволтирани начином на који се држава (не)обрачунава са насиљем на трибини.

Мени лично смета када су људи неинформисани а понашају се да знају све тајне (циа, удба, фби, ватикан бла бла). Један од "смешних" коментара по нету (не мислим на наш форум) јесте како навијачко дивљање шаље лошу слику у свет. Ок, треба погледати неке друге земље, па може лако да се види да нису Срби једини који знају да направе велико срање.

 

Што се тиче више те истрошене теме око челичне М. Тачер и томе како је успела да заведе ред... ало људи, Енглези нису исто што и ми. Не разумем такво поређење, заиста. (не бих овде сада да ширим причу о томе).

А то да држава неће да спречи много штошта... па то и врапци знају... наравно да сви они знају ко је чији навијач, чији син, где живи, чиме се бави... да су људи попут Мишића, Богданова само параван... 

 

А ова смејурија како се најављује крв по улицама Бг-а због неке текме...не знам, али мени ту само смрди на неку (новинарску или чију већ) подметачину...

 

п.с. дајте народу хлеба и игара...

 

 

Treca laz nasih medija koju cu obrazloziti.

 

Prvo u Engleskoj je zavladao red na stadionu i to pre svega jer je sve uredjeno,dakle nemas primera radi kamencinu na oronuloj tribini kao kod nas,medjutim ispred i oko stadiona ima vise nasilja nego u Srbiji. Tuca,smrtnih slucajeva i svega. A kad Englezi jos izadju negde mimo Engleske da ne pricamo,tu je troje mrtvih u startu neminovno. A opet mediji i vlasti se kace za Engleze? neverovatno.

 

A da ne pricamo sto se niko konstantno recimo ne kaci za Engleski standard,sto niko ne prica da hocemo da uvedemo plate ko Englezi,nego samo se bavimo jednim stvarima a to su navijaci.

 

Takodje to poslali smo sramotnu sliku u svet,kao prvo je presmesno. Vise nasilja ima na utakmicama u Engleskoj,Francuskoj da ne pricam Grckoj,Turskoj,Poljskoj,Rumuniji(o Brazilu,Argentini da ne pricam) nego u Srbiji.  I evo bas sam siguran da kad npr navijaci Psz-a u Francuskoj naprave haos da se oni pitaju eee poslali smo losu sliku u Srbiju.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да бре. Мени су најжешћи снимци где се види чак и убадање ножем на трибинама Ј. Америке (не сећам се тачно који документарац)... баш њих брига за лошу слику у свету.

 

А шта ми је још симпатично- људи траже енглески стандард (а ла челична) иако су свесни да је то нижа лествица (у односу на квалитет фудбала) решавања проблема.

п.с. за оне који нису упућени, има на кабловској да се погледа и енглеска друга, трећа лига

Ти исти људи добијају од државе да ће Србија увести европске стандарде (али, такође, по питању неких "нижих" питања, нпр. време рада, година пензије) али тада знају да се буне и кажу "А што нам прво не уведете плате као у Европи па онда и цене"

 

Е па ја питам ТЕ ИСТЕ ЉУДЕ: Хоћете да нам (неко) уведе стандард на трибини као у Енглеској? Ок, ја хоћу онда и да фудбал буде као у Енглеској. (чија трећа лига је квалитетнија од нашег дербија).

 

Али, нажалост, они који су неупућени, лаку падају на шарену лажу.

 

Ја, од када сам видео све и свашта на трибини, поприлично сам се повукао. Због свега што се дешава на трибини. Треба људи да знају да и тамо има пуно ок ликова, другова, који су спремни да помогну ортаку у невољи, који не воле када се меша политика и фудбал (као ватрени гробар отворено ћу рећи да су неки идиоти пре пар година знали да уносе на трибину и барјаке СРС-а), који не воле уопште када дође до нереда...

 

Тако, данас не идем да гледам ни европске утакмице (када их уопште и играмо) а ни дерби. А некад сам јурио да гледам све живо (и ватерполо чак) само ради навијања.

 

Као што и у Цркви има разноразних. И педера, и мафијаша и коцкара и оваквих и онаквих. Али, ко је заступљен у медијима? Ко се провлачи кроз медије? Сигурно се не провлаче све оне позитивне приче о Цркви (којих итекако има) већ САМО оне лоше. Да се разумемо. Ја јесам за то да се чак и људи из Цркве (а поготову они на неким "функцијама") стављају на студ срама. Народ треба да зна. Нестало 2 мил. из касе и нисмо знали (!!!!???) И то и јесте добро за Цркву. Само, дајмо мало више позитивних примера, мало више светла.

Што би неки на твитеру рекли #позитива   :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да грешите.

У Енглеској и дан данас има дивљања, што можете на пример на ју тјубу да видите снимке црно на бело. Код њих је забрањено да се приказује на телевизији, на трибинама је забрањено телевизија да сними неки инцидент, па се због тога има утисак да је тамо све дивно и красно. Они нису решили хулиганизам навијача, али су га смањили за 60%, што им је било потребно у том тренутку, али нису хтели скроз да га укину, као што то не ради ни једна држава на свету. Разлог је прост, дају људима да се "издувају", мање ће да им праве проблеме, а и увек ће моћи да их искористе за нешто. Тако да нисмо ми јединствен случај или најгори, чак напротив ми смо још и добри. Него се код нас ствара таква атмосфера, да би се скренула пажња са других ствари. Још када крену по медијима те наши варвари, те какву слику шаљемо у свет, а тај исти свет шаље 10000x гору слику њихових хулигана.

Овде је једина истина да држава неће да их смири и ту је крај приче. Све што раде, раде под патронатом државе. Ове смејурије од седнице одбора за безбедност не бих коментарисао.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И то у вези тих Одбора... да се разумемо.. сви они уредно примају плате (а, како то обично бива, члановима било ког Одбора то није једино радно место на коме добија плату) ...    само кажем :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Суботу сам био у Београду и завршавао обавезе које имам сваког викенда, док сам чекао аутобус на одлазним перонима аутокоманде имао сам утисак да је почело ратно стање... Жандармерија, полицајци на коњима, полицајци саобраћајци и још неке врсте "органа" чекају и чекају и чекају.

Неки хулигани са моста гађају аутомобиле које пролазе аутопутем,један комби довози навијаче без шофершајбне, градски аутобус долази искривљен крцат децом која су негде 94,95 годиште, алкохола и травке  никада више.А органи реда чекају и чекају и чекају...

 

Ја се сада питам са правом шта ти органи реда уопште раде осим што чекају и гледају и не замерају се никоме, већ стоје и гледају са стране... Што их не претресу у неколико прстена и на самом улазу било би мање проблема... 

 

Да, сви су генерали после битке...

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да грешите.

У Енглеској и дан данас има дивљања, што можете на пример на ју тјубу да видите снимке црно на бело. Код њих је забрањено да се приказује на телевизији, на трибинама је забрањено телевизија да сними неки инцидент, па се због тога има утисак да је тамо све дивно и красно. Они нису решили хулиганизам навијача, али су га смањили за 60%, што им је било потребно у том тренутку, али нису хтели скроз да га укину, као што то не ради ни једна држава на свету. Разлог је прост, дају људима да се "издувају", мање ће да им праве проблеме, а и увек ће моћи да их искористе за нешто. Тако да нисмо ми јединствен случај или најгори, чак напротив ми смо још и добри. Него се код нас ствара таква атмосфера, да би се скренула пажња са других ствари. Још када крену по медијима те наши варвари, те какву слику шаљемо у свет, а тај исти свет шаље 10000x гору слику њихових хулигана.

Овде је једина истина да држава неће да их смири и ту је крај приче. Све што раде, раде под патронатом државе. Ове смејурије од седнице одбора за безбедност не бих коментарисао.

 

Pa o tome se radi u Engleskoj ima vise divljanja nego kod nas,a ovde mediji traze da budemo ko Englezi.

 

I pritom sta rade jos evo vam jedan primer tekst u kuriru,blicu i slicnim medijima ovako naslov "Tako se to radi,navijacu iz Engleske 5 godina"

 

I ja udjem na vest pogledam,kad ono navijacu za ulazak na teren i udaranje golmana protivnickog (sto se u Srbiji nije desilo godinama mislim na upad na teren,a na udaranje igraca mislim skoro i nikad) izrecena zabrana da posecuje utakmice na  5 godine. E kako perfidno,da svako ko bi presao automatski tekst bi pomislio da je taj navijac automatski dobio 5 godina zatvora.

 

A dole komentari, eh hocemo engleski zakon, a nase huligane oslobadjaju i slicno.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Убијен навијач-Србин у Истанбулу

Марко Ивковић навијач Звезде убијен у Истанбулу током кошаркашког меча Галатасарај-Ц.Звезда...убоден ножем у срце

 

http://www.rts.rs/page/sport/ci/story/32/%D0%9A%D0%BE%D1%88%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0/1758294/%D0%9D%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%87+%D0%97%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B5+%D1%83%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B5%D0%BD+%D1%83+%D0%98%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%83%21.html

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Туга...Бог да му душу прости

 

 

 

Конзул Србије у Истанбулу Зоран Марковић рекао је да је младић убијен убодима ножем у сукобима који су избили испред саме хале "Абди Ипекчи" у Истанбулу.

"Ово је један гест непријатељства, да у време када се Србији забада нож са свих страна, у Турској буде забијен нож у срце навијача из Србије. Догађај је трагичан, потресен сам", рекао је Марковић.

Он је рекао да је конзулат Србије био у контакту са турском полицијом и да је упозоравао да је утакмица високог ризика у питању, али да њихови апели нису прихваћени.

"Организација је била на најмањем нивоу. Ми смо два дана упозоравали да је то сусрет високог ризика и да може доћи до овакве ситуације... Ми сада радимо на томе да сви навијачи безбедно напусте територију Турске у најкраћем року", рекао је Марковић.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста смело од навијача а пре свега непромошљено и лудо,ићи у Турску на текму...

Па није то Словачка и Финска,где можеш радити шта хоћеш,то су турски фанатаци њих неколико хиљада спремни на све,па и на убиства...

А овај турски тренер ,који скот,уместо да изјави саучешће,он изјављује да је дошло 300 српских терориста...

 

Страшно,биће много буке око овога...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...