Jump to content

Римокатолицизам

Оцени ову тему


Препоручена порука

To predstavlja da je sv.Marko imao dijalog sa rimokatolicima, a onda se neki osilili pa napravili cirkus kao da se borio sa lavovima. sFun_bat

иначе, то је канонска представа светог Марка Ефеског, не видим у чему је проблем.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 238
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Гости
Guest nikolastojanoviccuprija

Svaka vam cast vidi se da imate m.da da docekate jednu devojku\zenu i da njoj prosipate pricu u nekakvim jerisima ! Svaka cast Svetom Marku Efeskom ali mozda i on nije bas zadovoljan sto je ovako predstavljen ,On je Papu nazivao Svetim Ocem ali to je bilo za njega i njegovo vreme ,dosta je dislutabilna ova ikona !

Kad mi dodje gost u kucu nikad mu nisam prvo udario samar pa da ga onda stavim za sto, nego se gleda da do samara ne dodje ni pre ni posle !

Dzabe vam svi kanoni pa i dogme ako ne budemo ljudi !Cesto mi deluje da se ponasamo kao da ima jedno 3-4 boga pa se onda nadmecemo u tome ciji je Bog jaci a ne da smo svi deca JEDNOG ISTOG BOGA !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

полако брате, нисмо злонамерни, него објашњавамо шта је представа овог иконописа/фрескописа. 0102_laugh

а мислим да смо лепо дочекали девојку и да нема лажи међу нама, већ је Христос.

слажем се и да верујемо у Једнога Бога, само што га суптински другачије исповедамо, а то не мења и да смо људи и да имамо љубав међу собом.

с друге стране нису приче, већ тврде чињенице, болне свима, па одатле и овај дијалог, на свим нивоима.

као што ни не мења чињеницу да је Свети Отац исповедио јерес пред светим Марком Ефеским, ма колико се са поштовањем према Светој Столици односили.

moya, жао нам је ако ти изгледа да смо те дочекали на нож или на препад, али не бих желели да ти оставимо такав утисак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaka cast Svetom Marku Efeskom ali mozda i on nije bas zadovoljan sto je ovako predstavljen ,On je Papu nazivao Svetim Ocem...

Sveti Marko Efeski nije išao na ,,ekumenističke dijaloge'' da bi nekoga porazio, i ,,zgazio'', već da bi pokazao šta je potrebno za istinito ispovedanje vere i za opšte spasenje svih. Možda samo Bog zna koliko je sv.Marko imao ljubavi prema tadašnjem Papi i koliko je usrdno čeznuo da se ujedine i spasu u Isusu Hristu. Verovatno je nada postojala ako ne za ovaj vek onda za budući.

I zamisli sada tu situaciju da neko u ime sv.Marka ponižava onoga koga je Marko ljubio? Činjenica je da ugodnici Božiji imaju ljubavi prema svima kao prema sopstvenoj deci. Zamislimo da kojim slučajem naše dete zastrani, da postane sektaš i otpadnik, i da damo sve od sebe kako bismo ga spasili, da ceo svoj život posvetimo tome spasavanju deteta. I onda posle neko da napravi ikonu kako stojiš na tome detetu. Što reče jedan brat, ,,perverzija'', a ja bih dodao i ,,zverstvo''.

Kada neko otpadne od Boga ili bude osuđen od Boga, taj nije kažnjen u smislu da treba da ga ,,kamenujemo'' - ispade de smo kao muslimani fundamentalisti -, tako ne treba ni da gazimo, nikoga. Ondašnji Papa je bio to što je bio, ali mi pape ne gledamo kao sektaše, već kao ljude u Hristu sa kojima smo u sporu oko teških dogmatskih pitanja.

Da znate, da bih voleo da vidim sve vas na forumu koliko ste utvrđeni u dogmatskom ispovedanju vere. Recitovanje Simvola vere neće biti dovoljno da veru posvedočite ako ne budete mogli da je egzistencijalno protumačite. Ako neko sve dogmatske teme i istine ima u svome bići a ne ume da se izrazi, i to je u redu, ali takav se sigurno ne bi poneo prema drugima kao nako ko likuje, poražava itd.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се и да верујемо у Једнога Бога, само што га суштински другачије исповедамо..

Da li znaš da je činjenica, da 90% pravoslavaca egzistencijalno poima pravoslavnu veru na način podoban muslimanima ili jereticima? Ali, pošto nema drugog načina da ostanu pravoslavni tako su se uhvatili za ,,srpstvo'', ,,pravoslavlje, ,,istinu'', itd. Da li ste svesni kakvo je to sprstvo i pravoslavlje i istina? To je sve ideologizirano, a postaje nešto što prevazilazi svojstvo protestanata. I pošto smo, budući da se pozivamo na Pravoslavlje i što smo ,,mnogo primili'', toliko mnogo izgubili i gubimo, tako ćemo još gore proći nego ,,nevernici''.

Zato se i insistira na Ekumenizmu, ali na pravi način. Sveti Justin Ćelijski je imao, u ono njegovo vreme, priliku da zatekne pogrešan način Ekumenizma, ali pojašnjeno je kako treba doći do pravilnog. Tako, nije više ekumenizam svejeres, nego je ,,svevrlina''. Upravo zato što ćemo putem Ekumenizma da prepoznamo sve od zastranjenja, kako kod Zapadnih hrišćana tako i kod Istočnih.

Mislite o tome. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се и да верујемо у Једнога Бога, само што га суштински другачије исповедамо..

Da li znaš da je činjenica, da 90% pravoslavaca egzistencijalno poima pravoslavnu veru na način podoban muslimanima ili jereticima? Ali, pošto nema drugog načina da ostanu pravoslavni tako su se uhvatili za ,,srpstvo'', ,,pravoslavlje, ,,istinu'', itd. Da li ste svesni kakvo je to sprstvo i pravoslavlje i istina? To je sve ideologizirano, a postaje nešto što prevazilazi svojstvo protestanata. I pošto smo, budući da se pozivamo na Pravoslavlje i što smo ,,mnogo primili'', toliko mnogo izgubili i gubimo, tako ćemo još gore proći nego ,,nevernici''.

Zato se i insistira na Ekumenizmu, ali na pravi način. Sveti Justin Ćelijski je imao, u ono njegovo vreme, priliku da zatekne pogrešan način Ekumenizma, ali pojašnjeno je kako treba doći do pravilnog. Tako, nije više ekumenizam svejeres, nego je ,,svevrlina''. Upravo zato što ćemo putem Ekumenizma da prepoznamo sve od zastranjenja, kako kod Zapadnih hrišćana tako i kod Istočnih.

Mislite o tome. 0202_238

не видим где се ти и ја не слажемо  :)

сем тога што сам, и то не једном, обележен од других корисника као јеретик због заговарања екуменског дијалога и љубави према римокатолицима  4chsmu1 0202_238

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није ствар ни инсистирати на екуменизму из сентименталних побуда. Постоји читав свет са разноликим народима и веровањима, са којима можемо да будемо у људском односу, да сведочимо нашу љубав, итд. Али, код односа са римокатолицима и уопште западним хришћанством, то су питања која се тичу наше суштине и нашега бића. Ту показујемо своју ,,самосвест'', односно, ту се изјашњавамо и показујемо оно што смо ми у потпуности и што други поред нас може у потпуности примити и разумети.

Зато постоји велики проблем код оних који се противе новом Екуменизму - јер имају проблем са сопственим ставом. Долазимо до могућности да будемо разоткривени ко смо и шта смо, то јест каква нам је вера. Можда је већ патолошки то што се неки позивају на ''свето незнање, ћутање...''.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

да, обично се у ''србина православца'' сведе свест о екумени на католик=хрват=кољач=јасеновац или сличне монструозне конструкције предрасуде, па одатле и тотално одбијање само помисли о дијалогу.

мада постоје и разложна објашњења у неких зашто треба дијаложити али је мала вероватноћа, кад стигне до врха такав дијалог, да ће икада успети.

мени не смета да имам суживот са ближњим, поготово са онима који су нам једни од најближих у исповедању вере у Господа. дакле, не мислим на ''ми вамо, ви тамо'', него на заједницу.

према томе, не бих да идемо у патологију, него да видимо како ми можемо да допринесемо у супротном правцу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постављена слика    Јесте, само прича треба почети од почетка па ићи до краја. Пошто једни говоре о две цркве као о два плућна крила, а други као о правој вери и јереси, ја сам потражио иконе на којима су приказани православни и католици заједно и изузев ове две иконе нисам нашао друге. На овој икони су приказани св.Старац Вукашин из Клепаца и његов џелат Жиле Фригановић (крижарско братство) и она је насликана по реалном мотиву, а св.Марко Ефески није заиста стајао физички на папи, већ сте правилно схватили о чему приказ говори. Морам да кажем пошто видим да се мешају неки појмови; Једно је институција папства и оно што папа представља, а друго је верник Католик добронамерни који се стицајем околности родио и живео у католичкој породици. Хришћански је да се прашта, али где је покајање? Покај се Папо, па ако си се искрено покајао нећеш као покајник тражити да будеш први већ ћеш сам знати да као покајник требаш да будеш последњи, онда се види да си се искрено покајао. Међутим таквога појања нема. Дакле, не мрзим ни једног Католика или Хрвата због тога што је Католик или Хрват, али говори се о једном Христу, а Христос је Истина. Ајмо онда са Христом, дакле са Истином. Немам никакве лоше намере, већ ако је ово озбиљан разговор као што је сама тема озбиљна сматрам да не требамо да се ту пренемажемо, већ да на озбиљну тему озбиљно и разговарамо.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest nikolastojanoviccuprija

Veliki je Sveti Vukasin od Klepaca , Slava mu i Milost i Neka se GOSPODU moli za sve nas ! "Samo ti dete radi svoj posao " koliko velike i koliko jake reci kojima je na delu pokazao Snagu i Milost HRISTOVU ! A da li mi radimo svoj posao , jer ovako se Dragane ne docekuje zena hrvatica katokinja jer nije ona ovde dosla da raspravlja sa nama o papskim greskama i hrvatskim zlocinima ! Mi nase nesuglasice treba da resavamo sa hrvatima a ne se hrvaticama a i nema smisla zbog ove zene ! Budimo ljudi i ako smo Srbi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Budimo ljudi i ako smo Srbi

Немој ти брате да се спрдаш на овакав начин. Или бар на крају овакве реченице стави неки шаљив смајли. Овако не знамо да ли заиста мислиш или се шалиш. Ја лично сугеришем из разлога што овде на форуму има неких који о Србима мисле и много горе него што ти описа последњом реченицом. Ја не мислим да смо неки велики људи али нисмо ни нељуди то је сигурно. Ако ништа кроз своју хришћанску историју смо се најчешће бранили а веома ретко нападали. И показали смо многима да знамо, "иако смо Срби", бити људи и то велики.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest nikolastojanoviccuprija

Brate ne mora da se skace na svaku upotrebu imenice Srbin !  Srbin sam znam ko sam i sta sam ali sam i covek koji ovu zemlju Boziju deli sa drugima ! Za svoj narod sve i uvek ali nesmem ni da idealizujem svoj narod niti pak daleko bilo da ga satanizujem ! Mi jesmo dosta stradalni narod al zbog tog stradanja trebamo da saglemo kako najbolje ici u buducnost zbog nase dece ! Voli svoje ali postuj tudje nema tu velike filozofije ! Takvim nastupom guramo ljude od sebe a ne retko ni sopstvenu decu tome mora da se stane na put ! Treba da razvijamo Zdravo Rodoljublje a ne da bucemo i klicemo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево да се члан Моја која исповеда римокатоличку јерес не саблажњава нашим светитељем

Какво је ово интелигентно речено,све честитке од мене ,мислим да те требе послати у Ватикан, сигурно би са својом слаткоречивошћу и папу преобратио у Православну веру  :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Budimo ljudi i ako smo Srbi

Немој ти брате да се спрдаш на овакав начин. Или бар на крају овакве реченице стави неки шаљив смајли. Овако не знамо да ли заиста мислиш или се шалиш. Ја лично сугеришем из разлога што овде на форуму има неких који о Србима мисле и много горе него што ти описа последњом реченицом. Ја не мислим да смо неки велики људи али нисмо ни нељуди то је сигурно. Ако ништа кроз своју хришћанску историју смо се најчешће бранили а веома ретко нападали. И показали смо многима да знамо, "иако смо Срби", бити људи и то велики.
дражо, поздравио теје Патријарх Павле том реченицом, то је он из својих уста изговорио.

у том светлу, ти се сад замисли шта је човек хтео да каже, не ескобар, већ +Павле.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Veliki je Sveti Vukasin od Klepaca , Slava mu i Milost i Neka se GOSPODU moli za sve nas ! "Samo ti dete radi svoj posao " koliko velike i koliko jake reci kojima je na delu pokazao Snagu i Milost HRISTOVU ! A da li mi radimo svoj posao , jer ovako se Dragane ne docekuje zena hrvatica katokinja jer nije ona ovde dosla da raspravlja sa nama o papskim greskama i hrvatskim zlocinima ! Mi nase nesuglasice treba da resavamo sa hrvatima a ne se hrvaticama a i nema smisla zbog ove zene ! Budimo ljudi i ako smo Srbi

Две жене Хрватског порекла имају велики значај у мом животу и ја у њиховом, ето одлазим од теме да би остао на њој. Ја сам прецизно написао на кога мислим и на кога не мислим да не оставим места никаквој недоумици, али очито то нема смисла ако човек слуша само своју причу. Дакле ако сам схватио, ти хоћеш да кажеш, да не требам да износим своје мишљење о назначеној теми "Римокатолицизам" зато што римокатолкиња коју ти називаш "жена хрватица" дошла на форум. Што се мене тиче ја јој желим добродошлицу, али то не подразумева и то да ћу да променим своја уверења због тога, нити да ћу да износим за шта не мислим да је истина. Како кажеш "није дошла овде да расправља", кад је смисао форума да се у њему или на њему расправља, управо због тога постоје форуми, а кад је на њему тема "Римокатолицизам" логика говори да се о тој назначеној теми расправља. Није ми уопште логична твоја поставка ствари.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...