Jump to content

Римокатолицизам

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 238
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Стварно,и ја сам се то питао.Мислим да није баш лепа добродошлица.
Malo sam se zatekla slikom,pa kontam,s obzirom na slabo moje teološko znanje,da sam nešto propustila..

Al opet svatko daje,i pokazuje,onoliko koliko mu je dano..

Svatko na svoj način..

Jel ono sv.Pismo kaže-po djelima vašim će vas prepoznati!!!!

Služba u ime Isusa Hrista je obavezna za spasenje. Ko ne djeluje sa darovima koje je vjernik dobio kada se obratio Isusu Hristu neće biti spasen nego bačen u tamu najkranju (Mat. 25,30). Za razliku od djela vjere, djela zakona (Gal. 2,16) su mrtva djela (Jev. 6,1; 9,14) ili djela onoga koji još nije postao vjernik. Ako dvije osobe isto čine, to ne znači da je isto pred Bogom. "Jer kao što je tijelo bez duše mrtvo, tako je i vjera bez djela mrtva." (Jak. 2,26)

"Koji u mene vjeruje , kao što Pismo reče, iz utrobe njegove poteći će rijeke vode žive." (Jov. 7,38; Isa. 44,3)

Zar ne vjerujemo u istoga ISUSA KRISTA?!

Po meni je to najbitnije...

Ko smo mi da mjerkamo zakone..i pravdamo..

Ta pred Bogom svi isti..

Čovječe,prah si i u prah ćeš se vratiti!

Ne traži mir izvan sebe, jer ako tako činiš to je najsigurniji način da ga ne nađeš. Pronađi mir i ljubav u sebi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварно,и ја сам се то питао.Мислим да није баш лепа добродошлица.

Није уопште лепа добродошлица, али та и таква икона у православљу постоји.

Можемо на посебној теми о томе дискутовати, ко наравно уме да дискутује а не да варничи.

Да, то је чињеница вековне раздвојености , која је скоро па формирала две различите религије, истина ми се сматрамо само различитим конфесијама, но иљаду година није мало, народи ето настају за свега 100-200 година (видесмо на нашим просторима) , а за религије је мислим мање времена потребно.

Ова чињеница вековне раздвојености се не може тек тако гумицом обрисати.

На обе стране и православној и римокатоличкој постоје и они људи који су против екуменизма, и једнима и другима овакве иконе иду у прилог.

Али уколико заиста унд збиља и доиста , постоји добра воља за дијалогом , вековна раздвојеност па и супротстављеност( што је у религијама и конфесијама не ретка појава) , не би требала да буде препрека.

Е сад ако дијалогу приступимо патетично или сервилно или на било који други погрешан начин даћемо све и то све оправдане аргументе онима који баш и не желе дијалог , да је сам дијалог бесмислен , глуп , смешан излишан или већ како...

Лично нисам неки екумениста , нити подржавалац екуменског дијалога, али сам увек отворен за било какав дијалог па што да не и верски( мада сматрам да је слаба вајда од свега тога, осим можда бољег међусобног упознавања и превазилажења предрасуда, но онај ко је склон предрасудама наћиће их управо у дијалогу а ко их не тражи неће их наћи - ефекат мува/пчела.), у сваком случају не може да нашкоди ако је иоле смислен и на одређеном интелектуалном и културном нивоу вођен.

Хвала форумашу Драгану што је показао свој отворени антиекуменистички став, ето и то је некакав дијалог , јел, мада ми на памет пада да позовемо и антиекуменисте из римокатоличке Цркве којих би по броју било можда и више него што на овом форуму има чланова , па из ето чисто практичних разлога се нешто устручавам , а имам пријатеље који су припадници РКЦ и који су уједно и антиекуменисти.

Такође добродошлицу желим члану именом moya , унапред се извињавам уколико се не будемо баш најбоље разумели јербо се слабо служим латиницом.

Али што неко рече ту је увек

http://www.preslovljavanje.com/

За прву помоћ...

И тако , само молим без напрасних емотивних излива било одушевљења било беса и мржње, или што би реко један свештеник:" Немојте се очаравати, па се нећете ни разочаравати."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

link ikone uklonjen.... kad pročitate kako se sveti marko efeski obratio papi...vratite se da diskutujemo

moya,

Vidiš kako je. Postoje oni koji popravljaju stvari, postoje oni koji zloupotrebljavaju stvari, i postoje oni koji ne znaju šta će sa sobom. whackado

Primi izvinjenje u moje ime zbog uvrede nad Rimskim tronom.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisan tu stigla da bih dobila nož u leđa..nego da naučin,i rastem,i da primim onoliko koliko mi je namjenjeno..

Nikada nisan gledala ljude po vjeri..

Nego po njemu samom..uvik mi je društvo bilo "raznoliko",to je moj stav..

Ja biran i ljubim ljude zbog njih samih,i onoga kako se prema meni kao osobi ponašaju,daju,pokazuju,nikada po onome što su,jer nitko na to nije mogao utjecat,tko da bude i što da bude..

Žejlko ,samo ti piši,sve ja veoma čitko čitam,i sviđa mi se tvoj odgovor..

Također,Milane..:drugarstvo:.

Nema veze,nisan znala da postoje take ikone,jedan brat pravoslavne vjere,na mom matičnom forumu je uvik stavljao sve neke vaše lipe ikone,pa me malo ova sjela u stolac..

Ne bih htjela unositi nemir,ako sam na smetnji nekom,i jesan upala ko padobranac... Hristos vaskrse

Mogu i otić..oprostite mi..nije mi bila namjera..

Ponavljam,moje srce je ispunjeno,i moj duh,i duša vape,i žeđaju za istim,jedinstvenim,ma kako se On zvao!

Ne traži mir izvan sebe, jer ako tako činiš to je najsigurniji način da ga ne nađeš. Pronađi mir i ljubav u sebi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Моја, нама је циљ да људе, иако нисмо у једногласју у вери ( а ако Бог да и да будемо у једној светој православној и католичанској (саборној) вери), зближујемо као они који волећи Бога, воле и људе.

Сваки коментар на овим темама који се изругује људима који нису исте вере као и ми ће бити брисан, а члан забрањен.

Такође, постоји и ПДФ међурелигијски разговори где браћа римокатолици или протестанти могу да разговарају са нашим православним теолозима на миран и достојанствен начин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево да се члан Моја која исповеда римокатоличку јерес не саблажњава нашим светитељем нека прво прочита житије овог дивног угодника Божијег па ће схватити шта је на икони (а не слици), коју је брат Милан Николић два пута обрисао, иконописано.

Преподобни Јустин Ћелијски

ЖИТИЈЕ СВЕТОГ ОЦА НАШЕГ МАРКА ЕФЕСКОГ Исповедника Православља

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/AvaJustin/ZitijaSvetih/ZitijaSvetih0119.htm

http://www.verujem.org/sveti_oci/marko_efeski_zitije.htm

А и ти брате Милане ако се ниси уморио од силног брисања прво прочитај житије светитеља па се онда стиди и црвени због учињеног јер и треба да те буде срам.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

занимљиво житије нема шта ...

Тако је свети Марко доказивао да прихватање латинског учења доводи до тога да се признаје да Дух Свети има два начела, а тиме се уводи двоначелност у самом Богу, што је бесмислица и јерес противна целокупном Хришћанском Откривењу и Хришћанској Православној вери. Зато своје Исповедање вере он овако завршава: "Сви Оци и Учитељи Цркве, сви Сабори и сва Божанска Писма уче нас да бежимо од оних који другачије верују и да се удаљавамо од заједнице са њима. Па зар ја, дакле, презревши све те Оце и Саборе, да пођем за онима који под маском лажног мира позивају да се ујединимо са онима који су нарушили свети и божански Символ вере, и Сина уводе као дpyror узрочника Светога Духа? Јер остале њихове (латинске) заблуде, од којих је и једна само довољна да нас удаљи од њих, ја остављам за сада. Да ми се не деси, о! Утешитељу Благи, да икада тако одступим од себе и од здравих мисли и здраве вере, него да се држим увек Твога учења и Тобом надахнутих блажених Мужева, и тако да се присајединим Оцима мојим, односећи одавде са земље на небо, ако ништа друго, оно бар - праву веру (την Ευσεβειαν = Православље)".

После тога стадоше и Патријарх и цар и други епископи наваљивати на св. Марка, да учини неке уступке и направи неки компромис по начелу икономије ради тобожњег добра државе и народа. На то им свети Марко одговараше: "Ствари вере не допуштају никакво попуштање и икономију. То је као кад би казао: отсеци себи главу па иди куда хоћеш. Никада, о човече! оно што се тиче Црквс, нерешава се компромисима. Јер не постоји нешто средње измећу истине и лажи".

Преподобни Јустин Ћелијски

ЖИТИЈЕ СВЕТОГ ОЦА НАШЕГ

МАРКА ЕФЕСКОГ

Исповедника Православља

http://www.verujem.org/sveti_oci/marko_efeski_zitije.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta predstavlja ova pravoslavna ikona?

Ova izgleda mnogo drugačije nego ona prva.. :nene:

тачније, ово је икона, оно је фреска  sFun_bat

цитат се односи на унијатство, на оне које би косећи се о догме Православне Цркве да се уједине са РКЦ.

Постављена слика

иначе, икона се односи на победу светог Марка Ефеског над јереси.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...