Jump to content

Добра одлука или културни скандал у Новом Саду?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

Занимљиво је рецимо на овом форуму ако ја констатујем да је неко из неке друге нације зликовац ондмах ми се имплицира да сам клерофашиста по неком форумском дифолту.

 

Иако сам изричито више од 20 пута нагласио да сам антифашиста по убеђењу.

 

Ne znam na šta misliš i ne sećam se da sam te ja ikada nazvao klerofašistom, pa ne znam ni čemu takav uvod... Ako su tebe neosnovano žigosali, to valjda nije opravdanje za to da se drugi žigošu?

 

 

Међутим када девојка која своју приватну слику качи с намером изругивања Христовом ореолу а самим тим и Хришћанској вери, наслика слику на којој је недвосмислено приказано Распеће које је буквално ископирано са фресака  са зграбљеним парама јесте нешто о чему би се могло дискутовати јер можда ето она и није то насликала, него ко зна шта уосталом то је некаква слобода. Ајте молим вас релативизација је ваш главни аргумент.

 

 

:.mislise.

To da ona možda to nije naslikala jeste relativizacija, ali nažalost, to ne da nije moj glavni argument, već ništa slično tome nisam napisao. Ona jeste naslikala mušku figuru u pozi raspeća koja svakako aludira na Isusa ali nema lice i koja drži novac u rukama, i to uopšte nije ni sporno, niti se bilo ko o tome raspravljao, niti je bilo ko tvrdio da ona nije to naslikala. Sporna je poruka koju takva slika nosi i sporno je zašto bi bilo ko bio takvom slikom uvređen.

 

Meni najspornije je što pojedini izgleda smatraju da je slikanje Isusa onako kako se Isus tradicionalno ne oslikava, samo po sebi uvredljivo...

 

 

 

А постојање атеиста ни у ком случају не вређа верска осећања чак ни тако реторички изведено како си срочио.

 

 

Vidiš, meni je baš interesantno što si rešio da baš na to pitanje odgovoriš a ostala preskočiš... jel ima neki razlog zašto nisi dao odgovor na to kako i zašto ova slika konkretno vređa tvoja verska osećanja i da li bi slika koja nosi poruku da je Isus bio običan čovek a ne Bog takođe vređala tvoja verska osećanja i da li bi trebalo da bude zabranjena?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

aha

znaci licemerje pre svega

 

p.s.

da ponovim :

meni se slika ne dopa , ne volim tu vrstu umetnosti

ali kad je već napravila takvu sliku trebala je da ostavi rupu na licu da svi možemo da se slikamo ,jer to smo mi - pali ljudi koji smo robovi sveta

 

Нема шта ту лицемерје, о првом папирном новцу сведочи Марко Поло у 13. веку (Кина), а у Eвропи тек од 1483. године ...aко разумеш шта желим да кажем.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:D

 

NAGLUPLJE

to je odgovor ?

izvini ali sad si bezobrazna prema Željku,čovijek se lijepo potrudio da obijasni... Pošto nisi shvatila na koga misli kad kaže da ga iskreno žali,ja sam pokušao sa jednim citatom iz njegovog teksta da ti pomognem,a ti to ismijavaš,nije lijepo sa tvoje strane

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zvini ali sad si bezobrazna prema Željku,čovijek se lijepo potrudio da obijasni.

 

 

ok , mogu da prihvatim da sam bezobrazna , ali :

aj sad gledaj situaciju iz drugog ugla

da li je Željko bezobrazan kada kao administrator foruma dozvoli da NEKO stavi nečiju PRIVATNU sliku na forum

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni najspornije je što pojedini izgleda smatraju da je slikanje Isusa onako kako se Isus tradicionalno ne oslikava, samo po sebi uvredljivo...

 

 

 

Да, то је спорно, бар мени.  Где је ту "хришћанска православна интелектуална својина" и питања везана за заштиту права православне интелектуалне својине (уопште верске) и против злоупотребе исте?

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ok , mogu da prihvatim da sam bezobrazna , ali : aj sad gledaj situaciju iz drugog ugla da li je Željko bezobrazan kada kao administrator foruma dozvoli da NEKO stavi nečiju PRIVATNU sliku na forum

To je javna slika sa interneta,koliko sam shvatio,udarna slika na profilu dotične osobe,svrha te slike i jeste da se predstavi širokim masama u tom smislu,zato mislim da grešiš,isti slučaj je sa ovom mojom slikom koju sam zakačio na profil.Druga stvar je da neko uzima moje slike koje nisu javne i da ih kači po forumima,u tom slučaju bi ti bila u pravu. to je ono što ja smatram,šta zakon tačno propisuje ja ne znam,kao što ne znam ni da li ovaj sajt podliježe zakonima države Srbije,pošto čisto sumnjam da ima hosting na nekom srpskom serveru

Link to comment
Подели на овим сајтовима

наводно сте Хришћани

 

Наводни хришћани? Једини, прави, истински и задрти "наводни хришћани" (хтео си да кажеш заправо "лажни", а то и јесу) су они хришћани које друге погрдно (по форумима) називају наводним хришћанима ... по томе је (рецимо) Ихтус био јако познат!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hulna je slika , jer raspeti bi trebalo da bude žena jer ona u potrošačkom društvu najviše troši.

 

Slika ne predstavlja trosenje nego grabez, u tome su ipak muskarci bez premca.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наводни хришћани? Једини, прави, истински и задрти "наводни хришћани" (хтео си да кажеш заправо "лажни", а то и јесу) су они хришћани које друге погрдно (по форумима) називају наводним хришћанима ... по томе је (рецимо) Ихтус био јако познат!

Ето осуди ти мене.

Која је сад разлика?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mi se već izraspravljasmo o tome na drugoj temi... počev od ove poruke, pa na dalje:

 

https://www.pouke.org/forum/topic/21870-za%C5%A1to-su-ateisti-srbije-protiv-srpske-pravoslavne-crkve/page-52#entry952038

 

Vl. Irinej lepo objasnio...

 

"Ниједна људска слобода, па ни слобода уметничког изражавања, није апсолутна и неограничена. У демократским друштвима права и слободе појединца ограничене су правима и слободама свих осталих чланова заједнице."

 

Jednostavna mudrost koja vazi za sve te ljuCkopravaske zavrzlame, koje danas tako cesto mnogi potezu, a u samoj stvari i ne znaju o cemu uopste pricaju...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidiš, meni je baš interesantno što si rešio da baš na to pitanje odgovoriš a ostala preskočiš... jel ima neki razlog zašto nisi dao odgovor na to kako i zašto ova slika konkretno vređa tvoja verska osećanja i da li bi slika koja nosi poruku da je Isus bio običan čovek a ne Bog takođe vređala tvoja verska osećanja i da li bi trebalo da bude zabranjena?

 

Нисам ти ја релевантан. Не би ја ништа забрањивао.

 

 

Мислим да ти бркаш верска осећања и верска убеђења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вас искрено жалим који то чините а наводно сте Хришћани,

 

 

 

na ovom forumu sam bila i raskolnik  i pink pravoslavac

hvala ti za novu titulu

Navodni pravoslavac !

možda i navodnjavam neka polja oko crkve .....

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

looooooooooooooooool 12:smeha:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

na ovom forumu sam bila i raskolnik  i pink pravoslavac

hvala ti za novu titulu

Navodni pravoslavac !

možda i navodnjavam neka polja oko crkve .....

 

Моја мисао је била више у фази питања него констатације, али брате сестро ти мене не пушћаш још ономад од Бранкице.

 

Сад већ почињем да се прибојавам за своју безбедност...

 

winter

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наводни хришћани? Једини, прави, истински и задрти "наводни хришћани" (хтео си да кажеш заправо "лажни", а то и јесу) су они хришћани које друге погрдно (по форумима) називају наводним хришћанима ... по томе је (рецимо) Ихтус био јако познат!

А и ти си ме узо на зуб због оног Хасана који ниси.

 

winter

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...