Jump to content

Пастирско писмо Митрополита Амфилохија организаторима параде бестидности у Подгорици

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Ova tema je vec bila sto puta na forumu i objasnjena, homoseksualaca ima rodjenih tako, a ima i onih koji su to vremenom postali, u oba slucaja je poremecaj, u prvom slucaju je genetski, u drugom psiho dusevno duhovni.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 182
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Хомосексуалност је свакако природом оправдана као и полигамија и многе друге ствари.

Као што Црква неће блоагосиљати многоженство,исто тако неће ни хомосексуалне бракове.

Sto se mene tice, nema problema. Nek blagosilja/ ne blagosilja sta god pozeli. Sve dok se ne sluzi zakonom da nametne svoje odluke, svima dobro. Tj. barem onima oslobodjenim totalitarnih teznji...

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

на сваког про педер научника дам ти три који тврде супротно...

 

 

Aha...

 

још чеш рећи да верујеш да су људи криви за глобално отопљење...

 

:))

 

 

п.с

ген садржи информацију ону коју му Бог додели...(боја коже, очију, косе, и сл...а не болест...)

мислиш да је Бог створио људе које је проклео?

мислиш да Господ није савршен када је дозволио такве грешке у генима...које је ОН проклео...

 

Meni se čini da je Bog (ukoliko postoji) dozvolio mnoge greške u genima...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја ценим да си ти у стању да ми објасниш...

а не владета...

наравно да ниси у стању јер нема доказе за твоје тврдње...

а духовно чедо о.Јустина је и м.Артемије...то те не чини великим духовником...

 

свако добро...

владета је мало начитанији и светих отаца и медицине,него ја ти и још два оваква сајта ...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto se mene tice, nema problema. Nek blagosilja/ ne blagosilja sta god pozeli. Sve dok se ne sluzi zakonom da nametne svoje odluke, svima dobro. Tj. barem onima oslobodjenim totalitarnih teznji...

ја кажем,треба да буде онако како се друштво договори то јест одлучи.

ако је већини гадно да се нешто ради ајде да га нерадимо.

па нико не убија гејеве по србији,ко рецимо хришћане по исламским землјама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам сасвим разумела Амфилохија:   да ли је он

  (а)   само против "параде" али разуме природу педера да се воле и имају секс

... или     (б)  проповеда да педери могу слободно да се воле али треба да сакривају своје склоности од нас осталих  

... или  (ц) проповеда да педери треба да се судржавају од својих сексуалних нагона тј. пробају да се "лече"  

...  или нешто четврто  ?

 

Ако неко мисли да је добро разумео митрополита, ... молим да ми објасни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам сасвим разумела Амфилохија: да ли је он

(а) само против "параде" али разуме природу педера да се воле и имају секс

... или (б) проповеда да педери могу слободно да се воле али треба да сакривају своје склоности од нас осталих

... или (ц) проповеда да педери треба да се судржавају од својих сексуалних нагона тј. пробају да се "лече"

... или нешто четврто ?

Ако неко мисли да је добро разумео митрополита, ... молим да ми објасни.

Ja mislim da je neka kombinacija "A" i "C",ako ti nesto znaci :)

Znaci protiv paradiranja i ponosnog sirenja homoseksualne propagande po svetu (s tim se u potpunosti slazem) + poziv homoseksualcima da shvate u kom problemu se nalaze i da se pokaju (nisam siguran koliko je to izvodljivo).

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не кажем има свега ,али чињеница је да је хомосексуалност грешка у генима.

 

Чињеница је да није до краја истражено шта заправо некога тера да постане хомосексуалац. Ако је грешка у генима, где је тај ген?

 

Упорно се занемарује утицај средине, који је и више него битан у свим понашањима која одступају од научених, социјално прихватљивих, образаца понашања.

 

Исто као што је и моногамност научена, на пример. Док се код нас моногамија не доводи у питање, имаш велики број мормонских секти код којих је полигамија једино прихватљиво и нормално стање. Јел и полигамија грешка на генима?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Biti peder je podjednako zdravo kao i biti strejt. 

 

Не заборави да су одговорни прво модификовали појам здравља, па је тек онда наступило "оздрављење" хомосексуалаца. Какогод, бесмислено је хомосексуалност поредити са хетеросексуланошћу. То је само подмуклост једне идеологије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исто као што је и моногамност научена, на пример. Док се код нас моногамија не доводи у питање, имаш велики број мормонских секти код којих је полигамија једино прихватљиво и нормално стање. Јел и полигамија грешка на генима?

Poredis babe i zabe. Monogamija/poligamija zavise od kulture i slicnog a ne od gena, i da li ce neko ziveti na jedan ili drugi nacin je stvar izbora. Sa druge strane, homoseksualnost, bez obzira na to kako nastaje (geni, sredina, sta god) nije stvar izbora. Jedino sto homoseksualna/biseksualna osoba moze da izabere jeste da li ce taj potencijal da stupa u odnose sa osobama istog pola upotrebiti ili ne. 

 

Dakle, jedno je praksa a ovo drugo osobina koja ne zavisi od volje. 

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Званична медицина тренутно не третира хомосексуалност као болест (што не значи да ће тако заувек и остати), али као што Бићанић рече, чињеница је да се ту ради о генетској и још по некој биохемисјкох грешци. Данас се та грешка дипломатски назива варијетет. Али, и свака абнормалност у функционисању људског тела јесте варијетет. Нпр., постоје људи чији имуни систем напада ћелије властитог тела - рецимо, ћелије које производе пигмент, па као резултат имамо витилиго. Њихов имуни систем је просто такав - ради се о варијетету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Митрополитово писмо говори о суштини хришћанске антропологије. Слобода која се не заснива на прихватању нужности и природне датости (нагона). Није питање оправдања у властитој природи, већ у слободној вољи која држи властиту природу у постојању, усмеравајући је као одређеном циљу и смислу. Зато прича да је хомосексуалност природна (у смислу да постоје одређени биохемиски процеси који нечији сексуални нагон условљавају као хомосексуални) није оправдање да је она и нормална (са хришаћнске тачке гледишта). Робовање нагонима (=нужности) је губитак слободе, а губитак слободе је промашај и димензија грешног и смртног битисања. То је поента свега - усмeрити вољу ка истинитом смислу, а за хришћане је то Христос, његова воља и његов етос. Наравно, ово важи само за оне који то слободно прихватају. Можда овом митрополитовом писму недостајо само једна јеванђеоска реченица: Ко има уши да чује, нека чује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Александар Милојков

I ljudi su prvo mislili da udišu vazduh, pa su tek potom naučili da je ispravno reći smeša kiseonika i drugih gasova. To ne znači da kiseonik nije postojao pre toga. Tako su homoseksualci bili zdravi i pre nego što su proglašeni zdravim. Nasleđe jednog vremena. Šta ćeš.

  • Волим 1

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Званична медицина тренутно не третира хомосексуалност као болест (што не значи да ће тако заувек и остати), али као што Бићанић рече, чињеница је да се ту ради о генетској и још по некој биохемисјкох грешци. Данас се та грешка дипломатски назива варијетет. Али, и свака абнормалност у функционисању људског тела јесте варијетет. Нпр., постоје људи чији имуни систем напада ћелије властитог тела - рецимо, ћелије које производе пигмент, па као резултат имамо витилиго. Њихов имуни систем је просто такав - ради се о варијетету.

Jeste, samo sto greske u tom smislu ne moraju uvek da nanose stetu. Neke mogu, neke ne. 

 

A ovo za varijetet je i meni palo na pamet. 

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...