Jump to content

Напад на Америку-12 мртвих у пуцњави у Вашингтону

Оцени ову тему


коЖељ њацИ

Препоручена порука

Vašington: Identifikovan napadač

IZVOR: TANJUG

Vašington -- Napadač koji je ubijen u zgradi komande Mornarice u Vašingtonu, pošto je ubio najmanje 12 ljudi, identifikovan je kao Aron Aleksis, nekada nastanjen u Teksasu.

 
183413914652376915155ac985351608_640x427
 
(Tanjug)
 

Vlasti su saopštile da nema naznaka da je bio povezan s terorističkim grupama.

Istovremeno, jedan od dvojice osumnjičenih, za kojima policija traga posle pucnjave, takođe je identifikovan i utvrđeno je da on nije učestvovao u napadu, saopštila je vašingtonska policija.

"Belac u kožnoj odeći je identifikovan i on nije osumnjičen za napad", objavila je policija na društvenoj mreži Tviter. 

Prema ranijem saopštenju policije, među 12 poginulih u pucnjavi je jedan napadač, dok su dvojica osumnjičenih - crnac i belac u bekstvu, iako nije sigurno da je napad izvršilo više osoba. 

Kako se očekuje, bezbednosne službe američkog Kongresa uskoro će izdati naređenje da svi radnici na Kapitolu ostanu u kompleksu, iz koga niko neće moći da izađe niti će moći da uđe u njega. 

Rejon „Nejvi jard" (Navy Yard), u kojem se napad dogodio, nalazi se kod obale reke Anakostije, nedaleko od njenog ulivanja u Potomak. Taj prostor je na jugoistoku Vašingtona, ali se naslanja na centar grada, nedaleko od Kongresa. U zgradi radi najmanje 3.000 ljudi, od kojih je deo uspeo da napusti zgradu jer je neko uključio protivpožarni alarm. 

Aerodrom "Ronald Regan" u američkoj prestonici zbog ovog incidenta zatvoren je za saobraćaj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Vašington -- Napadač koji je ubijen u zgradi komande Mornarice u Vašingtonu, pošto je ubio najmanje 12 ljudi, identifikovan je kao Aron Aleksis, nekada nastanjen u TEKSASU

 

ТЕКСАС је америчка држава која је прва имала присталице за отцепљење ...

Можда није хришћански,али имам неодољиву жељу,да се Америци деси сценарио СФРЈ-а :stadaradim:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa nisu FEMA kampovi napravljeni za dzabe.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Nasilje u SAD ne iznenađuje"

IZVOR: TANJUG

Moskva -- Predsednik spoljnjopolitičkog odbora donjeg doma ruske Dume Aleksej Puškov ocenio je da pucnjava u komandi Mornarice u Vašingtonu "nije nikoga iznenadila".

 
9813866165230a78a1971d830397553_368x276.
 
www.sxc.hu

Puškov je na društvenoj mreži "Tviter" napisao da "više nikog ne može da iznenadi" jedan takav napad u Americi, navodeći da on predstavlja jasnu potvrdu američkog "eksepcionalizma", preneo je AP.

Agencija podseća da je prošle nedelje, u izjavi za "Njujork tajms" , predsednik Rusije Vladimir Putin kritikovao Ameriku, koja sebe vidi kao "posebnu". 

Putin je tada imao na umu govor američkog predsednika Baraka Obame, koji je, optužujući sirijsku vladu za upotrebu hemijskog oružja, rekao da američki ideali i principi čine tu zemlju "posebnom".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Милосрдни анђео :D

 

 

...je naziv koji su izmislili mediji u Srbiji za bombardovanje '99. Nikakva akcija pod tim imenom nije postojala.

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

или кад избезумљени ученици решетају другове по школама верујем да онај нелицемерни део планете уопште не жали за њима, 

Verujem da si mislio psihopatski.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verujem da si mislio psihopatski.

Ne , nego onaj normalni i zaista nelicemerni deo planete. Elelm , prosta psihologija , ne mozes da osecas nesto prema nekome koga ne poznajes, nikada ga nisi video i ne znas ama bas nista o njemu . Moze sam cin da ti budi ovakva ili onakva osecanja ali prema ljudima , posebno onima sa kojima ni na koji nacin nisi povezan jednostavno ne mozes da osecas nista . Nekim ljudima ce ovaj napad probuditi ne bas pozitivna osecanja ali opet , prema zrtvama nece osecati nista , cak ni oni koji kazu ' i neka su ih pobili, zasluzili su". E sad , neki ce da tvrde drugacije , da zaista saosecaju sa zrtvama i ko zna sta jos ali dobro, forum trpi sve ...Ja nemam nikakvo osecanje prema zrtvama , prosto ne znam ih i nemam emocionalnu vezu sa njima , nikakvu ni na kom nivou . Sam cin je cin poremecene osobe i duboko me uznemiruje jer je takvih sve vise ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li neko sazaljeva ili ne zrtve, to je njegovo licno pitanje. Zaista ne mora tu biti nekog sazaljevanja jer niko nepoznaje te ljude. 

 

No, po raznim domacim portalima i komentarima ljudi se vidi da ima mnogo sitnih dusa (uglavnom vecina koja komentarise) koji se raduju ovome, iskazuju svoje ushicenje sto su neki ljudi stradali. Jedini razlog zbog cega se oni raduju jeste to sto su ljudi stradali u SAD. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li neko sazaljeva ili ne zrtve, to je njegovo licno pitanje. Zaista ne mora tu biti nekog sazaljevanja jer niko nepoznaje te ljude. 

 

No, po raznim domacim portalima i komentarima ljudi se vidi da ima mnogo sitnih dusa (uglavnom vecina koja komentarise) koji se raduju ovome, iskazuju svoje ushicenje sto su neki ljudi stradali. Jedini razlog zbog cega se oni raduju jeste to sto su ljudi stradali u SAD. 

To je razumljivo , napali su nas bez razloga , nismo mogli da se branimo i onda ljudi besni zbohg svega toga u svakoj nesreci koja se desi u US vide neku vrstu osvete . Da je medju poginulima makar i jedan Srbin osecanja bi se drasticno promenila kod vecine tih ljudi ( ne kod svih) da ne pricam o tome da je neko od njih poznaje licno neku od zrtava ili da su u srodstvu . I ne bi ja te ljude nazvao sitnim dusama jer su besni sa pravom, mnogi su izgubili nekoga, jos vise njih proteran sa Kosova i Metohije i jos gomila nekih drugih ,losih stvari koje su se desile i jos uvek se desavaju kao direktna posledica tog rata. Ne opravdavam ih ali ih razumem .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je razumljivo , napali su nas bez razloga , nismo mogli da se branimo i onda ljudi besni zbohg svega toga u svakoj nesreci koja se desi u US vide neku vrstu osvete . Da je medju poginulima makar i jedan Srbin osecanja bi se drasticno promenila kod vecine tih ljudi ( ne kod svih) da ne pricam o tome da je neko od njih poznaje licno neku od zrtava ili da su u srodstvu . I ne bi ja te ljude nazvao sitnim dusama jer su besni sa pravom, mnogi su izgubili nekoga, jos vise njih proteran sa Kosova i Metohije i jos gomila nekih drugih ,losih stvari koje su se desile i jos uvek se desavaju kao direktna posledica tog rata. Ne opravdavam ih ali ih razumem .

 

Ne bih uopste rekao da je tako. Onaj ko je nekoga izgubio u bombardovanju, ili je protjeran sa ognjista, nece se radovati tudjoj nesreci jer je i sam prosao kroz nesrecu i zna kako je to. 

 

Niko tu sa pravom nije bijesan, jer te sitne duse zapravo nisu nista u zivotu propatile, jer takvi se najcesce raduju tudjoj nesreci. Ma kraju ako ima njih koji su stvarno prozivjeli nesrecu, pa se na konto toga raduju tudjoj nesreci, i takvi su sitne duse takodjer jer su oni takvi bili i pre nesrece koja ih je zadesila. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja nemam nikakvo osecanje prema zrtvama , prosto ne znam ih i nemam emocionalnu vezu sa njima , nikakvu ni na kom nivou .

Slazem se, ali to i nije bio kontekst onoga na sta sam odgovorio. Dovoljno je da cujem da je stradalo dete, pa jos ako vidim sliku zrtve... u delicu sekunde se izmasta neka predstava o tom detetu, pa jos ako zamisljas kako je bezao i krio se negde dok ga je neko jurio da ga upca ko da je nista, stomak ti se prevrne. Eto o tome pricam, i naravno da je to prolazni trenutak i da ne moze da se poredi sa dubokom tugom kada strada neko koga licno znas. 

 

A kontekst je bio da je gavrosaurus tvrdio kako je normalno da takva reakcija izostane zato sto se pucnjava desila u Americi. Psihopatija je naravno bila hiperbola, ali takav stav sigrno da predstavlja zalosni nedostatak maste i lepo bi bilo da mu vise ljudi na to skrene paznju. Ko zna, mozda se i postidi.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eliaš Dohnal, samozvani patrijarha takozvanog Bizantskog Katoličkog Patrijarhata je to obećao Obami već 3.9.2013. da će to tako biti. Nek vas ne zbunjuje tamo što piše o papama i hijerarhiji, on je anatemisao i izopštio nekoliko živih in mrtvih papa a izopštit i anatemisat je također stigao i Njegovu Svetost patrijarha moskovskog i cijele Rusije Kirila zbog "ekumenisanja" u Astani s muslimanima i budistima. To je taj naš katolički anaterminator i megazilot o kojem sam vam već pisao: Katoličanstvo ili smrt! Valjda je izopštio i Obamu, morao bi pregledat tu njihovu arhivu realizovanih videoanatema na You Tube, ima ih tamo dosta, svakih par mjeseci izopšti nekog novog, Treba stalno biti u toku, pratit i aktualizovat spisak svih tih koje je već izopštio. Taj samo priča o apokaliptici, iluminatima, masonima, homoseksualcima, juvenilnoj justiciji, ekumenističkoj svejeresi, sinkretizmu itd. Takva opskurna kombinacija Miroljuba Petrovića, Dedeića i Akakija.

An appeal to the Government and people of the USA - Apel Vladi o marodu USA

Njihovi kanali na You Tube:

https://www.youtube.com/user/ByzCathPath/videos

http://www.youtube.com/user/spasnash/videos

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vašington: Napadač bivši vojnik

IZVOR: TANJUG

Vašington -- Napadač koji je ubijen u zgradi komande Mornarice u Vašingtonu, pošto je ubio najmanje 12 ljudi, identifikovan je kao bivši vojnik Aron Aleksis (34).

 
183413914652376915155ac985351608_640x427
 
(Tanjug)
 

Vlasti su saopštile da nema naznaka da je bio povezan s terorističkim grupama.

Aleksis, 13. žrtva napada, je poreklom iz Teksasa i bio je rezervista u Ratnoj mornarici od 2007. do 2011. U mornarici je radio u logističkoj podršci u Fort Vortu u Teksasu. Mornaricu je napustio u januaru 2012, za sada se ne zna zbog čega. FBI je potvrdio da je reč o bivšem vojniku.

Iako zvanično nije saopšteno zašto je Aleksis napustio mornaricu, agencija Rojters je, pozivajući se na zvaničnika mornarice, navela da je on otpušten posle niza "kršenja vojne discipline". 

Istovremeno, gradonačelnik Vašingtona Vinsent Grej je izjavio da je u napadu 13 osoba poginulo, uključujući i napadača. Grej je, na konferenciji za novinare, dodao da se pretpostavlja da je 12 osoba, a možda i više, ranjeno. 

U međuvremenum obustavljena je potraga za eventualnim pomagačima, jer je ustanovljeno da iza napada stoji samo Aleksis. Policija je tragala za više osoba, za koje se sumnjalo da su umešane u napad. Radilo se o osobama obučenimim u maskirnu uniformu, ali je FBI jutros objavio da je t apotraga obustavljena. 

Prema izjavama očevidaca, naoružani napadač otvorio je vatru s četvrtog sprata zgrade, pucajući u ljude u kantini na prvom spratu zgrade. 

Podaci o broju ranjenih dosta se razlikuju. Zvanični podaci govore da je četvoro ranjenih, od kojih je troje u kritičnom stanju. Medju ranjenima ima i policajaca. 

Zbog napada su pojačene mere bezbednosti u celom Vašingtonu, posebno na Kapitolu i u Beloj kući. 

Kako se očekuje, bezbednosne službe američkog Kongresa uskoro će izdati naređenje da svi radnici na Kapitolu ostanu u kompleksu, iz koga niko neće moći da izađe niti će moći da uđe u njega. 

Rejon „Nejvi jard" (Navy Yard), u kojem se napad dogodio, nalazi se kod obale reke Anakostije, nedaleko od njenog ulivanja u Potomak. Taj prostor je na jugoistoku Vašingtona, ali se naslanja na centar grada, nedaleko od Kongresa. U zgradi radi najmanje 3.000 ljudi, od kojih je deo uspeo da napusti zgradu jer je neko uključio protivpožarni alarm. 

Aerodrom "Ronald Regan" u američkoj prestonici zbog ovog incidenta zatvoren je za saobraćaj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos par ovakih napada i imaju opravdanje da pocnu da plene oruzije od gradjana, sto je jedna stavka Obmanacare plana...

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...