Jump to content

Зоран Ђуровић: Жене су биле рукополагане

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ovo ti je forum, javni razgovor, ako nisi za to nemoj ni da ucestvujes. A ja tebe ne vredjam (kao ti sad ovo sto cinis), nego pricam sta imam i sta mislim, i ne delim nikakve duhovne (?) savete. Zato te jos jednom molim da se drzis reda koji vazi za sve...

 

Ти си требао да се држиш свог мишљења, тј. да је ово беспотребна тема и да нас поштедиш питонских акција. Ако је пак тема битна, онда се потруди да говориш сувисло или, како се данас вели, конструктивно.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 232
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Da neko ne pomisli posto je na temi pitanje o zenama,ovo je ispalo gore ovako nepretno. Moja poruka je iskljucivo za oca Zorana koji bi eto probavao u crkvi razne stvari.

 

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%97%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD_%D0%82%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B_(%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80)

 

 

Znaci zato,pa lepo,neka.

 

 

Једном речју није био лењ човек.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Или зато што је свештеник икона Христа Који је био мушкарац?

 

То сам и рекао, али другим речима.

Оно што остаје нејасно је где је ту жена? Ако се брани: Христос је мушко, тако да је свештенство везано за мушки пол, онда се може приговорити: Христос је мушко, женско није спашено јер он није постао жена. Теологија је, са свим резервама које се могу ставити, обележена маскилистичким принципом. На основу Библије се не може доказати ни да је жена по слици Божијој. То би била тема за себе. Но, да не мећемо превише меса на жар.       

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти си требао да се држиш свог мишљења, тј. да је ово беспотребна тема и да нас поштедиш питонских акција. Ако је пак тема битна, онда се потруди да говориш сувисло или, како се данас вели, конструктивно.  

 

Predomislio sam se, i bas sam konstruktivan...

 

A sta li to znaci? Vracanje Ocima je mukotrpno zadobijanje rasudljivosti koju su oni imali, temeljna askeza uma, da bismo u nasem vremenu na njihov nacin umeli da resimo nase probleme, a ne bukvalistiscko kopiranje obrazaca, koje - uzgred - ni sam nisi dobro ukapirao.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Zoran Đurović, Оче, дивим се Вашем ентузијазму, иако ми није јасно на чему га заснивате. Да ли заиста мислите да је у Православној цркви могућ радикалан (или било какав) рез по било ком питању којег се дотакосмо на форуму - "монахократија", "искључење жена и одбацивање женског принципа" итд?

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Zoran Đurović, Оче, дивим се Вашем ентузијазму, иако ми није јасно на чему га заснивате. Да ли заиста мислите да је у Православној цркви могућ радикалан (или било какав) рез по било ком питању којег се дотакосмо на форуму - "монахократија", "искључење жена и одбацивање женског принципа" итд?

 

На Путину :))

Ми гледамо ствари само по нама. У добром делу православног света оне се мењају. Ако нема наде за промену, онда залуд сва проповед наша! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако се брани: Христос је мушко, тако да је свештенство везано за мушки пол, онда се може приговорити: Христос је мушко, женско није спашено јер он није постао жена.

 

Hristos je obuhvatio celu ljudsku prirodu spasenjem, a ne pol.

A svestenstvo je namenio samo muskima, sto se vidi jos i iz SZ, a potvrdjuje se u NZ.

 

Prirodno je da glava bude ta koja upravlja i prinosi (muz je glava zeni... i tako to)...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жене у клир а владике у брак као некада давно...нека и они мало осете "муке по браку". 

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predomislio sam se, i bas sam konstruktivan...

 

Оби, ниси ме обрадовао покајањем. Ниси од речи...

Жене постоје. Млечна храна. Размишљај на тему жена. Јави се са конструктивном мишљу после неколико страна.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могућ одговор: мушкарци су писали каноне.

Нисам сигуран шта би могао бити други разлог, али га у овом моменту не видим. - Могуће је и сексуално одређење с Божије стране, да се мушко сматра принципом (мада матријархалне културе то подривају). Форма и улога фалуса (као означитеља у лакановском смислу). Немам неки одговор из рукава. Требао бих се бавити тим питањем.  

 

 

Шта је то "лакановски смисао" ?

 

Периоди матријархалних култура се поклапају са периодима декаденције морала. Као што се и периоди патријархалних култура поклапају са периодима великих покоља на земљи.

 

Мислим да то нема везе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жене постоје. Млечна храна.

 

Postoje. I razlikuju se od muskih pocev od same fizionomije, preko snage i emotivnosti, sve do sluzbi na koje su pozvane.

A nisu pozvane na sluzbu svestenstva.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Периоди матријархалних култура се поклапају са периодима декаденције морала. Као што се и периоди патријархалних култура поклапају са периодима великих покоља на земљи.

 

 

Таман изађеш из јавне куће, а неко те убије... јел то?

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Или зато што је свештеник икона Христа Који је био мушкарац?

 

Па мислим у оно доба да је био жена ко би га ишта слушао и сигурно га не би разапели на крст, већ би га каменовали тако би ми данас на вр цркве имали симбол гомиле камења а не крст.

 

Мислим то је пре свега по мом мишљењу ствар историјских околности. Бог није ни мушко ни женско до Христа, а људско тело је дело руку његових и не видим да је хемија, биологија, физика или већ која наука нашла неке драстичне разлике између мушког и женског, чак ни у психи мада се ту по највише разликујемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Таман изађеш из јавне куће, а неко те убије... јел то?

 

хахахахаха е то!

 

0110_hahaha 0110_hahaha

 

Данас ти није "посо" бити неки народни херој, витез или тако нешто, данас ти је посо бити банкар, лихвар и онда си цар, то је период матријархата, мада ми још нисмо дошли до врхунца тог периода то ће тек да буде за неких 100-200 година, тада ћемо ја и ти и сви овде ђутуре са форума деловати ондашњим људима као неки јако затуцани и консервативни Србови.

 

А жене данас владају светом , истина жене су увек имале утицаја на мушкарца али у периоду матријархата више а у периоду патријархата мање. Ова два периода се смењују .

 

Поп Ћира и Спира су доказ томе да смо ми закорачили у матријархат поодавно.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па мислим у оно доба да је био жена ко би га ишта слушао и сигурно га не би разапели на крст, већ би га каменовали тако би ми данас на вр цркве имали симбол гомиле камења а не крст.

 

Мислим то је пре свега по мом мишљењу ствар историјских околности. Бог није ни мушко ни женско до Христа, а људско тело је дело руку његових и не видим да је хемија, биологија, физика или већ која наука нашла неке драстичне разлике између мушког и женског, чак ни у психи мада се ту по највише разликујемо.

 

Ne slazem se. Njegov izbor nema nikakve veze sa trenutnim (istorijskim) okolnostima. Bas naprotiv, duboko je sustinski napravljen.

 

I da - od pre neku stranu - sv. Marija Magdalina jeste ravnoapostolna, kao sto je to kasnije npr. i sv. Nina, ali nije apostol...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...