Jump to content

Православни пост – сврха, смисао, избор хране и разлози за придржавање правила поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 1.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Данас у цркви,а подстакнут овом темом, разговарао сам са кевама, и занимљиво да је већина постила.

Један случај ми се чинио интерсантним,наиме једна мајка је прву трудноћу постила  на води ,јер како каже,месо јој се гадило,док је у другој ,имала је невероватну жељу за месом,са акцентом на сланину... 0212_rolleyes

Питао сам и докторку,каже, крвна слика је битна...

У сваком случају,дал сланина,дал барен кромпир,нек нам се деца рађају,жива и здрава...  4chsmu1  smej.gif

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koji problem, realno je moguce da neki problem koji ima ne bi imala da posti a ne mora da znaci, kao sto ne mora da znaci ni da ga ima zbog mrsne hrane, pogresna interpretacija; mislim da treba da ti zahvale sto se tako brines i branis ih, nisi mogao nikako to da precutis 0212_rolleyes

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не схватам зашто се овај разговор претвара у мисаону борбу наводно супротстављених страна. Сви свештеници које знам саветују да се слушају препоруке лекара. Нисмо ми ваљда као неке секте које бране лечење. Па и лекари су са Божијим допуштењем дати. Ево моја кума док се припремала за четврту вантелесну оплодњу добила разрешење на сву храну и још била и критикована од свештеника што је претходна три пута на своју руку постила иако је лекар саветовао другачије. Постила, а неће да се одрекне цигарета. Чему та гордост. Мајци је дете од Бога дат задатак и нема пречег. Не кажем да све треба да мрсе већ да се савет лекара саопшти свом свештенику и чисто сумњам да ће неки то да игнорише.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ако ли хоће чему да се науче, код куће мужеве своје нека питају; јер је ружно жени да говори у цркви."

1.Кор 14,35

Nemoj tako savo, danas imamo zene teologe.

Али никада нећемо имати жене пастире..........................

1000000001010 ;) dada

И ако имам пророштво и знам све тајне и сва знања, и ако имам сву веру да и горе премештам, а љубави немам, ништа сам. IКор.13,2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo jedne male ilustracije koja dokazuje da je čovek stvoren kao svežder. Pokušajte dati mački hleb bez ičega ili neko povrće ili voće koje se nije kuvalo sa mesom. Mačka će to njušnuti i ostaviti ma kako gladna bila jer ne jede takvu hranu. Verujem da je većina majki primetila, dok su podizale svoju decu pa im prvi put uvodile u ishranu nove namirnice, da deca povrće obično ispljunu dok meso rado prihvataju. Potrebno je malo upornosti da se deca naviknu na ukus povrća i tada obično više nema problema, ali mnogi roditelji ne uspeju u tome pa možete čuti da dete ne voli da jede povrće. Za razliku od povrća, voće veoma rado prihvataju, ali to je možda i zbog toga što se sokići veoma rano uvode u ishranu bebe. Ovo naravno ne mora da bude pravilo, ali to sam primetila kod mnogih beba, a ne samo kod moje dece. Ovi francuzi, sačuvaj Bože šta uradiše sebi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo jedne male ilustracije koja dokazuje da je čovek stvoren kao svežder. Pokušajte dati mački hleb bez ičega ili neko povrće ili voće koje se nije kuvalo sa mesom. Mačka će to njušnuti i ostaviti ma kako gladna bila jer ne jede takvu hranu. Verujem da je većina majki primetila, dok su podizale svoju decu pa im prvi put uvodile u ishranu nove namirnice, da deca povrće obično ispljunu dok meso rado prihvataju. Potrebno je malo upornosti da se deca naviknu na ukus povrća i tada obično više nema problema, ali mnogi roditelji ne uspeju u tome pa možete čuti da dete ne voli da jede povrće. Za razliku od povrća, voće veoma rado prihvataju, ali to je možda i zbog toga što se sokići veoma rano uvode u ishranu bebe. Ovo naravno ne mora da bude pravilo, ali to sam primetila kod mnogih beba, a ne samo kod moje dece. Ovi francuzi, sačuvaj Bože šta uradiše sebi!

О СВАШТА.  :( dance67890 0442_feelж

логика: 0, уображај: максималан.

то није никакав доказ, пошто мачка и човек имају другачију анатомију језика и апарат за опажање укуса. поготово што има кератинасте (тврде израслине) на језику па је ''тврђи'' укус потребан а с обзиром на анатомију и другачија храна за развој мишићне масе, еластичности тетива и квалитета длаке, да не помињем слушни и очни апарат који захтева и делимично другачију исхрану. оно што човек поједе и свари, редовно може да буде отровно за мачку, понекад смртно. спанаћ, рецимо.

сем тога што мачка НЕ ОСЕЋА слатко, једноставно нема рецепторе.

у питању је укус, генетско препознавање шта се ставља у уста а шта може да буде опасно.

умами је чудан укус ... повезује слатко, млеко (јогурт, сир), месо и печурке, а поврће је генерално бљутаво или киселкасто кад је само кувано док се не припреми са зачинима и сољу. приде служи човеку као одредница за најквалитетнију храну по питању протеина, масти и угљених хидрата.

горко и кисело се учи а уме да буде одлика отрова и киселине, љуто пече па одбија и такође мора да се развије афинитет, а слано није толико свеобухватно као умами, али кад се дода мало соли у воће - појачава се слаткоћа.  0442_feel 0442_feel

ето замене за шећерење слаткиша ал мора већа количина воде да се унесе. сем уколико желите да спречите знојење, ал пазите да се дете редовно зноји јер тако најлакше избаци токсине.

http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_tastes#Basic_tastes

мада бих додао и љуто, јер смо ми ипак исток. ово горе је западна подела  :drugarstvo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Piquance

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и ја да се прикључим овој теми, да изнесем своје искуство и размишљање. У обе трудноће сам постила, али у мањој мери и мање строго него обично. По мом скромном мишљењу, жена треба да нађе меру негде у средини - тако да не нашкоди детету у себи а и да задовољи оно што јој душа тражи. Шта јој вреди обилна исхрана ако ће се стално бринути и нервирати што не пости и обрнуто. Потребно је да душа буде мирна и задовољна, да би се и дете боље развијало. То исто размишљање ме је водило и док сам дојила децу, јер је чак и већа потреба за храном у том периоду. Надам се да нисам неког саблазнила или се огрешила овим речима. Свако добро свим мајкама, будућим мајкама и осталим људима!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...