Jump to content

Beba umrla od neuhranjenosti: Dojila je majka veganka

Оцени ову тему


Препоручена порука

Hahaha Barone ja ću da ogladnim od spominjanja prasetine :D

"Данашњи људи не мисле о вечности. Нису схватили дубљи смисао живота. Нису никада осетили оне друге, небеске радости."

Старац Пајсије Светогорац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moram da se složim sa ovim zadnjim, imala sam problem sa viškom kilograma i uradila isto što i ti. Iako sam sad relativno lepo regulisala težinu, mada bih mogla još malo, i dalje ne jedem hleb. Da, primetila sam da ljudi lakše progutaju kad kažem da ne jedem meso nego kad kažem da ne jedem hleb  :D

 

Да, супер је за тежину. 10 кила за пар месеци.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lara, pomenuh svoj fakultet zbog one konstatacije o medu, koja je čista glupost. Pa, ako si veterinar onda znaš kako se danas hrane životinje koje se gaje za ishranu. Njihova ishrana je puna antibiotika, steroida, hormona, koncentrata. Nekada davno pile koje ima 5 meseci imalo je 1,5- 2 kilograma, a danas ima 5-6  kilograma. Da  li je to normalno? Ne. Slažem se sa tim da je meso u teoriji zdravo. Meso je bilo zdravo. Neophodno, puno proteina, hranljivo. Ali, danas, uz te tako izvikane proteine, u paketu dobijate još mnogo gluposti.  Moralne aspekte mog nejedenja mesa nema ni potrebe da navodim, razlozi su očigle

 

Ovo ne pročitah,oprosti .smesko. .

Ja sam neiskusna forumašica .smesko. .

Ovo je tačno....ništa više nije kao pre,da ne pominjem hibridne jagode koje sad mogu da se nadju po marketima...pesticide i ostalo. 

Veganstvo samo po sebi nije loše.Problem su predrasude.

Najvažnije je da ti ishrana bude dobro izbalansirana,da ti telo ne oskudeva,a ti si do sad sigurno savladala gradivo,u to ne sumnjam.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajmo negdje na vrucu prasetinu ovako svi "đuture" što bi rekli :D

"Данашњи људи не мисле о вечности. Нису схватили дубљи смисао живота. Нису никада осетили оне друге, небеске радости."

Старац Пајсије Светогорац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo ni ja ne volim meso, ali opet samu sebe natjeram da ga pojedem jer znam da je zdravo! A sto se tice hrane na slavi, pa kod nas u Republici Srpskoj je uvreda za domacina ako gost ne jede...

 

 

Hahaha Barone ja ću da ogladnim od spominjanja prasetine :D

 

Right right



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ZvonkoM, on 27 May 2013 - 20:41, каже: Да, супер је за тежину. 10 кила за пар месеци. Ja 24

Sve je to lepo.

No,moje mi iskustvo govori da i anoreksija ide istim putem .smesko. .

Nije ona dobar saputnik,lukava je to boljka.Ne daj da te prevari. 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ја сам избацио потпуно из исхране хлеб, пецива, слаткише, скоро све од брашна, са пуно шећера, газиране сокове, пице итд. Сви су ми говорили "јао, како ћеш без хлеба" - нисам се никада осећао боље. 

 

Izbacio si svu hranu koja ima visok indeks glukoze i koja je zapravo "vegeterijanska" 

Isto sam uradio. (: 

samo ja rokam meso na veliko. Jer ako nemas energiju iz leba moras iz proteina, mesa, masti. 

 

 

Da  li je to normalno? Ne. Slažem se sa tim da je meso u teoriji zdravo. Meso je bilo zdravo. Neophodno, puno proteina, hranljivo. Ali, danas, uz te tako izvikane proteine, u paketu dobijate još mnogo gluposti. 

 

 

A zasto mislis da sve to sto ubacaju dodje do misicnog tkiva u zivotinjama u nekoj znacajnoj kolicini? 

Mislim ti meni das antibiotik on je u mom telu par dana i izbacen je. 

 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve je to lepo.

No,moje mi iskustvo govori da i anoreksija ide istim putem .smesko. .

Nije ona dobar saputnik,lukava je to boljka.Ne daj da te prevari. 

 

Hahahah, hvala, dosta sam komplimenata dobila na račun izgleda, ali nisam da sam anoreksična. Imam 69 kilograma, a visoka sam 167 cm, teško da sam anoreksična. :) I teško da ću ikad da budem. :)

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo ja da kažem nešto o svojoj sihrani. Nisam probirljiv jedem šta mi daju ili šta mi je najlakše da spremim. Što se tiče vidim ima ovde nekih koji uživaju u hrani. Meeh, meni bitno da nisam gladan, tj. da sam sit. Jelo nekako smatram i gubljenjem vremena, najradije bih ako može na neku fotosintezu, da mogu da vršim. Što se hrane tiče jedem skoro sve, ima stvari koje više ili manje volim, npr nisam nešto lud za kuvanom boranijom, a jedina stvar koju ne mogu da jedem je ne znam ni kako se zove, ali uglavnom neke kuvane šaargarepe, i to je kao jelo, ali mi toliko ima ružan ukus da ne mogu da jedem.

 

Inače i kada dođem kući kod keve i kada me pita šta da ti spremim, uglavnom mi je sve jedo. Nemam nešto običaj da mi se jede nešto specialno. Ali već par dana mi se jede nešto i nigde ne mogu da nađem da kupim:

puslice350x300wwwstilma.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pusliceee... Joj i ja ih volim. A ja sam jedna od oni koji uzivaju u hrani, i to mi je cini mi se najveci grijeh...

"Данашњи људи не мисле о вечности. Нису схватили дубљи смисао живота. Нису никада осетили оне друге, небеске радости."

Старац Пајсије Светогорац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...