Jump to content

Turska objavila da je njezina sudbina u Aziji

Оцени ову тему


Препоручена порука

Turska, članica NATO-a, jučer je potpisala memorandum o razumijevanju sa Šangajskom organizacijom za suradnju, blokom kojim dominiraju Kina i Rusija, te objavila da je njezina sudbina u Aziji.

Ovo je za nas povijesni dan, rekao je turski ministar vanjskih poslova Ahmed Davutoglu u kazahstanskom gradu Alma Ati nakon potpisivanja memoranduma o razumijevanju s glavnim tajnikom Šangajske organizacije za suradnju Dmitrijem Mezentsevim.

Kina, Rusija i četiri zemlje iz središnje Azije - Kazahstan, Kirgistan, Tadžikistan i Uzbekistan 2001. osnovale su Šangajsku organizaciju za suradnju, kao regionalni sigurnosni blok i kako bi se suprotstavile potencijalnim prijetnjama radikalnog islamizma te trgovini drogom iz susjednog Afganistana.

Veći interes za ulazak u Šangajsku organizaciju Ankara je pokazala u trenutku kada je bila zabrinuta zbog sporog napretka pristupih pregovora s EU-om. S obzirom na to da je Turska pregovore o pridruživanju Uniji počela 2005., a dosad je zatvorila samo jedno od 35 političkih poglavlja, okrenula se alternativnoj organizaciji.

 

http://www.hrt.hr/

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo da ne bude zabune na ovoj temi ukoliko bi diskusija isla u tom smjeru da clanstvo u toj sangajskoj organizaciji ima neke dobre ekonomske posledice itd... Osim toga jacina i uticaj ove organizacije na globalnom planu je ekvivalentno pokretu nesvrstanih. 

 

Turska se pridruzila ovoj organizaciji, ima neke svoje interese. No snaga Turske je i dalje u njoj samoj. Poenta svih prica oko clanstva u organizacijama. EU, EZU, Sangajska unija itd...nije da clanstvo u ovim unijama donosi prosperitet. Prosperitet se gradi sopstvenim potencijalom, kao eov Turska, a clanstvo u nekoj organizaciji ima neki produzeni interes.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Poenta svih prica oko clanstva u organizacijama. EU, EZU, Sangajska unija itd...nije da clanstvo u ovim unijama donosi prosperitet. Prosperitet se gradi sopstvenim potencijalom, kao eov Turska, a clanstvo u nekoj organizaciji ima neki produzeni interes.

 

Једини смисао је слободније тржиште унутар тих организација и слобода кретања људи. Остало, као што ти рече, могу бити неки продужени итнереси и демагогија за масе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једини смисао је слободније тржиште унутар тих организација и слобода кретања људи. Остало, као што ти реке, могу бити неки продужени итнереси и демагогија за масе.

 

Da, slobodno trziste svakako i sloboda kretanja. Htjeo sam reci da nikakva sama organizacija po sebi ne donosi prosperitet. Jer kod nas kako to biva obicno mitovi se prelivaju kao iz case u casu ali ostaju mitovi i dalje. Dugo vremena politicari ispiraju mozak da je jedina alternativa ka ekonomskom napretku clanstvo u EU, ono kad ti brisel subvencionise iz pristupnih fondova, a onda se slusajuci ovo formirala druga kriticfna masa koja sada ima mit da je Srbiji mjesto u Azijskoj uniji i da ce nam to donijeti prosperitet. Postoje drzave poput Izraela koje su ekonomski prosperitetne a zivi u ratnoj zoni okruzeni neprijateljima. Dakle ekonomski napredak je moguce ostvariti ako stvaras konkretnu vrijednost, a onda na slobodnom trzistu se ta osobina samo dodatno pospijesi i unaprijedi medjusobnom saradnjom. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slobodno trziste vec postoji i nikakvo clanstvo nije pèotrebno nikome. stvar je sto trziste EU na primer nije slobodno, pa imas privilegovane clanice u odnosu na one koji nisu clanice, te se carina placa na kinesku robu a ne na austrijsku na primet. EU je obrazac za neslobodno trziste.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...