Jump to content

ЖРУ ДИВАН online- Разговор православног свештеника и атеисте (почетак: 15. март 2013. у 20:00)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pitanje je da li ce i tog protu ubedjivati da je debil... 

 

Mislim u svakom slucaju necemo cuti od njega nista sto nismo culi/videli/procitali na internetu i kompu oko ateizma, religije, Boga, hriscanstva...   Prelistaj Dawkinsa i pogledaj Dilahantija i to ti je apsolutno sve.  Eventualno + neki quote od Dr House :)

 

 

Ima da se kezim dok budem sve to gledao.

 

 Nakon toga sticice i nove pretnje Pedji a i mi cemo se naci na crnoj listi artemita i slicnih pa eto materijala za nove polemike. I tako...



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je susret povećanog rizika. Neophodno je prisustvo policije i redarstvenih službi (admina i modova) kao i osoba iz UEFE (neki vladika, recimo).

 

Mislim da je bolje da se onemogući slanje pitanja i komentara u toku razgovora, već da se to daje na overu nadležnima. Očekujem provocirajuće komentare, i sa jedne i sa druge strane, a to bi moglo da odvede razgovor u neku drugu stranu, i stoga STOP. Pitanja da se šalju isključivo na neki mail, ili na PP, pa koje prođe da se pročita sudeonicima.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Наравно да има оваквих или онаквих људи, али тако се не долази до поенте. Такође, бираћемо питања и најбоље је оставити саме учеснике дијалога да постављају питања један другоме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Poenta razgovora nije da se uđe u raspravu, da li Boga ima ili ne? Već o njegovoj potrebi, tipa: Da li je potrban ovom svetu kakav jeste? Kao u priči o velikom inkvizitoru. Dalje razgovor treba voditi o savršenstvu Hrišćanstva i ne savršenstvu hrišćana, s jedne strane, a sa druge o ocima ateizma i o današnjoj njihovoj deci. Koja je razlika? Kako se deca i jednih i drugih ponašaju? Može i o vladikama i predsednicima saveza i udruženja, ali to je besmisleno, jer odgovor je jasan! Možda bi trbalo pričati o čoveku koji neće ni crkvu, a ni udruženje. O čoveku kome je dosta okova. O čoveku slobodnom od bilo čijih stavova, pravila. lažnih morala i zakona. O čoveku koji u svojoj slobodi, samo teži istini i tu istinu svim svojim bićem voli.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Nakon toga sticice i nove pretnje Pedji a i mi cemo se naci na crnoj listi artemita i slicnih pa eto materijala za nove polemike. I tako...

 

Ништа ново под сунцем... :) Циклична онтологија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li će i večeras pre početka razgovora biti molitva :))) ?

 

Ili će se pročitati nešto od Duška Radovića? ;)

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šala na stranu. Mislim da nije loše da proti neko pusti da posluša nekoliko klipova svog budućeg sagovornika. Da ima predstavu sa kim će razgovarati.

 

Вјерујем да је прота Милорад побожан свештеник, даће њему Бог вечерас шта ће говорити. 8084.gif  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вјерујем да је прота Милорад побожан свештеник, даће њему Бог вечерас шта ће говорити.

 

Хоће сигурно. Само је питање каква ће бити "реакција на пеницилин".  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...