Jump to content

Да уловим златну рибицу свој живот би мењао/ла овако...


florenntina

Препоручена порука

  • Одговори 123
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • 2 weeks later...

ne bih promenila ni jedan jedini  sekund svog života, jer na kraju sve je ispalo onako kako treba da bude

menjanjem svoga života uticala bih na menjanje stotinu života uporedo

:smiley:

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???????? ????????? ???? ???????, ???? ?? ?????? ? ???? ? ??????????? ????? ????:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,67.msg72617.html#msg72617

pazi na svoje želje neke bi mogle i ad se ispune 0442_feel

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hmm…

‘ajde da zajedno proverimo da li sam vas dobro razumela:

- ne biste voleli da se probudite sa malo vise odgovora a malo manje pitanja ili mozda malo manje odgovora a vise pitanja?

- ne biste voleli da ste bar malo iskreniji, cestitiji, mudriji ili smireniji?

- da malo vise delate, popravljate,cistite, restaurirate,stvarate?

- ne biste povukli nijednu izgovornu rec kad biste mogli ili obnovili most koji ste u nemarnosti srusili?

- odrekli biste se rado setnje i casice razgovora sa Njegosem, Dostojevskim ili mozda Frojdom, Lakanom, Jungom?

- ne biste nekog onako “sa srca” zagrlili, utesili, smirili, nasmejali, ohrabrili, nasli mu se u “neprilici” ?

- a da se probudite sa jednim darom vise ili porokom manje ni to ne biste voleli?

- ne biste voleli da malo bolje razumete druge ili makar oni vas?

- Ili…ako nista drugo…

- zar ne biste onom dragom komsiji sa prvog sprata sto je jesenas krenuo u prvi razred kupili plavi bicikl?

E pa drugari, ja vam ne verujem!  0110_hahaha

No, nije ni to toliko bitno, ako vi verujete sami sebi, ali onda ja vas pitam cemu dalje putovati ako ste nasli sve sto ste trazili? klapklap

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hmm…

‘ajde da zajedno proverimo da li sam vas dobro razumela:

- ne biste voleli da se probudite sa malo vise odgovora a malo manje pitanja ili mozda malo manje odgovora a vise pitanja?

- ne biste voleli da ste bar malo iskreniji, cestitiji, mudriji ili smireniji?

- da malo vise delate, popravljate,cistite, restaurirate,stvarate?

- ne biste povukli nijednu izgovornu rec kad biste mogli ili obnovili most koji ste u nemarnosti srusili?

- odrekli biste se rado setnje i casice razgovora sa Njegosem, Dostojevskim ili mozda Frojdom, Lakanom, Jungom?

- ne biste nekog onako “sa srca” zagrlili, utesili, smirili, nasmejali, ohrabrili, nasli mu se u “neprilici” ?

- a da se probudite sa jednim darom vise ili porokom manje ni to ne biste voleli?

- ne biste voleli da malo bolje razumete druge ili makar oni vas?

- Ili…ako nista drugo…

- zar ne biste onom dragom komsiji sa prvog sprata sto je jesenas krenuo u prvi razred kupili plavi bicikl?

E pa drugari, ja vam ne verujem!  0110_hahaha

No, nije ni to toliko bitno, ako vi verujete sami sebi, ali onda ja vas pitam cemu dalje putovati ako ste nasli sve sto ste trazili? 319.gif

sre?a nije cilj nego put

znaš flor dok nisam rodila dete,  o  da ?esto sam razmišljala kako bih mnogo toga volela da promenim, al od tog trenutka, pa evo i sada dok ga posmatram usnulog pomislmi, kada bih promenila ijedan sekund svoga života da li bi on bio tu klapklap

i zato zbog njega ne bih menjala nijedan sekund svog života /prošlog) a  danas imamo izbora da menjamo svet ali prvo moramo menjati sebe

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када бих уловио "златну рибицу", тражио бих испуњење само једне жеље:

Да уништи гордост, прво у мени, а затим и у свим људима који сада живе, а онда ће нестати заувек.

srcee :) crvenilo

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Draga Lazarice, ja nisam imala blagoslov jos uvek da postanem majka, ali verujem da je to koliko tesko i odgovorno toliko i divno i radosno. Takodje se slazem da je mudrije i smislenije menjati sebe no svet oko sebe ali jos uvek ostaje pitanje a kako biste to voleli da se menjate? Koja bi vam to promena ili promene iz ove pozicije donele mir i radost koju iznova i iznova nalazimo i ponovo gubimo? Sve najbolje! F.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hmm…

‘ajde da zajedno proverimo da li sam vas dobro razumela:

- ne biste voleli da se probudite sa malo vise odgovora a malo manje pitanja ili mozda malo manje odgovora a vise pitanja?

- ne biste voleli da ste bar malo iskreniji, cestitiji, mudriji ili smireniji?

- da malo vise delate, popravljate,cistite, restaurirate,stvarate?

- ne biste povukli nijednu izgovornu rec kad biste mogli ili obnovili most koji ste u nemarnosti srusili?

- odrekli biste se rado setnje i casice razgovora sa Njegosem, Dostojevskim ili mozda Frojdom, Lakanom, Jungom?

- ne biste nekog onako “sa srca” zagrlili, utesili, smirili, nasmejali, ohrabrili, nasli mu se u “neprilici” ?

- a da se probudite sa jednim darom vise ili porokom manje ni to ne biste voleli?

- ne biste voleli da malo bolje razumete druge ili makar oni vas?

- Ili…ako nista drugo…

- zar ne biste onom dragom komsiji sa prvog sprata sto je jesenas krenuo u prvi razred kupili plavi bicikl?

E pa drugari, ja vam ne verujem!  srcee

No, nije ni to toliko bitno, ako vi verujete sami sebi, ali onda ja vas pitam cemu dalje putovati ako ste nasli sve sto ste trazili? :)

?? ?? ????? ??? ?? ??? ?????????, ???? ???????, ???? ???????????, ???? ?????????? ???...??? ?? ?? ???????? ?????? ?????? ???? ??????? ??????? ? ?????? ???????. ????? ???? ???? ????? ?? ??? ????? ?? ?? ???????, ??? ???????? ?????? ???????? ??? ?????? ??????. ???????? ?????? ????? ???????? ????????? ? ??????. ???????? ?????? ???? ???? ????? ??? ? ??????, ????? ???????? ?? ?????????, ? ?? ?? "???????? ?? ????? ??? ???????? ??????????", ??? ?? ?????? ?????? ??????? ????? ????. ??????? ???? ???????? ?? ???? ?? ????? ??? ??? ? ????????? ????, ???? ?????????? ?????? ??????? ? ???????????? ?????? ? ?????. ???? ??? ???? ?????????? ?????? ????? ?????????, ????? "???? ?? ??? ???????? ?????? ??????, ??? ?? ??? ????????...", ? ???? ????? ???? ? ?????? ???? ???? ?? ?????? ????? ???????? ? ??????????.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ?? ????? ??? ?? ??? ?????????, ???? ???????, ???? ???????????, ???? ?????????? ???...??? ?? ?? ???????? ?????? ?????? ???? ??????? ??????? ? ?????? ???????. ????? ???? ???? ????? ?? ??? ????? ?? ?? ???????, ??? ???????? ?????? ???????? ??? ?????? ??????. ???????? ?????? ????? ???????? ????????? ? ??????. ???????? ?????? ???? ???? ????? ??? ? ??????, ????? ???????? ?? ?????????, ? ?? ?? "???????? ?? ????? ??? ???????? ??????????", ??? ?? ?????? ?????? ??????? ????? ????. ??????? ???? ???????? ?? ???? ?? ????? ??? ??? ? ????????? ????, ???? ?????????? ?????? ??????? ? ???????????? ?????? ? ?????. ???? ??? ???? ?????????? ?????? ????? ?????????, ????? "???? ?? ??? ???????? ?????? ??????, ??? ?? ??? ????????...", ? ???? ????? ???? ? ?????? ???? ???? ?? ?????? ????? ???????? ? ??????????.

????? ???? ?? ??????, ?? ??????? ???? ????? ????????, ???? ??? ????? ????? ??????? ? ? ??? ???????? ??? ???????? ??????, ????? ?????? ?? ?????, ?? ???? ???????? ?????? ?? ??? ???????. ? ?? ?? ???? ???? ?? ????????, ??? ?? ?????? ?? ??? ??? ??????? ? ????? ????.

?? ???? ????? ?? ?? ???????? ???? ?????, ????? ?? ?? ???? ??? ??????. ???????, ????? ???, ?? ?????? ?????? ?????? ??? ???, ???? ?? ??????? ?????? ??? ????????? ? ????, ???? ??? ?? ???? ???? ?????????? ???????? ? ???? ???...???????, ? ???? ??????? ?? ?????????? ??? ?? ?? ?? ???? ?? ?? ??? ????????, ?????? ? ???? ??? ???? ??????????

? ????? ? ????? ??????????? ????..

prst ka gore 0442_feel :drugarstvo: 0442_feel :drugarstvo: 

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...