Jump to content

Да ли пушите или зашто је толико тешко оставити дуван?

Оцени ову тему


Srdjan

  

164 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли пушите?

    • Не.
      73
    • Да.
      40
    • Запалим понекад.
      4
    • Бивши сам пушач.
      47


Препоручена порука

Ево овде тема која служи као подршка пушачима који желе да престану да пуше. Поред много савета, подељених искустава и корисних информација будући непушач добија и подршку других који престају или су престали током процеса одвикавања. 

Ко жели да престане или је у фази одвикавања, нека почне полако да чита тему од почетка, биће припремљен и наоружан добро за борбу са тим злом. А кад удари криза увек се нађе неко да помогне.

Свакако молитва и пост то се подразумева и најјаче је "средство" да избацимо пушачког демона заувек из нас

 

http://forum.krstarica.com/showthread.php/106640-Nepu%C5%A1a%C4%8Dki-kutak-Ostavite-pu%C5%A1enje-sa-nama!

 

(познаћете ме по аватару)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 406
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Zapališ cigaretu i kreneš prema Carstvu. Dok ti je cigareta u ruci Carstvo te uzeti neće ali je srećom cigareta propadljiva stvar i nema veze sa večnošću što budi nadu da kad cigaretu ugasiš ...i prepustiš se Carstvu pre nego upališ novu.(jer je tamo nema) (ako me razumete)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боље батали овде, ако желиш. Јер има пуно начина да се успе.

Ако ти је баш тешко можеш користити и лекове за одвикавање, Зибан је око 50 евра кутија за месец дана, може да се купује и на табле, толико пара и попушиш тако да аргумент да је скупо не стоји

или Табекс око 1000 динара

воља, вода и подршка и воила! ето тебе слободног од ропства демону.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Greh kao greh borimo se svi nekako protiv njega jedino što je pušenje vidljivo pa još više smeta onima koji ga osudjuju....

 

Da se i prema ostalim grehovima i onim nevidljivim postupa sa takvom propagandom gde bi nam bio kraj.

 

Milostiv je Bog prema svima podjednako i prema onome koji drži cigaretu i prema onome što ga gleda i brine se za njegovo zdravlje a pri tom ne vidi balvan u oku svom.

 

Prestaćemo da pušimo prestaćemo da pravimo i druge grehove... ili ne?( znak pitanja) Ja tu samo milost Božju vidim i nikakvu drugu pomoć ne priželjkujem.od čoveka no od Boga samog.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено, ја на пушење и не гледам као на неки посебан грех, то ми дође негде при дну листе, само сматрам да је однос ризика и задовољства баш неповољан. Бар мислим на оне који спале по 2, 3 пакле дневно...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da se podrazumeva! Što ti je to čudno si prestao da grešiš? :)

Па да не испадне да само чекамо милост Божију па да баталимо духан. Ја сам тако схватио твој претходну поруку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пушење је велики грех.

Огроман.

Раван је убиству. Јер, пушењем животно угрожавамо себе, своје ближње и своје потомке.

Осим тога, пушење је као и свака овисност ђавоље, ко год је покушао да престане зна онај глас који га наговара да запали само једну мимо његове воље....ту се најјасније види деловање демона...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја повремено пушим, и углавном за пост престанем. И кад пост прође онда поново почнем :)

Видећемо како ћу сад завршити. Најгоре од свега ми је јадан осећај кад увече пред причешће запалим цигару у 15 до 12, онда видим колико је та зависност опака...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па да не испадне да само чекамо милост Божију па да баталимо духан. Ја сам тако схватио твој претходну поруку.

Ne nego samo osudjujem licemerstvo... Pušenje su svi napali kao ludi a zaboravljaju i prave se nevešti da tu postoje na toj listi i daleko opasniji grehovi.

 

Evo dok si navodio greh kao pušenje kad si pisao meni si recimo našao i neki tvoj sličan greh? (znaš da je greh ali ga ipak ponavljaš) i mala laž na primer?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О то сам била блага. Знам шта причам, ја сам била пушач. и то озбиљан.

 

Ако оправдамо пушење, можемо и да оправдамо сваку врсту намерног тровања и сматрамо да то није покушај убиства. 

Пушач је роб, слуга ђавољи, он мора да извршава наредбу која гласи "пуши" па и по цену да не купи деци оно што им треба...и по цену да умире на њихове очи...и по цену да и ту децу васпитава да пуше...уништавају живот и гуше га.

 

Да се не лажемо.

Знам ја да је тешко оставити, али ако се ухватиш у борбу са тим демоном победићеш уз Божију помоч. А ако се кријеш иза идеје да пушиш са Божијим допуштењем, ђаво ти се грохотом смеје...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne nego samo osudjujem licemerstvo... Pušenje su svi napali kao ludi a zaboravljaju i prave se nevešti da tu postoje na toj listi i daleko opasniji grehovi.

 

Evo dok si navodio greh kao pušenje kad si pisao meni si recimo našao i neki tvoj sličan greh? (znaš da je greh ali ga ipak ponavljaš) i mala laž na primer?

Ја тебе углавном не схватам шта пишеш, боље да се нисам ни петљао, сори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А то што постоје и други грехови није оправдање да грешимо даље. Нема ту ништа лицемерно. Лицемерно је гајити свој грех иза паравана туђих.

Праштајте ми ако сам оштра, не нападам никога од пушача већ само пушење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...