Jump to content

Јереј Угрин Поповић,штићеник центра Земља живих

Оцени ову тему


banana

Препоручена порука

ja sam, priznajem, u shoku i zelim mu da pobedi zlo, puno sam naucila od njega, to je covek sa, jednostavno -  previshe kapaciteta, zasluzhuje postovanje isto kao pre, tako i sad i ubuduce.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене баш обрадовао овај прилог о о.Угрину. Нека му је на здравље и спасење борба коју сада воде.

 

Јер...ако поклоњену слободну вољу (слободу)  употребим себи на зло и ударим у дно па се разбијем, радује се Отац  и подиже  ме када је са сузама покајања вратим  Дародавцу.

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Дај Боже да му буде добро. Ипак је о. Угрин човек који се нешто трудио и радио. Јесте све ово страшно али не треба сада прати руке и окретати леђа. Добро је, ту је на лечењу, биће њему добро...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro je kazo ono kad je reko u tom video prilogu da je mislio kad postane sveštenik da će to avtomatski rešiti njegove probleme zavisnosti... ovo je istina koja se retko čuje ,mnogi sadašnji sveštenici su ušli u sveštenstvo sa nekim strastima i računaju da će te strasti čarobna mantija sama po sebi razvejati bez truda i napora njihovog. To je jedna suptilna prelest , koja se podvuče i provuče šlepajući se na ovaj sveštenički poziv... neko padne pre neko kasnije ali ko god se ne leči pada.

 

Nije to samo problem bolesti zavisnosti, droga je tu tako da kažem nešto najočitije, no šta ćemo s onim mnoštvom sveštenika koji su alkoholičari , samo njihove porodice znaju ko se krije iza takve mantije. A opet i druge su strasti tu, nisu kao što rekoh samo bolesti zavisnosti ...

Dakle bratijo , hristijani, budući popovi i popadije, i ostali ljudi koji ovo čitate znajte da su popovi samo ljudi, nisu mašine , nisu pali s nebesa, nisu izašli iz neke fabrike za popove.

 

Jedino što je izvesno za svakoga Hrišćanina ma šta da on pričao ili verovao jeste borba do smrti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako je brate Zeljko, dobro uoceno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jeste borba do smrti.

 

у праву си брате, борба до издиханија...

Иначе као исповедник помажем у једној од заједница Земље Живих и могу вам рећи да има људи из свих друштвених слојева, из свих крајева, из свих породица: заиста нема правила и то је једно велико искушење данас. Ми живимо у хедонистичкој цивилизацији где је животни смисао угађање себи; то је бољка сваког човека данас. Ми смо сви окружени тиме, то је део нас и нешто што смо прихватили као нормално. То се примећује на свакоме кораку; данас је потпуно нормално да млади имају односе пре брака, чак и ако редовно одлазе у Цркву већина то не схвата као грех и чак то и не исповеда. Нормално је да деца не слушају родитеље, да их критикују и оговарају. Нормално је да хришћани одлазе у кладионице. Нормално је да људи одлазе редовно у храм а да немају духовника и  да се не исповедају ( или веома ретко). Постоје многе и многе ствари које смо данас прихватили и које нас мало по мало раслабљују. Један од средњевековних отаца је зато и рекао да ће у последња времена монаси постати као мирјани а мирјани као демони

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro je kazo ono kad je reko u tom video prilogu da je mislio kad postane sveštenik da će to avtomatski rešiti njegove probleme zavisnosti... ovo je istina koja se retko čuje ,mnogi sadašnji sveštenici su ušli u sveštenstvo sa nekim strastima i računaju da će te strasti čarobna mantija sama po sebi razvejati bez truda i napora njihovog. To je jedna suptilna prelest , koja se podvuče i provuče šlepajući se na ovaj sveštenički poziv... neko padne pre neko kasnije ali ko god se ne leči pada.

Upravo u ovom iskušenju o.Ugrin se nalazi Božijim promislom,a Gospod zna koliko je on jak i da će sa tim sigurno izaći na kraj,a na dobrobit ostalih....Daće Bog!

"Samo nas ljubav može spasiti!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja stvarno ne bih želeo nikoga da vređam ili nipodaštavam ali to šta je promisao Božiji mislim da zna jedino Bog .

 

Ja nisam u stanju da provalim ni šta je moj promisao i razmišljanje o drugim ljudima da i ne govorim, a o Bogu se ne bih smeo usuditi tako ni da pričam.

 

Praštaj mamice forumska , no prosto mislim da nije dobro kao što je bojim se uobičajeno ovde na forumu na taj način upotrebljavati taj pojam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni deluje vrlo zdravo to što je sve izašlo u javnost.

Slažem se. Ovo ne treba sakrivati. Čovjek je pao, uz Božiju pomoć i ustaće se . Nastaviće još revnosnije da služi Bogu i Crkvi.

 

Jeste da se ne slažem sa mnogim djelima i mnogim stavovima jer. Ugrina, ali od sveg srca mu želim da se oslobodi zavisnosti, i da se vrati misionarskom radu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А што је то скандал за Цркву? Што њен свештенослужитељ ваља доп? То нема везе, а!? Свим вашим жељама о оздрављењу и борби и личној борби желим "о." Угрину, али му не желим да се врати парохији. Као лаик да, као свештеник не.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А што је то скандал за Цркву? Што њен свештенослужитељ ваља доп? То нема везе, а!? Свим вашим жељама о оздрављењу и борби и личној борби желим "о." Угрину, али му не желим да се врати парохији Као лаик да, као свештеник не.

Тако је. Најбоље би било да остане тамо у ''центру'' и, претходно излечивши се, помаже људима који се лече

од болести зависности. Вероватно ће то искуство бити од непроценљивог значаја. 

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja stvarno ne bih želeo nikoga da vređam ili nipodaštavam ali to šta je promisao Božiji mislim da zna jedino Bog .

 

Ja nisam u stanju da provalim ni šta je moj promisao i razmišljanje o drugim ljudima da i ne govorim, a o Bogu se ne bih smeo usuditi tako ni da pričam.

 

Praštaj mamice forumska , no prosto mislim da nije dobro kao što je bojim se uobičajeno ovde na forumu na taj način upotrebljavati taj pojam.

Slažem se Željko potpuno,praštajte,reakcija je bila emotivna i tako mi bilo lakše da to prihvatim...

"Samo nas ljubav može spasiti!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...