Jump to content

Писмо упућено Алојзију Степинцу 1942, његов одговор и кајкавска песма


Препоручена порука

. Али шта да радиш са народом и црквом у којој један епископ за такав одвратан чин каже само да је Степинац прецењен. Стотине хиљада невиних Срба, покланих за православље "обрћу се у гробу" због таквог народа и епископа.

Zbog uvrede i klevete na račun episkopa Irineja imaš opomenu pred ban

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 264
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Zbog uvrede i klevete na račun episkopa Irineja imaš opomenu pred ban

Stepinca je najbolje, moj neki utisak, ocenio vladika Irinej Bulović ,jer je rekao da je Stepinac precenjen, istorijska uloga mu je preuveličana. Na mene je Stepinac ostavio utisak nekog ko je vrlo dobro znao da se izbori za sopstveni interes pa tek onda sve ostalo.

 

Шта је сад у мојој поруци увреда епископу конкретно?

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам сигуран, али моја је претпоставка да су отприлике у овим моментима преговори између ''свете столице'' и Хрватске око поделе плена. Наиме, после неуспешног бизниса са ''госпом из Међугорја'', зато што хрватска католичка ''црква'' није, по договору, плаћала ''рекет'' Ватикану, донета је одлука да се прекине сарадња због непослушности. 

Сада је уследила нова понуда од стране ''свете столице'' по истом принципу као у Међугорју, да се алојзије прогласи ''светим'' (није ни чудо, кад им је и столица ''света''), али овога пута мора ''рекет'' да се плати. Папа енд компани одрађују маркетиншки део посла: прогласе алојзија за ''свеца'', плате неколико познатих личности, из братских им земаља Латинске Америке, где Фрања име дебеле пословне везе, да дођу да се помоле ''светом алојзију'' и да пред камерама, са сузама у очима, понизно изјаве како им је алојзије услишио молитве и помогао да оздраве, дају гол, добију нове улоге, да зараде паре... ХКЦ је задужена за пријем клијената и наплату кад крене маса преварених ''верника'' из целога света. Лудило!    

 

Mislim da si se malo zaneo u razmišljanjima :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није то ништа, открио бих још, за сада је довољно и оволико.  :D

 

Medjugorje je nešto što privlači ljude iz celoga sveta, a Stepinac je lokalnog karaktera, tako da ne mogu da se porede.

To ti je kao da porediš Plitvička jezera i Ledinačko jezero :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Medjugorje je nešto što privlači ljude iz celoga sveta , a Stepinac je lokalnog karaktera, tako da ne mogu da se porede.

To ti je kao da porediš Plitvička jezera i Ledinačko jezero :)

 

Ja koliko cujem rusi kupuju k'o besni zemlju oko Ledinaca ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nemoj da se šegačiš sa ovim sajtom...veliki je ovaj internet, idi negde drugde

 

Ја се не шегачим са овим сајтом нити ми је то намера.

Моје поруке по многим темама у већини случајева су конструктивније од твојих, у којима ретко када нешто озбиљно кажеш, а претње без детаљнијег објашњења су ти постале потпуно нормална ствар.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мора нас се тицати када имамо много оних у редовима цркве који срљају у екуменизам. Ово је добра вест, надам се да ће деловати отрежњујуће и на најокорелије екуменисте.

 

Ово је између осталог и доказ да католици неће изменити нити једно своје погрешно уверење.

 

На нашу срећу одлучили су да продубе јаз између нас Православних и њих тако да је сада тај јаз још јасније видљив и ко од нас Православних проба да га прескочи слободно се може назвати безумником.

СРБИЈА-РУСИЈА-ПРАВОСЛАВНА БРАТИЈА!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja sam mislio da već jesmo zatvorena sekta i prava je šteta što oci Nikejskog sabora ne dodaše tu malu dopunu u credo, ne bi bilo nesporazuma oko ekumenizma - oćeš ekumenizam? široko ti polje (protestantsko)

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Prekinuti odnose s Vatikanom"

print.gif email.png

Države pravne naslednice SFRJ, a posebno Republika Srbija, moraju da ulože oštar diplomatski protest Vatikanu zbog namere da kardinala Alojzija Stepinca proglasi svecem - i to po cenu prekida diplomatskih odnosa, smatra Alen Budaj, saradnik jerusalimskog Centra "Simon Vizental".

391534_alojzije-stepinac--hubenedikthr_f
Fašistu će proglasiti za sveca: Alojzije Stepinac
 

"Nadam se da će i Srpska pravoslavna crkva reagovati, jer ova odluka Vatikana

 

potkopava i ekumenske odnose dve crkve", rekao je Budaj i istakao da bi i Izrael trebalo hitno i najoštrije da reaguje, kao i mnoge jevrejske institucije na području bivše SFRJ.

"Proglašenje svetim osobe koja je učestvovala u kreiranju i provođenju politike

"Zasluge"

"Ne želim da slušam o velikim zaslugama Stepinca za 'spasavanje' Jevreja, jer je istovremeno donosio u službenoj katoličkoj štampi Pavelićeve rasne odredbe po kojima su Jevreji odvođeni u logore, ne želim da slušam kako se zalagao za spas pojedinih Srba jer je bio u Odboru trojice za pokrštavanje i ne želim da slušam kako je bio mučenik i svetac jer je ostavio vlastite katoličke sveštenike da ih ustaše izmrcvare u Jasenovcu samo zato jer su bili pod sumnjom da su protivnici režima", navodi Budaj.

 

fašističke ustaške tvorevine Nezavisne Države Hrvatske (NDH) nije dobilo i neće dobiti priznanje pravednika među narodima Jad Vašema nikada", kaže Budaj, koji je i direktor jevrejske nevladine organizacije Margelov institut iz Zagreba.

Budaj napominje da se ne treba uopšte čuditi što novi papa Franja proglašava Stepinca svecem, jer je taj put zacrtala Katolička crkva u Hrvatskoj odmah posle presude Stepincu.

Zbog saradnje sa okupatorom i ustašama Stepinac je osuđen na 16 godina zatvorske kazne, ali je 1951. pušten u kućni pritvor u rodno selo Krašić, gde je kao znak podrške Vatikana 1952. dobio zvanje kardinala i gde je umro 10. februara 1960. od retke bolesti policitemije.

"On je već na suđenju za Zapad i katolike momentalno postao nevini mučenik jugoslovenskog komunističkog režima, proglašen kardinalom za života, posle smrti blaženim, a evo uskoro i svecem Rimokatoličke crkve", podseća Budaj.

On naglašava da će to biti jedini svetac koji se za svoje zasluge jednom fašističkom

Stepinčev dnevnik kipti od mržnje

zločinačkom režimu okitio visokim odlikovanjem ustaškog poglavnika i to kao zagrebački nadbiskup, a o tome su izvestile "Narodne novine" kao službeno glasilo NDH.

"S druge strane, dok je kanonik zagrebačkog Kaptola monsinjor Svetozar Ritig još 1929. godine u Paveliću vidio zlo koje se sprema, Stepinac je Pavelića oberučke dočekao i služio mu. Ritig nema ulicu u Zagrebu, jer bio je antifašista, ali Stepinac ima sve počasti kao klerofašista", ističe Budaj i ponavlja da ne treba previše biti začuđen zbog kanonizacije Stepinca, jer Vatikan je 1929. Lateranskim ugovorima priznat kao država od fašiste Benita Musolinija.

 

Nije se pokajao

Budaj podseća da se Stepinac nikad nije pokajao zbog toga što su Srbi pokatoličavani nasilno i što su Jevreji privođeni na krštavanje - iako je znao da ih to neće spasti logora.

"Nije se uopšte pokajao što su njegove katoličke 'krštene duše' palile jevrejske i srpske hramove, pljačkale kao divlje horde, silovale i ubijale kao nekada krstaške vojske po Svetoj zemlji", kaže Budaj i navodi da je Stepinac sve to znao, ali je uprkos tome blagoslovio NDH i služio joj, čak i posle njenog sloma, skrivajući na Kaptolu ustaške zločince, oteto jevrejsko zlato i ustašku državnu arhivu.

Od osnivanja NDH pružao je podršku ustaškom režimu, a 1945. borio se za očuvanje tog režima.

 

 

 

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/382261/Prekinuti-odnose-s-Vatikanom-

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А што се узбуђујете?

Јер наша Црква ради нешто на томе да докаже његове злочине, ако постоје? Јер се бори против његовог лика и дела? Јер делује на било какав начин против његове канонизације? Јер исто то ради и наша држава?

А римокатолици, тј Хрвати верују у њега и дижу га у небеса из разних разлога. Људи раде посао и свака им част на томе. Они брину о својима и лобирају када год могу.

Нама цео живот прође у кукању и тужакању, а на делима смо 0. Мени се онда чини да смо љубоморни на друге, тј љубоморни смо на успешне, а не трудимо се да и ми будемо успешни.

Не каже се јер већ јел а може и дал' а које долази од да ли  :dedica:

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако ово ураде, биће то велики корак уназад у екуменском дијалогу. Сад, како им воља. Тиме ће само показати своју искреност. Апостола Павле лепо учи: "Ако месо саблажњава брата мога, нећу јести меса довека." Ко разуме, схватиће. Ипак, сачекајмо да видимо шта ће заиста бити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...