Jump to content

Milijardu dolara za holivudski film o Muhamedu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kompanija Alnor objavila je 2009. godine da skuplja sredstva za epopeju koju će producirati Bari Ozborn, holivudski producent poznat po filmovima "Gospodar prstenova" i "Matriks"film-o-muhamedu-za-milijardu-dolara-1355

Film o Muhamedu za milijardu dolara

DOHA- Kompanija Alnor Holding sa sedištem u Kataru objavljuje da je budžet za film iz sedam delova o životu islamskog proroka Muhameda, povišen na milijardu dolara, dok je 2009. godine bilo objavljeno da će koštati 1,5 miliona dolara. Lik Muhameda se, međutim, neće pojaviti u filmu iz poštovanja prema islamskoj tradiciji koja zabranjuje predstavljanje boga.

Predviđeno je da će film imati sedam delova umesto tri koliko je prvobitno najavljeno, sa ukupnim budžetom od milijardu dolara, rekao je predsednik kompanije Alnor, Ahmed al-Hašemi.

"Ekipa stručnjaka je završila sa pisanjem scenarija pošto je savladala brojne umetničke i dramaturške teškoće", navela je kompanija. Kompanija Alnor objavila je 2009. godine da skuplja sredstva za epopeju koju će producirati Bari Ozborn, holivudski producent poznat po filmovima "Gospodar prstenova" i "Matriks".

Uticajan katarski teolog egipatskog porekla šeik Jusef al-Karadaui, čije emisije na katarskoj televiziji Al Džazira su vrlo praćene u muslimanskom svetu, biće tehnički konsultat projekta.

Kompanija je saopštila da će film biti na engleskom i da će biti preveden na druge jezike da "ispravi lošu sliku koje zapadna društva imaju o islamu".

U septembru je niskobudžetni film snimljen u SAD, "Nevinost muslimana", u kojem je prorok Muhamed prikazan kao propalica, izazvao antizapadno nasilje širom sveta.

 

Kurir

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači u daleko najskupljem filmu u istoriji kinematografije (4 puta skuplji od 'Avatara', npr.) o životu proroka Muhameda, neće biti prikazan - prorok Muhamed.

 

Stvarno me zanima kako su to zamislili da izgleda....

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima već nekih takvih filmova.

 

26852.png

 

U islamu se ne sme prikazivati lik proroka Muhameda. U filmu su to rešili tako što su neke bitne kadrove snimali iz vizure Muhamedove ili su lik Muhameda predstavljali kroz druge bitne likove koji su bili u kontaktu sa njim. Na momente deluje glupo, jer je Muhamed glavni lik u filmu a nigde ga ne vidiš, ali kad se navikneš na takvu postavku, film i nije tako loš. Čak je dobar.

 

I u brojnim dokumentarcima o islamu, isto nema prikazanog Muhamedovog lika.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Џибери курирски, написали су: "Lik Muhameda se, međutim, neće pojaviti u filmu iz poštovanja prema islamskoj tradiciji koja zabranjuje predstavljanje boga." Значи ли то да је према исламској традицији Мухамед бог? Дилетанти и бесмисличари

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За једну милијарду бре, па могао бих милијарду цверглана узгајати и бити цар цверглана, ихи..

 

Bolje bi ti bilo da za te pare napravis sebi harem smiley-dance007 , okupis vojsku kriminalac  i krenes u borbu bandit  protiv nevernika indijanac 0503_music ... ej bre, da zivis kao Muhamed za tu lovu.

 

d13qw7qišaimaba

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Која је сврха високобуџетног филма о личности Мухамеда, у коме се сам Мухамед неће приказати...то ће онда личити на документарац, а не играни филм и може се за много мање паре направити. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Која је сврха високобуџетног филма о личности Мухамеда, у коме се сам Мухамед неће приказати...то ће онда личити на документарац, а не играни филм и може се за много мање паре направити. 

 

Pa gore je to napisano: 

 

Kompanija je saopštila da će film biti na engleskom i da će biti preveden na druge jezike da "ispravi lošu sliku koje zapadna društva imaju o islamu".

 

Očekujem da će nakon toga logično slijediti film o Isa pejgamberu a.s. kao proroku i kao čovjeku koji će također imati za cilj ispravljanje te loše i pogrešne slike koju zapadna društva imaju o njemu. Kad se već nešto ispravlja treba ispravit sve a do kraja, zar ne?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

počinjem da mislim da islam nije baš jasan muslimanima

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Џибери курирски, написали су: "Lik Muhameda se, međutim, neće pojaviti u filmu iz poštovanja prema islamskoj tradiciji koja zabranjuje predstavljanje boga." Значи ли то да је према исламској традицији Мухамед бог? Дилетанти и бесмисличари

 

 Aјд да изоставимо то што је "Курир" написао као разлог јер је нетачно. Међутим, изгледа да је тачно да се Мухамед не приказује на филму. Зашто?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Aјд да изоставимо то што је "Курир" написао као разлог јер је нетачно. Међутим, изгледа да је тачно да се Мухамед не приказује на филму. Зашто?

 

Već je snimljen jedan film o Muhamedu pod nazivom "Pod zastavom prorokovom" ili tako nešto a ni tamo se ne prikazuje Muhamed. Dakle nije to ništa novo, taj novi film ima bit istim načinom kao i taj stari čemu su prilagođeni i scenario i knjiga snimanja, iskoristiće se iskustva iz tog pređašnjeg filma. U islamu je bilo tabu prikazivanje ljudskih a i životinjskih likova, iako najstariji i najraniji slamski tekstovi i knjige imaju kao ilustracije rukom slikane slike ljudi pa čak i Muhamedove. One su istina vrlo rijetke ali ipak postoje. Vidio sam takve manuskripte sa slikama perzijske i bagdadske. Inače ornamentiku apstraktnu i floralnu, cvjetnu je dozvoljeno slikat i ona je u vrlo širokoj upotrebi u islamu. Sad izgleda taj tabu ostao vrijedit samo još za Muhameda, imate ovdje člana na ŽRU s nikom "bosanac" pa ga pitajte, on je islamskim teologom pa će vam na to moći tačno odgovorit zašto se ne prikazuje podoba Muhamedova u flmu a na slikama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Valjda se ne prikazuje Muhammed da se ne bi zapalo u idolatriju itd. Tako je i u onom starom filmu o Muhammedu sa Anthony Quinnom. Isto se Muhammed nigdje ne vidi. Sad, postoje takođe muslimanski igrani filmovi o Isi i Merjem i tu su oni prikazani normalno, tako da se možda ta zabrana odnosi samo na Allaha i Muhammeda a ne na sve proroke. Ili su možda ti ostali filmovi šiitski, pošto oni smatraju dozvoljenim da se proroci prikazuju. U svakom slučaju čudno je da se tolike pare troše na nešto što zvuči kao postmodernistički eksperiment.. to je kao 'Čekajući Godoa' .. sve se vrti oko Godoa a niđe Godoa. :)

De Maria Numquam Satis

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uticajan katarski teolog egipatskog porekla šeik Jusef al-Karadaui, čije emisije na katarskoj televiziji Al Džazira su vrlo praćene u muslimanskom svetu, biće tehnički konsultat projekta.

Persona koja je izdavala fetve za ubistvo Gadafija, govorila da je Rusija neprijatelj islama broj 1, čovjek koji je rekao da je Hitler bio instrument 'božji' za kaznu jevrejima i još druge stvari?  Taj konsultant je ta isti ludak i fudamnetalista Yusuf al-Qaradawi??? 

http://en.wikipedia.org/wiki/Yusuf_al-Qaradawi

 
  • Волим 1

De Maria Numquam Satis

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...