Jump to content

Svako treće dijete u Berlinu živi u siromaštvu - glad ponovo pred vratima Evrope! :(

Оцени ову тему


Zayron

Препоручена порука

Haritativni centar i javna kuhnja za siromašnu djecu Die Arche u Berlinu:

http://m.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_galerie/1134074

Svako treće dijete u Berlinu raste u siromaštvu. Haritativne organizacije i njihove kuhnje su često jedinim mjestom gdje djeca dobiju toplo jelo.

http://m.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/kazde-treti-dite-v-berline-vyrusta-v-chudobe-charita-zajistuje-aspon-teple-jidlo--1134074

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема ту ничег чудног.

Својевремено сам у Минхену имао прилике да видим буквално чопоре клинчадије који базају по подземним станицама или у крајевима града где не допиру светла неона. Они мало старији већ уредно носе мале браон кесице и потежу из њих с времена на време. Не бих рекао да је сок у питању. Међу њима нема расних разлика, има ту малих Турака, Шиптара, Пољака, Срба, заједничко им је што су рођени у Немачкој и немају ништа. Гладни су и исцепани а већина Немаца окреће главу кад их види.

Само, све то постоји у целом свету, не само у Немачкој.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај помпезни наслова нема благе везе са стварњим стањем.

Овакве појаве су редовне свагдје где људи хоће да живе од социјалне помоћи земље. Неће да науче језик, неће да раде, неће да прихвате друштво, неће да се асмилују, само хоће социјалну помоћ и онда стварају сами себи проблеме. Рађају дјецу која одрастају у неимаштини и која ће уза такве родитеље и сами постати као они.

И држава је дјелимично крива за сиромаштво оваквих, јер издвајају велике суме новца пореских обвезника зато да би новац отишао не циљано онима који стварно требају, већ да се задовољи нека идеја о социјалној правди.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poverty back in Europe: Brands target nouveau poor

Record high unemployment in the EU has forced some of the larger consumer goods companies to shift marketing strategies. They target poverty-stricken Europeans' demand for cheaper goods in the midst of an economic crisis - READ MORE http://on.rt.com/seqfxv

RT LIVE http://rt.com/on-air

Subscribe to RT! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=RussiaToday

Like us on Facebook http://www.facebook.com/RTnews

Follow us on Twitter http://twitter.com/RT_com

Follow us on Google+ http://plus.google.com/+RT

RT (Russia Today) is a global news network broadcasting from Moscow and Washington studios. RT is the first news channel to break the 500 million YouTube views benchmark.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...