Jump to content

Dijalog ateiste sa vernicima: zašto se vernici generalno lakše uvrede?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ako ništa drugo ateista mora da veruje da je materija večna i nestvorena, što opet prelzi granicu tvoje definicije ateizma.

Ne mora... moze da kaze "nemam pojma.. otkud znam... nisam bio tu... argumenti i za jedno i za drugo nisu dovljno jaki da bi u bilo kojoj opciji dao primat... mozda postoje i neke trece opcije o kojima ne mozemo ni da sanjamo..." i tako dalje.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па нормално - како да увредиш атеисту? Да опсујеш Flying Spaghetti Monster...? :)

Samo probaj!! :)

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чекај само да нацртам карикатуру ФСМ па кад почну атеисти да ми прете.

Или усликам Докинса као да је геј... Хм... Не морам много да се трудим... ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

osećam se uvređeno samo kad neko 'pljuje' po onome što mi je sveto

Treba devinisati ovo pljuje

Kako ateizam nije spojen sa Velikim praskom, abiogenezom i teorijom evolucije ?

Ove prva i 3. stvar nemaju veze sa ateizmom, ovo su naučne činjenice u koje u stvari veilka većina vernika veruje, mada to nisu stvari za verovanje ili neverovanje već činjenice. Treća je već stvar diskusije, ali u suštini nema veze sa ateizmom, jer postoje još hipoteza o nastanku života na zemlji sem ove i Boga.

A za ateiste koji pripadaju ateističkim udruženjima ima toliko toga zajedničkog osim neverovanja u Boga/bogove da se može knjiga napisati. Nego nije to tema.

Slažem se, smatram da ovom rečenicom pre svega misliš na AS. I kao što sam pre već rekao, imaju savršenu osnovu da stvore neku religiju još samo malo da porade i eto

Ako ništa drugo ateista mora da veruje da je materija večna i nestvorena, što opet prelzi granicu tvoje definicije ateizma.
.

Ovo su pitanja za koja još ne možemo da kažemo da 100% znamo odgovore. Tako da je pre svega stvar ličnog izbora ko kako misli. Naravno i mora se definisati pojam bog, jer na primer ipak smatram da tvorac ili tvorci univerzuma mogu postojati, ali sve dalje što svaka religija govori smatram glupostima. bez uvrede.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чекај само да нацртам карикатуру ФСМ па кад почну атеисти да ми прете.

Или усликам Докинса као да је геј... Хм... Не морам много да се трудим... ;)

Evo 2 u 1 :)

pope-dawkins.jpg

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo 2 u 1 :)

pope-dawkins.jpg

Ово је (барем) 3 у 1, колико ми се чини. :)

Пастафаријанизам (без обзира на порекло и првобитну намену) није резервисан само за атеисте. А ево како изгледа пастафаријанско крштење:

283072_10150266177438614_1379977_n.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Stevan021

Kako ateizam nije spojen sa Velikim praskom, abiogenezom i teorijom evolucije ? Ako ne veruješ da je materiju i žive organizme stvorio Bog, MORAŠ da veruješ da je materija oduvek postojala, da je prvi organizam nastao slučajno od materije putem prirodnih procesa i da se isti razvijao putem evolucije do čoveka. Ja ne znam šta ti drugo preostaje u ovom veku i ne poznjem ateistu koji ne veruje u ovo što sam napisao.

Sigurno ne poznaješ ni ateistu koji "ne veruje" u teoriju gravitacije, germ teoriju, atomsku teoriju, teoriju tektonskih ploča, i slično... prihvatanje naučnih teorija koje su među naučnicima opšteprihvatanje nije nekakav "poseban pogled na svet" ili nekakva vera... pogotovo nije nešto u šta ateisti moraju da veruju.... siguran sam da ima i ateističkih bolida koji imaju neku svoju "teoriju" nastanka univerzuma ili života na Zemlji... nema ih mnogo jer inače nema baš mnogo bolida koji će da osporavaju nauku ako nemaju neki "debeo" subjektivan razlog za to...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Vernik ili ateista pripada odredjenoj "kategoriji". Ne zaustavlja se samo na veri/neveri. Ako je vernik, onda je najčešće hrišćanin, musliman, jevrejin, hindus.... ; ako je ateista on veruje u večnost materije, abiogenezu i evoluciju, najčešće veruju u Veliki prasak i sekularisti su, liberalno ili komunistički nastrojeni, neki su antiteisti....

Ako ništa drugo ateista mora da veruje da je materija večna i nestvorena, što opet prelzi granicu tvoje definicije ateizma.

Уф бре игњате. Прво, већина атеиста не верује у вечност материје нити универзума. Бар не данас. Друго, у велики прасак и еволуцију се не верује. То су чињенице. ШТо се абиогенезе тиче нажалост о њој немамо довољно података, али далеко је од вере.

Атеисте немају никакву теологију, а то што ти оћеш да им наметнеш теологију да би их направио на вернике је већ други проблем.

Они јесу верници у смислу уверења. Имају уверење у исправност одређеног става, али нису верници у смислу религије.

Ни ми нисмо верници у њиховом смислу религије, то Ленокс лепо аргументује својим описом термина ФАИТ који означава поверење у јеванђеља и апостоле а не слепу верују у нешто што ти је реко један човек.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

Размишљао сам ја мало о вама атеистима и дошао до следећег закључка:

 

"Неко је настао од мајмуна а неко од Бога и тачно се види ко је од кога"

 

и ево вам још један:  http://www.youtube.com/watch?v=0v7MdlSFjgM

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali najveća tuga je kada neko ne može da shvati da je moguće i jedno i drugo, pa onda veruje u gluposti da je nastao pre 6000 godina, i to odjednom onako neko pucnuo prstima.

 

Mada ne znam da li ovo treba nekome da bude uvreda, pošto ogromnoj većini neće biti. Jer samo vernici (ne svi ali ih ima) mogu biti toliko arogantni i zatucani da misle da su neka viša rasa, bolja u svemu od svih i da se rečenica "Nastao si od majmuna" smatra za napad na svoju ličnost

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali najveća tuga je kada neko ne može da shvati da je moguće i jedno i drugo, pa onda veruje u gluposti da je nastao pre 6000 godina, i to odjednom onako neko pucnuo prstima.
 

 

Па управо сам то и рекао...ивер не пада далеко од кладе...или...од кога си таки си...

 

 

Наравно да се "Настао си од мајмуна" схвата као увреда јер удараш на божанску природу човека.

 

Али није у реду ни вређање мајмуна који је тебе направио. Можда је он био стварно ОК мајмун, оно, добар лик, на високом нивоу еволуције, са најдлакавијим леђима и не треба га вређати, поготово ако узмемо у обзир колико је потомака направио, свака му част.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eh, moj Đuro :D

 

Maloj deci je dosadno.

Protiv dečje dosade izmišljene su igračke.

Jedna igračka su makaze. Makazama se mogu seći: knjige, haljine i prsti.

Druga igračka je čekić. Čekićem se mogu kucati: ekseri, zidovi i takođe prsti.

Treća igračka su šibice. Šibicama se mogu izgoreti: haljine, prostirke i opet prsti.

Deca su mala, a prsti su najmanji.

Bio je tako jednom jedan prst i zvao se Đura. Imao je mnogo braće.

Jednom su braća povela Đuru u fioku. Đura je išao poslednji i prikleštio je nokat.

Drugi put su ga vodili u rernu. Da vide da li je vruće. I Đura se ispekao.

Treći put igrali su se iglom. Svi su se izmakli, a Đura se izbo.

Đuro, Đuro, nisi ti valjda najgori prst?

Jeste!

Kad treba da se čačka nos – hajde ti, Đuro.

Kad treba u hladnu vodu – guraj Đuru.

A kad treba zamočiti dva prsta u pekmez, onda su to neki drugi prsti a ne Đura.

Tog Đuru imaju sva deca. To je onaj peti, najmanji.

Vidiš, kad bih ja poverovao u ovu priču da je istinita, ti bi za mene bio mali prst. Verovanje u bajke i priče nije odlika zrele osobe.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da je ova tema zapoceta nakon zapocete diskusija na temi ''Prastati uvrede''. Taman sam dala bogomnadahnut odgovor i evo ova tema sad. Mrzi me da se ponavljam.

Al evo, ateisti vole za sebe da tvrde da su ravnodusni po pitnju vere, a ne vole da uvidjaju da su uvredljivi daleko gore od vernika po pitanju nekih drugih stvari ne vezano za duhovno opredeljenje, u svakodnevnom zivotu.Moji prijatelji ateisti se uvrede kad im kazem da ne mogu da im opisem svoja licna misticna iskustva, misle da ih smatram glupacima. Ili se uvrede na nivou persone mnogo lakse nego vernici. Mi se vredjamo, ne iz sujete, nego iz sazaljenja kad je neko drzak da vredja i na neadekvatan nacin ispituje nasu veru pred nama. To je kada bi ja dosla i pred naucnikom ispitivala, bez imalo poznavanja, dosadasnja naucna dostignuca, naravno da bi se uvredio. Ustvari i jedni i drugi ako su pametni, nece gubiti vreme sa takvim sagovornicima. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Размишљао сам ја мало о вама атеистима и дошао до следећег закључка:

 

"Неко је настао од мајмуна а неко од Бога и тачно се види ко је од кога"

 

 

 

Hajd razmisli još malo...

 

 

и ево вам још један:  http://www.youtube.com/watch?v=0v7MdlSFjgM

 

Ne znam kakve veze taj klip ima sa ateistima... ali mi ne deluje da je u skladu sa Pravilima foruma da nas vezuješ za takav klip... a i govori dosta o tvojoj ličnosti...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...