Jump to content

Митрополит Антимос: Одвајање цркве од државе било би сатанско дело

Оцени ову тему


Препоручена порука

najmanji je problem u placanju poreza ili ne placanju istog od strane Crkve. po mom sudu mnogo veca opasnost se krije u ovim "bliskim" odnosima drzave i Crkve koji su uvek u krajnjoj instanci isli na stetu vere. Crkva postoji na osnovu ljudske slobode da postane deo toga ili ne postane deo toga (Tela Hristovog), svaka generalizacija i transponovanje crkve na CELO drustvo je pogubno za veru ma kako to lepo zvucalo na prvi pogled

a da nepricamo o opasnostima i te kako ogromnih i vestih manipulacija koje drzava moze traziti od crkve. takvih manipulacija i dvosmislenog recnika ima i u zemljama sa daleko distanciranijim odnosom crkve i drzave a kamoli ih nece biti u simbiotskoj verziji.

uostalom nije li jedan od osnovnih principa cesaru cesarevo a Bogu Bozije? o kakvoj mi onda simbiozi treba da govorimo, kada tu dolazi do svih mogucih ukrstanja i preplitanja cesarevog i Bozijeg?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што отприлике представља благи ужас какву је моћ црква имала у средњем вијеку, и зашто се с правом тај период на западу нарочито назива "мрачно доба".
Ој, када си се то трансформисао из хришћанина у деисту црквомрзца?

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ој, када си се то трансформисао из хришћанина у деисту црквомрзца?

Ајд батали ме етикетирања.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се с митрополитом да би одвајање државе и Цркве било сатанско дело.Хришћани нису схизофрени па да у друштвеном животу који добрано уређује држава и који је често и рефлексија исте,живе и делају у складу са антихришћанским или нехришћанским законима и односима,а да осећају,верују и желе другачије или супротно.Нажалост,Србија данас нема ни крсну славу,али је на срећу по овом питању у Републици Српској ситуација доста боља.

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"hriscanska drzava" ..... sta je to? koja to "hriscanska drzava" postuje hriscanska nacela? koja to drzava okrece i drugi obraz, daje kosulju, ili sudi po ljubavi? koja to drzava ima za svoj osnov ne ubij ili vrati mac u korice? koja to drzava daje primat Licnosti u odnosu na (poresku) individuu....?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

или која то држава растера "трговце из храма"?...Можда Русија има шансе .smesko.

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

или која то држава растера "трговце из храма"?...Можда Русија има шансе .smesko.

Хрићанска држава не постоји, може да постоји само држава у којој живе хришћани. Сваки покушај национализовања или теократисања државе одвео је ка диктатури, ка чему Русија суверено граби.

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хрићанска држава не постоји, може да постоји само држава у којој живе хришћани. Сваки покушај национализовања или теократисања државе одвео је ка диктатури, ка чему Русија суверено граби.

Свашта.Па није ни демократија свето слово.

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свашта.Па није ни демократија свето слово.

Дакако да није, зашто би држава била уређена на принципима светиње?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакако да није, зашто би држава била уређена на принципима светиње?

Па прочитај барем "Српски народ као теодул" као одговор.А ово за свето слово је било метафорично,у смислу да то није концепт који се не сме довести у питање,с хришћанског становишта.

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што отприлике представља благи ужас какву је моћ црква имала у средњем вијеку, и зашто се с правом тај период на западу нарочито назива "мрачно доба".

Eto, a predstav si da je pokojni biskup splitski Frane Franić RIP uvijek i svuda gdje je došao noblesno i bombastično proglašavao i naglašavao: "Mi smo Crkva siromašnih, posljednji od posljednjih!" A to je toliko išlo na živce jednom mom prijatelju franjevcu kapucinu da je negdje na svećenićkom kolegiju pred ostalim svećenicima i fratrima rekao za Franića da nosi na glavi korpicu za voće a ne mitru. A taj mu potom kad je to čuo uložio takve epitimje da je morao bježat skroz na drugu stranu Hrvatske, iz splitske u varaždinsku biskupiju. Nije tamo mogao više ništa, ni Mise držat, ni ispovidat, baš ništa. Otpevao tamo svoju pesmu labudovu. Vratio se tek kad je ovaj umro pa došao drugi, poslije više od 10 godina. Hahahaha!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

КОји подмукли напад на Цркву.

Митрополит дугује порез чији је износ мањи од његове месечне плате !

Али је главно да се дигне галама, да се у атмосфери кризе и несигурности, дигне галама на Цркву која прекомерно троши новац из буџета, а зна се да код неких је мишљење да је увек парче у туђим рукама веће.....

Нико не смета и не штеди, ни здравство, образовање, војска, полиција, чиновници, само Цркву треба скинути са буџета и наступиће благостање...

Свашта .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...