Jump to content

Храмови у Београду које најчешће посећујете (и адресар)

Оцени ову тему


Препоручена порука

само Сејнт Маркс. :)

 

Ne znaš šta propuštaš.. :)

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znaš šta propuštaš.. :)

 

ма што је најцрње знам, и све планирам да одем понегде, него кад дође недеља ујутру, одем где је најближе... :) био сам доудше у доста цркава по једном макар, пошто сам живео у разним деловима града, али тренутно ми је Св. Марко некако најпријатнији, иако иначе више волим мало мање цркве, у којима по могућности нема хора, или се бар разговетно чује и у којима се служи са отвореним дверима.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Св. Марко некако најпријатнији
facenew22222222 mora da smo se videli nekad

Sv Simeon Mirotocivi, Sv Marko, Sv Trifun

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ма што је најцрње знам, и све планирам да одем понегде, него кад дође недеља ујутру, одем где је најближе... :) био сам доудше у доста цркава по једном макар, пошто сам живео у разним деловима града, али тренутно ми је Св. Марко некако најпријатнији, иако иначе више волим мало мање цркве, у којима по могућности нема хора, или се бар разговетно чује и у којима се служи са отвореним дверима.

otvorene dveri ili zatvorene....ne pravim razliku.... :)

definitivno poseti Nevski...za Vaskršnje i Božićne praznike dveri su otvorene non stop... :)))

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sv.Marko,Nevski,Sv.cara Konstantina i carice Jelene(u V.Stepe-moj komsiluk :) )...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U BG sam gost, i bila sam u Sabornoj crkvi, ali samo po danu, slucajno, u Crkvi Sv.Petke i manastiru Rakovica (ali nazalost samo vrlo kratko). Imam zelju da posjetim i Vavedenje. Kao i da popricam sa o.Petrom Lukicem u Sabornoj crkvi ako nekad uspijem doci do njega. Mislim da on moze da mi da odgovor i utjesi moju dusu... Jel' zna neko, jel' ima nacin da se njemu pise?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U BG sam gost, i bila sam u Sabornoj crkvi, ali samo po danu, slucajno, u Crkvi Sv.Petke i manastiru Rakovica (ali nazalost samo vrlo kratko). Imam zelju da posjetim i Vavedenje. Kao i da popricam sa o.Petrom Lukicem u Sabornoj crkvi ako nekad uspijem doci do njega. Mislim da on moze da mi da odgovor i utjesi moju dusu... Jel' zna neko, jel' ima nacin da se njemu pise?

probaj sa ovim...

 

Телефон храма: (+381) 11 2636-684

Старешина храма: (+381) 11 3281-472

Адреса: Кнеза Симе Марковића 3

Радно време: од 7:00 до 20:00

 

[email protected]

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

своју парохијску св Јована Влдимира, храм св Трифуна на Топчидеру, храм св,Саве као и

 

И ја понекад одем до Лазарице.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E, dobro, preduzecu nesto umjesto da samo mastam. Najbolje probati dogovoriti se pa otici na sigurno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

otvorene dveri ili zatvorene....ne pravim razliku.... definitivno poseti Nevski...za Vaskršnje i Božićne praznike dveri su otvorene non stop...

 

Па и мени је у суштини свеједно, мало више волим да чујем више од молитви. Можда јер сам навикао тако у мом граду. А у Невском сам био једном на литургији, јесте лепа црква јако. :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...