Jump to content

Друга страна нашег комфора или: Новинар се тајно запослио и забележио како се склапа Ајфон 5; Издржао је непуних 5 дана.

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Не разумем, какве везе има порески систем САД са сиромаштвом у Африци?

Ima veze to sto ne postoji "globalni" poreski sistem koji bi regulisao ravnomerniju raspodelu bogatstva. Nema jos Tobin Tax-a na zalost. Da tako nesto postoji ne bi postojale ovakve razlike. Kao sto ne postoje u Nemackoj na primer. Zato sto nemci imaju poreski sistem koji regulise raspodelu bogatstva.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima veze sa elementarnom matematikom, sabiranjem i oduzimanjem. I na istu kolicinu para ako ja uzmem vise tebi mora ostati manje.

Sa tim ima veze a ne sa uzickom prsutom.

Можда у билбијанском универзуму и одговарајућој планети земљи. На овој нашој нашој планети не постоји статичан колач кога делимо, него исти расте. Богатство се увећава. Није то материја, па да количина буде константна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда у билбијанском универзуму и одговарајућој планети земљи. На овој нашој нашој планети не постоји статичан колач кога делимо, него исти расте. Богатство се увећава. Није то материја, па да количина буде константна.

Raste bogatstvo ali raste i populacija. Znas ono, jajna celija, spermatozoid + 9 meseci ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima veze to sto ne postoji "globalni" poreski sistem koji bi regulisao ravnomerniju raspodelu bogatstva. Nema jos Tobin Tax-a na zalost. Da tako nesto postoji ne bi postojale ovakve razlike. Kao sto ne postoje u Nemackoj na primer. Zato sto nemci imaju poreski sistem koji regulise raspodelu bogatstva.

Леле, па знаш ли ти да ја треба да спавам ноћас!? То ти је за мене највећи хорор брате... :)

Озбиљно - богатство се не "расподељује", него се "ствара". Проблем није у томе што нисмо "расподелили богатство" него што је Американац 10 пута продуктивнији од Африканца и зато зарађује 10 пута више. Треба "распоредити" продуктивност.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Леле, па знаш ли ти да ја треба да спавам ноћас!? То ти је за мене највећи хорор брате... :)

Озбиљно - богатство се не "расподељује", него се "ствара". Проблем није у томе што нисмо "расподелили богатство" него што је Американац 10 пута продуктивнији од Африканца и зато зарађује 10 пута више. Треба "распоредити" продуктивност.

Nije Amer produktivniji 10 puta vec mu je satnica 10 puta veca od afrikanca. Kao i nemacka. A razlika u satnici se skida sa ledja Afrikanaca itd. Zar stvarno mislis da je 7.55% svetske populacije "produktivnije" toliko od ostatka planete da moze da poseduje 79.3% bogatstva? To mu dodje oko 100 puta produktivniji? Verovatno su i nemacke kokoske "oko 100 puta produktivnije" pa nemacke oranice itd ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima veze sa elementarnom matematikom, sabiranjem i oduzimanjem. I na istu kolicinu para ako ja uzmem vise tebi mora ostati manje.

Sa tim ima veze a ne sa uzickom prsutom.

Da ti imas veze sa matematikom upola koliko imas veze sa staljinizmom gde bi nama kraj bio. Bilo bi ti jako korisno, narocito za ovakve rasprave, da razlikujes diskrentu matematiku od matematicke analize. Prva se kako i sam naziv kaze sadrzi set metoda za dobijanje diskrentih vrednosti, konkretnih brojeva uprosteno. Dok se druga prati tok promene vrednosti u vremenskom intervalu. Postoje problemi koje se mogu resti samo u kontekstu diskretne matematike (koliko ima hamburgera u mikrotalasnoj) a postoje oni koji se mogu resiti samo u kontekstu analize (ko je od ukucana tokom nedelje uvecao potrosnju hambrugera a ko smanjio). U prvom slucaju ti samo treba jedan diskretni podatak a u drugom ti treba mnogo diskrentih podatak postvljenih na vremenskoj osi od 7 dana. Jedan poatak potrosnje hamburgera ti je totalno beskoristan i nevazan za postavljenu problematiku. E tako i ovde. Imamo problema da nas zanima tok funkcije i jedan podatak, jedna tacka na krivi nam je potpuno beskorisna i ne govori nista. Zato su ove chartovi sa kojima tu mases potpuno nebitini za ono o cemu mi tu pricamo.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Леле, па знаш ли ти да ја треба да спавам ноћас!? То ти је за мене највећи хорор брате... :)

Озбиљно - богатство се не "расподељује", него се "ствара". Проблем није у томе што нисмо "расподелили богатство" него што је Американац 10 пута продуктивнији од Африканца и зато зарађује 10 пута више. Треба "распоредити" продуктивност.

A uz put, amerikanac je produktivniji i zato sto je u SAD-u bogatstvo (i novostvoreno) ravnomernije rasporedjeno tako da ne poseduje 0.2 % amera 80% americkog bogatstva vec ovi drugi dele znatno veci kolac. Na tome se i bazira tvrdnja da je glupost oporezovati vise bogate jer tako dobijen porez je beznacajan.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije Amer produktivniji 10 puta vec mu je satnica 10 puta veca od afrikanca. Kao i nemacka. A razlika u satnici se skida sa ledja Afrikanaca itd. Zar stvarno mislis da je 7.55% svetske populacije "produktivnije" toliko od ostatka planete da moze da poseduje 79.3% bogatstva? To mu dodje oko 100 puta produktivniji? Verovatno su i nemacke kokoske "oko 100 puta produktivnije" pa nemacke oranice itd ...

Ух бре брате, ти изгледа направиш паузу од форума па одеш на неки курс Марксизма... :)

Па како то леба ти Американац "скида сатницу са леђа Африканца"? Шта да им "скида" када су голи и боси? Не разумем уопште логику те приче...

И да, тих 10% светске популације је "продуктивније" од остатка планете. У било којем друштву је 10% популације 10 пута продуктивније од свих осталих, то је реалност. Немачке кокошке и њиве су исте као и наше, али Немац са њима ради 10 пута ефикасније и квалитетније од Србина. И при том ништа Србину не "скида с` леђа". Ми сами себи скидамо с` леђа.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ti imas veze sa matematikom upola koliko imas veze sa staljinizmom gde bi nama kraj bio. Bilo bi ti jako korisno, narocito za ovakve rasprave, da razlikujes diskrentu matematiku od matematicke analize. Prva se kako i sam naziv kaze sadrzi set metoda za dobijanje diskrentih vrednosti, konkretnih brojeva uprosteno. Dok se druga prati tok promene vrednosti u vremenskom intervalu. Postoje problemi koje se mogu resti samo u kontekstu diskretne matematike (koliko ima hamburgera u mikrotalasnoj) a postoje oni koji se mogu resiti samo u kontekstu analize (ko je od ukucana tokom nedelje uvecao potrosnju hambrugera a ko smanjio). U prvom slucaju ti samo treba jedan diskretni podatak a u drugom ti treba mnogo diskrentih podatak postvljenih na vremenskoj osi od 7 dana. Jedan poatak potrosnje hamburgera ti je totalno beskoristan i nevazan za postavljenu problematiku. E tako i ovde. Imamo problema da nas zanima tok funkcije i jedan podatak, jedna tacka na krivi nam je potpuno beskorisna i ne govori nista. Zato su ove chartovi sa kojima tu mases potpuno nebitini za ono o cemu mi tu pricamo.

Ma super si ti to objasnio, samo si zaboravio da vrednost novca ili bogatstvo ili Bruto proizvod ono sto se "deli". Tako da ako ja uzmem 80% za vas ostale sa foruma ce ostati po 1-2 % "po glavi", a ako dogodine uzmem 90% vi cete dobiti manje a ne vise. E to je ta elelmentarna matematika koja ti ne ide.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma super si ti to objasnio, samo si zaboravio da vrednost novca ili bogatstvo ili Bruto proizvod ono sto se "deli". Tako da ako ja uzmem 80% za vas ostale sa foruma ce ostati po 1-2 % "po glavi", a ako dogodine uzmem 90% vi cete dobiti manje a ne vise. E to je ta elelmentarna matematika koja ti ne ide.

Nedokazani covece, kako ne razumes da ti iznosis podatke samo jednog "snimanja" a za nasu diskusiju nam trebaju SVA snimanja jednog veceg vremenskogi intervala koje ti NISI IZNEO. Sta treba da uradimo da shvatis o cemu rasrpavljamo?!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта ако ја, на пример, смислим начин да сам направим производ који за исто време прави 10 људи?

Да ли онда мој један сат вреди 10 пута више од њиховог?

Да ли сам било коме било шта "узео"?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo sta se desava kad se od bogatih uzme da se da sirmosnima, siromasni bivaju jos siromasniji. Uvek.

Na ovo ti ja pruzam primer cele zapadne evrope i severene amerike i primer njihovog " uzimanaj od bogatih" (porezi) kroz duzi vremenski period i njihovu razvijenost i bogatstvo, i sa druge strane sliku u svetu u kome se "ne uzima od bogatih" i u kome nema "globalne takse" koja bi regulisala to sto je regulisano u nemackoj na primer. I potpuno je netacna ona tvoja tvrdnja koju sam citirao. Uzimanje od bogatih stvara bogatije drustvo i zajednicu.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта ако ја, на пример, смислим начин да сам направим производ који за исто време прави 10 људи?

Да ли онда мој један сат вреди 10 пута више од њиховог?

Да ли сам било коме било шта "узео"?

Bio bi vredniji 10 puta. Ali 10 a ne 100. Ili 1000.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na ovo ti ja pruzam primer cele zapadne evrope i severene amerike i primer njihovog " uzimanaj od bogatih" (porezi) kroz duzi vremenski period i njihovu razvijenost i bogatstvo, i sa druge strane sliku u svetu u kome se "ne uzima od bogatih" i u kome nema "globalne takse" koja bi regulisala to sto je regulisano u nemackoj na primer. I potpuno je netacna ona tvoja tvrdnja koju sam citirao. Uzimanje od bogatih stvara bogatije drustvo i zajednicu.

Ne izmisljaj totalne kojestarije! Nisi izneo ni jedan podatak koji bi pokazao da to sto sam napisao nije tacno. Izneo si podatak o tome koji je odnos bogatih i siromasnih a ja to nisam doveo u pitanja niti moja tvrdnja koju si citirao. Nismo govorili o tome ko ima koliko nego STA CE SE DESAVATI U DUZEM VREMENSKOM PERIODU. Ako hoces da iznosis podatke koji govore protiv moje tvrdnje iznesi krive, funkcioje koje pokazuju tok kapitala kod bogatih i siromansih u jednom vremenkom periodu. A ne diskrentre podatke. Kako ne shvatas razliku??? Come non puoi capire?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...