Jump to content

Програмери

Оцени ову тему


Препоручена порука

Znam, zato sam ga i targetirao ali ne da tempo.

Pa i Java je zapravo Džava pa skoro niko od naših ne kaže tako nego Yava. Isto kao Španci što su me isprepadali kad slušam neko predavanje ili tutorial pa čujem da lik izgovara PeČePe. Naravno ponovio je to još jedno 5 puta dok nisam skontao da misli na PHP. :D

Џава је енглески изговор, нисам сигуран како Индонежани то изговарају. А Шпанац тако и треба да изговара, али кад прича свој језик. PHP је скраћеница. Ми кажемо пе-ха-пе, Амери пи-ејч-пи, а Шпанац пе-аће-пе. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

C/C++, C#, Java, web developmend (u fullu sem ovog HTML 5)

Sve na nekom srednjem nivou, sem C# njega smatram da znam veoma dobro.

 

Spisak želja: Python, Brain fuck (ne znam zašto je u spisku želja, ali bila bi fora barem neki digitron da umem da napravim u ovom jeziku :D)

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене је увијек занимало то да када људи кажу да су програмери и онда наведу више програмских језика типа java, c#, php.... Колико је то уопште реално да неко може да буде добар у свим тим језицима ?

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa rekao sam srednji nivu, C# primarnio i najviše znam, ali uvek imaš neke stvari koje nećeš moći da uradiš na nekom odnjih i trebaće ti drugi.

Na primer C# je sjajan sa aplikacije, lako i brzo se prave. Ali pri malo ozbiljnijem programiranju, dinamičke strukture, liste, pointeri, stek, manipulacijama pomoću adresa  itd ne može da prismrdi C/C++. Tako da treba znati barem po malo i ostalih. A i nije toliko teško naučiti ni 10 jezika kada naučiš jedan. Način razmišljanja je isti, samo se sintaksa menja.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa rekao sam srednji nivu, C# primarnio i najviše znam, ali uvek imaš neke stvari koje nećeš moći da uradiš na nekom odnjih i trebaće ti drugi.

Na primer C# je sjajan sa aplikacije, lako i brzo se prave. Ali pri malo ozbiljnijem programiranju, dinamičke strukture, liste, pointeri, stek, manipulacijama pomoću adresa  itd ne može da prismrdi C/C++. Tako da treba znati barem po malo i ostalih. A i nije toliko teško naučiti ni 10 jezika kada naučiš jedan. Način razmišljanja je isti, samo se sintaksa menja.

Нисам ја ништа рекао за тебе нити за било кога са ове теме, већ уопштено, немој да бригаш. Гледам овако на нету негдје када се људи распишу шта све знају ужас један, мени би требало 1000 година за све то, а радим пуно вјеруј ми. Данас је лако навести  све и свашта али лако се то препозна.

Што се тиче "озбиљнијег програмирања" које си навео све то има и C# и чак можда и доста боље. Једино је проблем ако се ради о мало меморије, најчешће је то случај програмирања на нижем нивоу, или код неких сервера или слично програмирање, па се ту може користити C/C++.

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И да заборавих рећи, јесте тешко научити 10 језика, они који раде комерцијалне апликације и гдје се свака грешка плаћа знају врло добро о чему причам.

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 weeks later...

PHP i Javascript. Ozbiljno gledam u pravcu Pitona ali posto ni u toalet ne stignem da odem ko covek nista od njega do daljenjeg.

 

  Пајтон је лак за учење. Препоручујем ОРајлијеве (O'Reilly) књиге (Learning Python, a onda i Programming Python). Стави неку од ових на водокотлић и видећеш...:-)

 

 Иначе, нисам професионални програмер али свакодневно користим C i Python, као помоћни алат унутар SCADA система. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Pomoz bog svima  :) Evo da vam se pridruzim. Trenutno sam na master studijama na ETF-u, odsek za racunarsku tehniku i informatiku. Smatram da odlicno znam C, C++ i Javu. Web development me privlaci iskljucivo sa back end strane  :))) , nemam osecaj za umetnost, ali zato obozavam hardver iako nisam toliko potkovan. Voleo bi profesionalno da se bavim ili digitalnim dizajnom (verilog, vhdl) ili embedded programiranjem ili sistemskim programiranjem

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Python. 

Usao sam u neki nonprogrammers proces izucavanje, jer se nikad nisam bavio podrucjem programiranja.

Konkretno me interesuje sfera bioinformatike jer je bliska mojim interesovanjima (sve sto ima prefiks Bio :P ), mada ce moje strucno interesovanje biti fokusirano na molecuar,cell biology i dna.

cak se na interenet univerzumu odmah otvaraju mogucnosti: http://pythonforbiologists.com/

ako se neko bavi bioinfomatikom, neka postuje neke preporuke, savjete...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...