Jump to content

Проблеми савременог доба- Владика Давид крушевачки (аудио & видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Помаже Бог, Михајло!

Не знамо се, али те видим да се дичиш сликом и ликом мог брата у Христу и уистину пријатеља Небојше Крстића. Откуда та идентификација, воле бих да знам. Опрости, не мораш одговорити ако мислиш да је питање сувише индискретно или дрско!

Бог помогао

Био сам некада формално члан Образа...сада сам само поштовалац...мисли и идеје...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

moram da spomenem jednu lepu stranu filma-prvi put sam čuo citate svetih otaca o mestu na kome Gospod proklinje smokvu.To me veoma zanimalo ali do skoro nisam našao informacije o tome

evo tog dela gde Gospod proklinje smokvu da bi pokazao da On ima vlast da kazni

Ma .. и сто пута да се погледа све је јасно... далеко од ''школског програма'' - ''верске редакције''

;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мит не мора бити историјски тачан да би га неко препознао и прихватио као израз нечега што препознаје као своје, и може бити од огромне користи као инспирација и подстицај како појединцу, тако и читавим народима или епохама...

Наравно - под условом да се не заборави да је то мит...

:)

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 weeks later...

http://www.eparhijakrusevacka.com/вести/Aрхиjeрejскa-Литургиja-на-Светог-Игњатија-Богоносца-у-манастиру-Светог-Луке-у-Бошњану.html

Ове беседе владике Давида на Светог Игњатија Богоносца су изузетне. Топло их препоручујем.

Der Hölle Rache kocht in meinem Herzen

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • Гости

2012-01-29_1.jpg

Нецрквена свест је присутна код многих који долазе у Цркву. Та несаборна и нецрквена свест не заобилази и манастире који су увек били наша узданица и семе духовности, а у најтежим тренуцима и места где су се решавала кључна питања по Цркву и државу. Нажалост, поједина сестринства и братства која утемељење за свој живот у манастиру не виде у послушности свом Епископу, а кроз Епископа и Цркви, већ у свом личном нахођењу. Љубостиња није изузетак. Послушајте ово, наравно ако имате стрпљења и живаца, мислим на почетак снимка... а касније ћете чути најлепше речи једног истинског духовног Оца:

http://www.eparhijak...1%9A%D0%B8.html

Сада ни Владика Давид није довољно православан за овакве надобудне главе.

edit

Снимак сам преслушао три пута, сада натенане слушам и четврти пут!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ово је снимак са разговора са Владиком. Морамо много, много, много да радимо на заједничкм разумевању. Ђаво би највише волео да нас разбије духовно. Не смемо и не можемо да допустимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ko da slusa to, samo dobijes gastritis.

Ajde prepricaj ukratko sta njemu zameraju...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Слушајте пажљиво, па ако желите да коментаришемо. Једној сестри је проблем дужина Литургије. Каже, хоћемо да се пре заврши.

Веома је интересантно, ово што причају је заправо слика целе наше Цркве. Довољно је чути некултуру оних који "бране веру"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је у питању, јел се неко буни да "новотарије" нису довољно "нове", или "старотраије" нису довољно "старе"?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Па овако ствари стоје: Некултура оних који хоће да Владики спочитавају како треба да служи. Људи који свакако не знају шта је Литургија не желе да схвате шта је Црква и заједница. Мислим, свака част Владики Давиду. Владика Давид је најстрпљиви Владика кога сам до сада имао прилике да слушам.

Нико не сме ништа да каже од ових надобудних тзв "бранитеља". Срамота шта се дешава у нашим манастирима. Наравно, не свима. Љубостиња одавно ово ради! Постала је окупљалиште људи који напуштају своје парохије, свог свештеника и одлазе у манастирима где се на главу пењу онима који најпре треба да живе у послушању и пуне им уши са светским глупостима које немају баш никакве везе са истином.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...