Jump to content

Проблеми савременог доба- Владика Давид крушевачки (аудио & видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Преосвећени владика г.Давид, је врло прецизно и изузетно разумљивим речима све објаснио што се тиче лажног страха од дијалога са осталим хришћанима, који неки људи, или из незнања, или из личних циљева, или из свог замагљеног посматрања, пласирају нама осталим православним хришћанима. Како другоме бити со, ако са тим другим не разговараш?

istina je da neki imaju strah od dijaloga,od pape,od kojekakvih zigova,brojeva i sl....ja licno nemam nikakav strah od toga,jer je Gospod obecao da Njegovu crkvu ne moze nista pobijediti...i jesam za dijalog,ali je problem kad se brkaju stvari,kad se licni interesi trpaju pod pojam ljubavi,kad se insistira na nekakvoj jednakosti,kad se rimokatolicka crkva smatra punom crkvom,da ustvari nije ni bitno kako se pricescujemo,gdje se pricescujemo isl. i pominjete bludnog sina koji se kaje...bas me interesuje kako se to rimokatolici kaju?!

ja ustvari jesam za ekumenizam,u onom pravom smislu rijeci,onaj o kome je govorio ava justin,da se svi pokaju i vrate istini...a ovo sto se danas radi je obicno slihtanje papi iz kojekakvih licnih interesa...

mozda bih i povjerovala da je u pitanju prava ljubav da se takva ljubav nudi svima,a ne samo pojedinim...dokle god se samo jedni blagosiljaju,a drugi kunu,tu ne moze biti ni rijeci o ljubavi...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све је ово лепо речено, али не примећујем ни једну леп речен речену у вези тих осталих хришћана,

са којима се води као неки дијалог. Нема неког позитивног упознавања Народа да на "другој" страни нису неке демонизоване креаутуре, него на крају крајева ´ришћанска браћа.

Не треба онда да зачуди зашто ескалира бунт од једног броја људи у цркви,

када од тих Традиционалних протестанских цркава дођу хришћани у патријршијску капелу да се помоле. Огромна већина Народа не зна, је у заблуди су у вези поиамња у шта верују ти остали "несупериорни" хришћани. Имају пуно нетачних предрасуда, као нпр. да Традиционалне протестанске цркве (Лутеранска, Евангелици... Калвинисти... Агликанци...) не исповедају веру у Свету Тројицу. И нису они криви због тога.

Толико пута је поновљено да су они тзв. отпад од отпада, али ни једном нисам чуо - да, они верују у Свету Тројицу, воле Христа и труде се (више или мање) да испуне Његове заповести и постоје онако како постоји Бог.

Зар није добро мало више упознавати људе са оним што нас повезује у Христу, у хришћанској вери, што нам је заједничко,

у циљу ублажавања ПРЕЗИРА према осталим хришћанима, које велики број верујућих има учитано у себи?

Вељо,најреалније,

онај који осећа презир према осталима тај и није хришћанин нити ће икада бити.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вељо,најреалније,

онај који осећа презир према осталима тај и није хришћанин нити ће икада бити.

facenew22222222 nemam vise amina,ako naidje vladimir on ce ti dati,on uvjek ima jer je jedna cicija 0102_laugh

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бих се сложио са таквим закључком тј. да презир аутоматски брише и хришћанско име у човеку. Тим пре, што Народ није крив због тога што су му уливане предрасуде и презир, да не кажем - мржња. Не кажем, често и због онога шта су том Народу чинили и сами ти поглавари "других" хришћана.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

istina je da neki imaju strah od dijaloga,od pape,od kojekakvih zigova,brojeva i sl....ja licno nemam nikakav strah od toga,jer je Gospod obecao da Njegovu crkvu ne moze nista pobijediti...i jesam za dijalog,ali je problem kad se brkaju stvari,kad se licni interesi trpaju pod pojam ljubavi,kad se insistira na nekakvoj jednakosti,kad se rimokatolicka crkva smatra punom crkvom,da ustvari nije ni bitno kako se pricescujemo,gdje se pricescujemo isl. i pominjete bludnog sina koji se kaje...bas me interesuje kako se to rimokatolici kaju?!

ja ustvari jesam za ekumenizam,u onom pravom smislu rijeci,onaj o kome je govorio ava justin,da se svi pokaju i vrate istini...a ovo sto se danas radi je obicno slihtanje papi iz kojekakvih licnih interesa...

mozda bih i povjerovala da je u pitanju prava ljubav da se takva ljubav nudi svima,a ne samo pojedinim...dokle god se samo jedni blagosiljaju,a drugi kunu,tu ne moze biti ni rijeci o ljubavi...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

И шта би било најбоље да урадим:

1. да кренем по моје рођаке и да им кажем да у моме дому има место за све, и да их на кољена молим да се врате

2. да кажем баш ме брига о моје рођаке, нек они испоцркају на ове студове и мразове, сада са мном су комшије. И онако они немају љубав.

3. да истерам комшије како би се вратили рођаци?

1. Оно што је до нас јесте да покушамо да објаснимо рођацима да их мржња према другоме нигде неће довести. Јер смо ми као хришћани позвани да сведочимо Љубав.

2. У овом случају би престао бити хришћанин.

3. И у овом случају би престао бити хришћанин.

Свима нам је Господ дао слободну вољу, тако се свако може определити. Чинећи зло да би удовољили другоме, удовољићемо само непријатељу рода људскога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бих се сложио са таквим закључком тј. да презир аутоматски брише и хришћанско име у човеку. Тим пре, што Народ није крив због тога што су му уливане предрасуде и презир, да не кажем - мржња. Не кажем, често и због онога шта су том Народу чинили и сами ти поглавари "других" хришћана.

nema izgovora za prezir i mrznju...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све је ово лепо речено, али не примећујем ни једну лепу реч да је изречена у вези тих осталих хришћана, са којима се води као неки дијалог. Нема неког позитивног упознавања Народа да на "другој" страни нису неке демонизоване креаутуре, него на крају крајева ´ришћанска браћа.

Не треба онда да зачуди зашто ескалира бунт од једног броја људи у цркви,

када једни од тих Традиционалних протестанских цркава дођу у патријаршијску капелу да се помоле. Огромна већина Народа не зна, јер су у заблуди у вези поимања у шта верују ти остали "несупериорни" хришћани. Имају пуно нетачних предрасуда, као нпр. - Традиционалне протестанске цркве не исповедају веру у Свету Тројицу. И нису они криви због тога.

Толико пута је поновљено да су они тзв. отпад од отпада, али ни једном нисам чуо - да, они верују у Свету Тројицу, воле Христа и труде се (више или мање) да испуне Његове заповести и постоје онако како постоји Бог.

Зар није добро мало више упознавати људе са оним што нас повезује у Христу, у хришћанској вери, оно што нам је заједничко, у циљу ублажавања ПРЕЗИРА према осталим хришћанима, који велики број верујућих има учитан у себи?

А зашто би један епископ причао афирмативно о јеретицима?

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Суштина овог конкретно проблема јесте у ДУХУ.

На овакве небулозе (шта зна Епископ/Патријарх/Сабор, ми знамо боље) не насједа нормалан свијет којем нешто у Цркви није јасно. Сва православна теологија већ два миленијума свједочи да није проблем не знати, није проблем нешто схватити погрешно - јер те Црква исправља - исправљају те браћа, свештеници, Епископи.

Међутим, ко да те исправља кад ти усвојиш самоуправљачку партијску поилитику и кренеш да уводиш комуизам у Цркву?

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда владика припрема нешто жестоко, па се полако кува :)

Ух, то би баш било супер!

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...