Jump to content

Немам доказа да Бог не постоји- Ричард Докинс (видео)

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Ја морам да се уплетем у расправу још једном, везано једну веома битну ствар:

Изражавам вери грејт риспект за аватар Милана Меденице.

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 248
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Cudno je kad kazes "ajd onda" i nastavis po starom da "adresiras argumente" koje ja nisam izneo...

Ајд онда...

Ni jednog trenutka nisam rekao da se svece posetilaca crkve pale pomocu fosfora.

https://www.pouke.org/forum/topic/20229-%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D0%BC-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%B3-%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%98%D0%B8-%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%B4-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D1%81-%D0%B2%D0%B8%D0%B4/page__st__96#entry682927

"Tako sto prethodno umoci svece u rastvor koji sadrzi beli fosfor... i to moze da izvede apsolutno svako, te me ni najmanje ne impresionira opisana pojava. "

А бели фосфор је иначе главни и једини аргумент који би било имало смислен. То јест, да могу да било каквим растворима одложе паљење на преко 20 минута, јер Патријарх понекада и преко сат времена остане у гробници. А притом морамо и да рачунамо на то да ће пре процесије да свеће умоче у тај раствор, јер би било тешко не приметити умакање свећа у раствор непосредно пред улазак у гробницу. Поред очигледне опасности по здравље коју носи раствор који у себи садржи бели фосфор.

Такође, ја сам ти навео аргументе који пре свега говоре о томе да се свеће проверавају и да је могућност манипулације свећама сведена на ниво статистичке грешке, тако да сам се управо обраћао ономе што си ти писао.

Ni jednog trenutka nisam rekao da se beli fosforu u ovom obliku koristio pre 1700 godina... ne znam kakva je ranije bila procedura pa nisam ni nudio objasnjenje za istu... a magicni trikovi postoje duze od 1700 gofina... pri cemu ne znam odakle ti cifra od 1700 godina za ovaj dogadjaj? Opet neka mitologija?

Није митологија, постоје неки непотврђени извори који говоре о томе да се ово дешавало у четвртом веку. Најранији потврђени запис је онај из 806. године (чини ми се, слаб сам са цифрама), оног руског монаха, али је евидентно да је та пракса постојала још од раније, само се не зна откад датира. Има одређених извора, али, као што сам рекао, нису потврђени и узимају се са резервом, али је евидентно да је ова пракса установљена давно пре првог писаног и потврђеног извора о томе.

Uzivah... unamused...

Ниси ни одговорио ни на један аргумент који си тамо прочитао, а штета, јер су врло фино образложени.

Taj "argument" niko osim tebe nije pomenuo...

Svadje sa sobom ti mozda deluju interesantne jer uvek "pobedjujes" ali navodnom sagovorniku nisu interesantne ni najmanje...

Ако нешто траје хиљаду година, не мора дуже, нека буде и хиљаду година, ако је превара са циљем држања у незнању, а доноси корист преваранту, ако су у то укључени они који треба да контролишу преваранта ради разоткривања те преваре (макар кроз то да хиљаду година нико од њих не обави свој посао како треба), и ако то доноси свим странама које учествују у превари, иако су наизглед сукобљене, али имају исти циљ - да превара успе (ако треба цитираћу твоје постове и за те ствари, али мислим да се сећаш шта си причао), то је завера у свом најчистијем облику.

Dodjoh... videh... odgovorih... ;)

Па и ниси баш. Ако не верујеш да је у питању мегасветска завера, а бели фосфор није у питању, остао си дужан одговор: КАКО? Али да то "како" подразумева и варање овако ригорозних контрола (уколико није завера у питању), и да то "како" може несметано да се обавља толике векове, а да нико не провали "како".

Да ме не схватиш погрешно: Није мој циљ да преко овога убеђујем тебе или било кога да треба да верујете у Бога, заиста. И да ти се прикаже сам Господ који ће да лебди поред тебе и да баца муње којима пржи дрвеће, убедићеш себе да није тако, уколико је твој избор да не поверујеш. Али се ради о обичном сцијентизму конструисати овакве глупости и набијати их на нос некоме ко верује као очигледну истину и као оправдање за своје неверовање. То је попут аргумената који Библијским истинама покушавају да оповргну научна достигнућа, и онда западају у разне параноје.

Једноставно, нико не каже да се мора имати објашњење за сваку појаву. И неверовање је, попут веровања, ствар избора, која не зависи од било какавих опипљивих ствари. ;)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.pouke.org..._96#entry682927

"Tako sto prethodno umoci svece u rastvor koji sadrzi beli fosfor... i to moze da izvede apsolutno svako, te me ni najmanje ne impresionira opisana pojava. "

I to se ocigledno odnosilo na patrijarha, obzirom da se ostali i ne pretresaju i ne silaze u grobnicu... a u tvojoj prethodnoj poruci pises kao da sam ja tvrdio da posetioci to rade.

Такође, ја сам ти навео аргументе који пре свега говоре о томе да се свеће проверавају и да је могућност манипулације свећама сведена на ниво статистичке грешке, тако да сам се управо обраћао ономе што си ти писао.

Nisi naveo argumente, vec si rekao da se svece proveravaju, ja sam te pitao odakle ti ta informacija i nisam dobio odgovor.

Ниси ни одговорио ни на један аргумент који си тамо прочитао, а штета, јер су врло фино образложени.

Nisam nasao za shodno obzirom da ne uticu na moju tezu.

Ако нешто траје хиљаду година, не мора дуже, нека буде и хиљаду година, ако је превара са циљем држања у незнању, а доноси корист преваранту, ако су у то укључени они који треба да контролишу преваранта ради разоткривања те преваре (макар кроз то да хиљаду година нико од њих не обави свој посао како треба), и ако то доноси свим странама које учествују у превари, иако су наизглед сукобљене, али имају исти циљ - да превара успе (ако треба цитираћу твоје постове и за те ствари, али мислим да се сећаш шта си причао), то је завера у свом најчистијем облику.

Evo ponovo: ne tvrdim da su oni koji pretresaju patrijarha i grobnicu u nekoj zaveri sa njim, niti sam to u bilo kojoj poruci tvrdio. U tom slucaju ne bismo ni pricali o belom fosforu, vec o upaljacu koji ga ceka u grobnici.

Za njih sam samo napisao da nemaju interes da tu bilo sta razotkrivaju, u toj meri kako si ti predstavio. Naveo sam i razloge zasto nemaju.

Па и ниси баш. Ако не верујеш да је у питању мегасветска завера, а бели фосфор није у питању, остао си дужан одговор: КАКО? Али да то "како" подразумева и варање овако ригорозних контрола (уколико није завера у питању), и да то "како" може несметано да се обавља толике векове, а да нико не провали "како".

Vec sam napisao kako. U ovoj poruci. Jasno da jasnije ne moze biti.

Ta kontrola nije rigorozna ako niko ne analizira hemijski sastav sveca koje patrijarh unosi u grobnicu. Nije rigorozna obzirom da niko ne snima grobnicu dok se plamen pali.

Да ме не схватиш погрешно: Није мој циљ да преко овога убеђујем тебе или било кога да треба да верујете у Бога, заиста. И да ти се прикаже сам Господ који ће да лебди поред тебе и да баца муње којима пржи дрвеће, убедићеш себе да није тако, уколико је твој избор да не поверујеш. Али се ради о обичном сцијентизму конструисати овакве глупости и набијати их на нос некоме ко верује као очигледну истину и као оправдање за своје неверовање. То је попут аргумената који Библијским истинама покушавају да оповргну научна достигнућа, и онда западају у разне параноје.

Једноставно, нико не каже да се мора имати објашњење за сваку појаву. И неверовање је, попут веровања, ствар избора, која не зависи од било какавих опипљивих ствари.

Nice try... :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I to se ocigledno odnosilo na patrijarha, obzirom da se ostali i ne pretresaju i ne silaze u grobnicu... a u tvojoj prethodnoj poruci pises kao da sam ja tvrdio da posetioci to rade.

Значи, ПАтријарх користи бели фосфор, јел тако? Ајд онда објасни оних десетак нелогичности које сам навео у задња два поста, а тичу се могућности да се користи раствор који у себи садржи бели фосфор, а који је био доступан најмање 1200 година. Хајд онда да се задржимо на томе и да даш одговор на оне аргументе за које сам се стварно потрудио да ти образложим.

Nisi naveo argumente, vec si rekao da se svece proveravaju, ja sam te pitao odakle ti ta informacija i nisam dobio odgovor.

А ја сам ти навео два атеистичка извора, која такође нису релевантна када се не поклапају са твојим наводима.

Nisam nasao za shodno obzirom da ne uticu na moju tezu.

Па утичу, и то у великој мери. Или ниси прочитао, а рекао си да јеси. ЈЕр се ту управо у великој мери оповргава и бели фосфор и још пар сличних теорија. И то смислено и аргументовано, за разлику од многих других сајтова који само позивају на веру, не сматрајући уопште да је потребно упуштати се у расправу о таквим тврдњама.

Evo ponovo: ne tvrdim da su oni koji pretresaju patrijarha i grobnicu u nekoj zaveri sa njim, niti sam to u bilo kojoj poruci tvrdio. U tom slucaju ne bismo ni pricali o belom fosforu, vec o upaljacu koji ga ceka u grobnici.

Za njih sam samo napisao da nemaju interes da tu bilo sta razotkrivaju, u toj meri kako si ti predstavio. Naveo sam i razloge zasto nemaju.

А ја сам ти навео разлоге зашто имају интереса, и то дебелог интереса, и зашто су имали интереса још од првих времена овог чуда да то разоткрију као превару. Ни на то, као и на многе друге ствари, нисам добио одговор.

Nice try... :)

Није никакав покушај, заиста то мислим, нити се иза ове целе дискусије крије неки покушај да било кога натерам да верује. Тако нешто је немогуће. Само хоћу да кажем да се и вера и неверовање не своде на доказе и прорачуне, него на веру да је нешто тако или да нешто није тако, то је све. И када видите да су приче о белом фосфору и заверама глупости, опет нећете да поверујете, нити било ко од вас то тражи, али немојте само да причате да се став верника своди на превари, јер ту превару нико никада и нигде није доказао.

Једноставно, ја ћу да верујем, ти немој да верујеш, али ми је увредљиво када испадне да верујем зато што сам жртва завере или преваре, свеједно. Немаш доказа за то да је у питању превара, имаш само наклапања Интернет паметњаковића, за која сам показао зашто везе са било каквом логиком немају.

И да, све се своди на веровање, и код тебе и код мене. ;)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je klasicni " pedjanski " sindrom nepoznavanja dogadjaja koji se ismevaju. Da si procitao opis dogadjaja u Bibliji znao bi da profa to nije izmislio da bi izgledalo moguce, jer tako i pise :

" I pruži Mojsije ruku svoju na more, a Gospod uzbi more vetrom istočnim, koji jako duvaše celu noć, i osuši more, i voda se rastupi

I pođoše sinovi Izrailjevi posred mora suvim, i voda im stajaše kao zid s desne strane i s leve strane. "

Moj propust, priznajem! Taj miks natprirodnog drzanja vodenih zidova i susenja vetrom mi je bio dovoljno bizaran da ga pripisem profi! Moracu da obnovim gradivo!

Ma lako je vama prihvatiti sve zivo osim onoga sto pise. Pre ces prihvatiti i da ih je tornado tu nabacao ili bilo sta drugo. Ali otkud je neko u to vreme ronio na dnu mora i to video pa izmislio pricu ? Zar nije prica zapisana od strane onih koji su zaista videli sta se desilo ?

A kako tumacis onaj dokumentarac o planini Sinaj ? Sve je snimljeno i dokumentovano, kao i istopljeni vrh planine i sve ostalo odgovara Biblijskom opisu.

Da ne spominjemo rascepljenu stenu iz koje se jasno vidi da je isticala voda. I sve to skupa sa oltarom zlatnom teletu, ostacima od postavljenih satora..... sve se to tu slucajno naslo i slucajno odgovara Bibliji ?

http://www.rastko.rs/knjizevnost/usmena/legende_o_savi.html#_Toc473119065

Bas kao sto je Sveti Sava ma'nuo stakom i potekla reka Sava, tako je i Mojsije raspolutio stenu i iz nje kuljnula voda. Nema sanse da poverujem da je Rastko Nemanjic, potonji Sveti Sava stariji od reke Save. To sto se jasno vidi da je stenje oblikovano vodom tamo nije sporno. Sporna je hronologija drevnih dogadjaja i uzrocno-posledicna veza. Ako bi se slozila interesantna i poucna prica oko nekih topografskih odrednica, uopste nije bilo vazno da li je to mit ili stvarnost. Vaznije je bilo secanje na bitne licnosti i pouka nego geoloska preciznost i istorijska autenticnost.

Uopste ne moram da gnjuram po dnu da bih ti rekao da ces tamo da nadjes skelete konja, goveda, muskaraca, zena, dece... iz raznih epoha. Potapali su se brodovi i potapace se, sa sve posadom i tovarom. Takodje, izvrnuti brod koji tone moze svoje zrtve da seje i da ih struja nosi, ne moraju svi da zavrse zajedno spakovani u brodskom koritu.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, ПАтријарх користи бели фосфор, јел тако? Ајд онда објасни оних десетак нелогичности које сам навео у задња два поста, а тичу се могућности да се користи раствор који у себи садржи бели фосфор, а који је био доступан најмање 1200 година.

"Ni jednog trenutka nisam rekao da se beli fosforu u ovom obliku koristio pre 1700 godina... ne znam kakva je ranije bila procedura pa nisam ni nudio objasnjenje za istu..."

Хајд онда да се задржимо на томе и да даш одговор на оне аргументе за које сам се стварно потрудио да ти образложим.

Zaista vise ne znam na koje argumente mislis.

А ја сам ти навео два атеистичка извора, која такође нису релевантна када се не поклапају са твојим наводима.

Dva ateisticka izvora po kojima se svece proveravaju i hemijski analiziraju?

Naveo si neke rasprave na wikiju i onaj sajt o debunkovanju ali ni jedan ni drugi ne tvrde da se svece hemijski analiziraju (sve i da rasprava na wikiju predstavlja "izvor"). Ili sam ja nesto propustio... kopiraj recenicu u kojoj se tvrdi da se svece hemijski analiziraju....

Па утичу, и то у великој мери. Или ниси прочитао, а рекао си да јеси. ЈЕр се ту управо у великој мери оповргава и бели фосфор и још пар сличних теорија. И то смислено и аргументовано, за разлику од многих других сајтова који само позивају на веру, не сматрајући уопште да је потребно упуштати се у расправу о таквим тврдњама.

Ne uticu obzirom da osporavaju tvrdnje koje ja nisam izneo... tvrdnje da su i svece posetilaca potopljene u beli fosfor i slicno...

А ја сам ти навео разлоге зашто имају интереса, и то дебелог интереса, и зашто су имали интереса још од првих времена овог чуда да то разоткрију као превару. Ни на то, као и на многе друге ствари, нисам добио одговор.

Samo si ponovio ono na sta sam vec odgovorio. Nedostaje ti logicka veza izmedju razotkrivanja prevare i ostvarivanja nekog njihovog interesa. Lepo sam te pitao da li ce neko prestati da bude pravoslavac ako se prevara razotkrije? Ako Izraelci kazu patrijarhu da ne moze da unese svoje svece nego mu oni daju njihove, pa se vatra ne upali, hoces li ti da poverujes da je prevara ili ces da tvrdis da mu oni uvaljuju neke falicne svece? Ako bi uzeli komadic fitilja i nasli u laboratoriji tragove belog fosfora, hoces li da poverujes patrijarhu ili laboratoriji?

Није никакав покушај, заиста то мислим, нити се иза ове целе дискусије крије неки покушај да било кога натерам да верује. Тако нешто је немогуће.

"Nice try" se odnosilo na pokusaj relativizacije i izjednacavanja:

prihvatanja teze bez dovoljno dokaza

sa

neprihvatanjem teze jer nema dovoljno dokaza...

Само хоћу да кажем да се и вера и неверовање не своде на доказе и прорачуне, него на веру да је нешто тако или да нешто није тако, то је све. И када видите да су приче о белом фосфору и заверама глупости, опет нећете да поверујете, нити било ко од вас то тражи,

Naprotiv, cim mi objasnis zasto patrijarh ne bi mogao da umoci svece u rastvor koji sadrzi beli fosfor, sidje u grobnicu i saceka da se svece upale, odmah cu da kazem da je ta teza glupost i da razmotrim druge mogucnosti... ali jos uvek nisi demonstrirao da je to glupost... ubacujes neke druge elemente u tu "jednacinu" (zavere, tezu da su svima svece umocene u fosfor i slicno) i onda pokusavas da obaranjem tih drugih elemenata oboris moju tezu... sorry, ali to ne prolazi...

али немојте само да причате да се став верника своди на превари, јер ту превару нико никада и нигде није доказао.

Једноставно, ја ћу да верујем, ти немој да верујеш, али ми је увредљиво када испадне да верујем зато што сам жртва завере или преваре, свеједно. Немаш доказа за то да је у питању превара, имаш само наклапања Интернет паметњаковића, за која сам показао зашто везе са било каквом логиком немају.

Mozda nisam bio dovoljno jasan. Ja ne tvrdim da je u pitanju definitivno prevara. To ne znam i ne mogu da znam. Ja samo ukazujem na nacine na koje ovo moze da se izvede bez bilo kakvog natprirodnog uticaja... a da li se zaista tako izvodi, to naravno ne znam.

И да, све се своди на веровање, и код тебе и код мене. ;)

Nice try... ;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.rastko.rs...l#_Toc473119065

Bas kao sto je Sveti Sava ma'nuo stakom i potekla reka Sava, tako je i Mojsije raspolutio stenu i iz nje kuljnula voda. Nema sanse da poverujem da je Rastko Nemanjic, potonji Sveti Sava stariji od reke Save. To sto se jasno vidi da je stenje oblikovano vodom tamo nije sporno. Sporna je hronologija drevnih dogadjaja i uzrocno-posledicna veza. Ako bi se slozila interesantna i poucna prica oko nekih topografskih odrednica, uopste nije bilo vazno da li je to mit ili stvarnost. Vaznije je bilo secanje na bitne licnosti i pouka nego geoloska preciznost i istorijska autenticnost.

Uopste ne moram da gnjuram po dnu da bih ti rekao da ces tamo da nadjes skelete konja, goveda, muskaraca, zena, dece... iz raznih epoha. Potapali su se brodovi i potapace se, sa sve posadom i tovarom. Takodje, izvrnuti brod koji tone moze svoje zrtve da seje i da ih struja nosi, ne moraju svi da zavrse zajedno spakovani u brodskom koritu.

Ovaj link sto si postavio predstavljaju price a ne opise realnih dogadjaja ( neke mozda i jesu ).

Nisu tu nabacani ostaci kocija, konja i ljudi iz raznih epoha nego ostaci ukazuju da se radi o egipcanima iz vremena Izlaska. I nema ostataka broda, tovara.... nego ajde misli sta ti volja neko ce shvatiti na sta ti dokazi upucuju.

Ta rascepljena stena je sama po sebi fenomen jer se nikako ne uklapa u predeo, jednostavno strci. Nisu u pitanju jedan ili dva ostataka koji odgovaraju prici o izlasku, nego vise njih. Postoji oltar zlatnom teletu, ostaci stubova, oltara, satora.... sagoreni vrh planine... sve snimljeno i dokumentovano, cak i stari narodi koji tu zive znaju za dogadjaje jer su se oni stvarno desili.

To ti je jedan od dokaza za Bozije delovanje koje je zapisano.Postoje mnogo njih.Ostaci Sodome i Gomore i sumporne loptice koje se ne mogu naci nigde drugde kao i mnoge druge stvari...

Ko ima oci da vidi......

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ostaci Sodome i Gomore i sumporne loptice koje se ne mogu naci nigde drugde kao i mnoge druge stvari...

Ko ima oci da vidi......

A ovako prolaze oni koji ne prezaju od incesta... Evo dokaza: http://www.djavoljavaros.com/legend.php

Neki ne veruju, pa racionalizuju i kazu to je samo legenda, nije to bas tako bilo, tesko im je da prihvate da su to nekad bili ljudi od krvi i mesa, a vidi kako su strasno prosli.

Ko ima oci da vidi...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sada sam pogledao klip. Mislio sam da to ne cinim ali mi Dokins nije dao mira.

Posto je Pedja bio vredan pa otkucao ovaj dokinsom nadahnut govor lako je za citirati.

Ajde samo poslednji deo koji je kao najubedljiviji :

Zašto smo kao deca verovali, a neki i dalje veruju, da crna mačka kada pređe put donosi nesreću? Sami smo to provalili? Eksperimentalno smo dokazali? Ili nam je neko rekao?

Zašto smo kao deca verovali, a neki i dalje veruju, da razbijanje ogledala donosi nesreću? Sami smo to provalili? Eksperimentalno smo dokazali? Ili nam je neko rekao?

Zašto smo kao deca verovali, a neki i dalje veruju, da ako ostaviš tašnu na podu nećeš imati novca? Sami smo to provalili? Eksperimentalno smo dokazali? Ili nam je neko rekao?

Zašto smo kao deca verovali, a neki i dalje veruju, da postoji nekakav bog?

Sami smo to provalili?

Eksperimentalno dokazali?

Ili nam je samo... neko... to... rekao?

Zasto osecamo ljubav prema nasoj majci, volimo je i imamo poverenja u nju ( od trenutka rodjenja ) ?

Sami smo to provalili ?

Eksperimentalno dokazali ? ili nam je neko rekao ?

Nisu slikari postali to sto jesu jer im je neko rekao da slikarstvo postoji i to eksperimentalno dokazao, nisu pesnici postali to sto jesu jer im je neko rekao da postoji pesnistvo i to im eksperimentalno dokazao,...

nisu svi vernici postali to zato sto im je neko rekao i eksperimntelno dokazao da Bog postoji, nego su sami izabrali da budu vernici jer su doziveli Boga u svom zivotu i njegovu blagodat koja nije materijalne prirode, kao sto nije ni lepota slike, pesme, skulpture, ljubavi.... to se mora dozeti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sada sam pogledao klip. Mislio sam da to ne cinim ali mi Dokins nije dao mira.

Posto je Pedja bio vredan pa otkucao ovaj dokinsom nadahnut govor lako je za citirati.

Ajde samo poslednji deo koji je kao najubedljiviji :

Zašto smo kao deca verovali, a neki i dalje veruju, da crna mačka kada pređe put donosi nesreću? Sami smo to provalili? Eksperimentalno smo dokazali? Ili nam je neko rekao?

Zašto smo kao deca verovali, a neki i dalje veruju, da razbijanje ogledala donosi nesreću? Sami smo to provalili? Eksperimentalno smo dokazali? Ili nam je neko rekao?

Zašto smo kao deca verovali, a neki i dalje veruju, da ako ostaviš tašnu na podu nećeš imati novca? Sami smo to provalili? Eksperimentalno smo dokazali? Ili nam je neko rekao?

Zašto smo kao deca verovali, a neki i dalje veruju, da postoji nekakav bog?

Sami smo to provalili?

Eksperimentalno dokazali?

Ili nam je samo... neko... to... rekao?

Zasto osecamo ljubav prema nasoj majci, volimo je i imamo poverenja u nju ( od trenutka rodjenja ) ?

Sami smo to provalili ?

Eksperimentalno dokazali ? ili nam je neko rekao ?

Nisu slikari postali to sto jesu jer im je neko rekao da slikarstvo postoji i to eksperimentalno dokazao, nisu pesnici postali to sto jesu jer im je neko rekao da postoji pesnistvo i to im eksperimentalno dokazao,...

nisu svi vernici postali to zato sto im je neko rekao i eksperimntelno dokazao da Bog postoji, nego su sami izabrali da budu vernici jer su doziveli Boga u svom zivotu i njegovu blagodat koja nije materijalne prirode, kao sto nije ni lepota slike, pesme, skulpture, ljubavi.... to se mora dozeti.

Može li neko da mi prevede ovo i objasni paralelu izmedju slepog verovanja u gluposti i ljubavi prema roditelju? Nikako da skapiram kako se to ljubav prema majci "provaljuje, dokazuje ili nam se govori"???

Ajde brate Ignjatije objasni gospodinu sa snimka paralelu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...