Jump to content

Саблазни и лоши примери који терају од цркве?... Разочарани свештеници, теолози, народ - КАКО ПОМОЋИ?


Guest - . . .-

Препоручена порука

Da li možda hoćeš da kažeš da se ti što imaju skupa kola neće spasiti? Ili da ne daju svoj novac ako nekom treba? Valjda nije loše biti bogat, dok te bogatstvo ne preokupira :)

Oet oram da odgovaram na isto pitanje...ne bacam kamen ni na koga, samo kažem, materijalno u toj meri nije potrebno, a spasiće se svako od nas ako bude ljudsko biće, onako kako živimo i kako se ponašamo tako će nam i biti.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 342
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Onda ćemo stvoriti siromašnu crkvu. Izvešćemo je u parkove i na ulice, neka se reči iz Biblije čuju na sve strane,  a aute  prodati i novac dati potrebitima.

Немањићи били јако сиромашни па их Бог удостојио светитељства!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је верник који се заветовао на сиромаштво. Али, знаш, то није његов аутомобил него је власништво цркве, па ако си у цркви онда је и твој. Њему тешко пада што мора да се вози у таквом луксузу , али шта ће, мора се жртвовати за нас.

Setimo se Paje, onomad kad je novinara isred zgrade patrijaršije pitao "čiji su ovo auti dete ", vaših vladika, " a bogati , šta bi tek bilo da se nisu zavetovali na skromnost"..tako nekako je to zvučalo. Time patrijarh sigurno nije rekao, zivite asketski kao i ja, ali u svakoj njegovoj poruci osnova je bila - umerenost, da bi smo svi koliko toliko imali isto.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oet oram da odgovaram na isto pitanje...ne bacam kamen ni na koga, samo kažem, materijalno u toj meri nije potrebno, a spasiće se svako od nas ako bude ljudsko biće, onako kako živimo i kako se ponašamo tako će nam i biti.

Čujem od ljudi što idu u crkvu: A što ovi popovi voze skupa kola, što ne uzmu nešto jeftinije pa daju nekom pare. A ja pitam: A što ti ideš u Grčku na more, kad možeš otići na neko jezero u Srbiju a ostatak para dati nekom kome treba. Hoću da kažem da nemamo merilo kako se određuje koliko je materijalno potrebno kome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немањићи били јако сиромашни па их Бог удостојио светитељства!

Bili su jako bogati, uživali su u svom bogatstvu, ali i Bog ih je udostojio svetiteljstva jer su gradili u njegovu slavu.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Setimo se Paje, onomad kad je novinara isred zgrade patrijaršije pitao "čiji su ovo auti dete ", vaših vladika, " a bogati , šta bi tek bilo da se nisu zavetovali na skromnost"..tako nekako je to zvučalo. Time patrijarh sigurno nije rekao, zivite asketski kao i ja, ali u svakoj njegovoj poruci osnova je bila - umerenost, da bi smo svi koliko toliko imali isto.

У реду је то све што причаш али није то кључни разлог због кога народ не иде у Цркву, то је последњи изговор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čujem od ljudi što idu u crkvu: A što ovi popovi voze skupa kola, što ne uzmu nešto jeftinije pa daju nekom pare. A ja pitam: A što ti ideš u Grčku na more, kad možeš otići na neko jezero u Srbiju a ostatak para dati nekom kome treba. Hoću da kažem da nemamo merilo kako se određuje koliko je materijalno potrebno kome.

A koliko to ljudi ide na more? Nemoj mi samo reći većina, jer znam da to nije tačno. Ako ljudi ne ideu redovno u crkvu, to ne znači da su zli, ko sme da im sudi sem Boga...

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У реду је то све што причаш али није то кључни разлог због кога народ не иде у Цркву, то је последњи изговор.

Ja sam to i pomenuo samo kao jedan od razloga. Ne i jedini. Ali ovde govorimo o tacno odredjenoj temi koja se tiče pre svega materijalnog, i humanosti.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је верник који се заветовао на сиромаштво. Али, знаш, то није његов аутомобил него је власништво цркве, па ако си у цркви онда је и твој. Њему тешко пада што мора да се вози у таквом луксузу , али шта ће, мора се жртвовати за нас.

Koliko cinizma u jednoj poruci :(

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог највише воли љубав.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...