Jump to content

Saudijcu odsječena glava zbog "unosa droge u zemlju"

Оцени ову тему


Препоручена порука

Saudijcu odsječena glava zbog "unosa droge u zemlju"

Njegovo smaknuće je 48. od početka godine

Autor Fena | Objavljeno 04.07.2012. u 01:11

icon_print.png icon_text.png font_decrease.gif font_enlarge.gif

Saudijac, osuđen na smrt zbog trgovine drogom, pogubljen je odsjecanjem glave mačem u srijedu u El-Jawfi, na sjeveru Saudijske Arabije, saopćilo je saudijsko ministarstvo unutarnjih poslova.

Ali el-Muzayyan je priznao da je unio u zemlju "veću količinu tableta amfetamina", precizirano je u saopćenju ministarstva koje prenosi državna agencija SPA.

Njegovo smaknuće je 48. od početka godine u Saudijskoj Arabiji.

U 2011. godini najmanje 76 osoba osuđenih na smrtnu kaznu, pogubljeno je u zemlji, prema podacima agencije AFP, dok Amnesty International procjenjuje da je izvedeno najmanje 79 pogubljenja u ovom periodu.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па највећи произвођачи дроге су управо исламске земље.

Па и нису.

Једина исламска земља која је тренутно међу највећим играчима јесте Афганистан, али то колико је то исламска земља је, макар донекле, дискутабилно - становништво јесте већински исламско, али влада им је марионетска, под диктатом САД-а...

Скоро све остале земље које су највећи произвођачи дроге су хришћанске - Боливија, Бразил, Колумбија, Еквадор, Гватемала, Мексико, Панама, Венецуела, Јамајка...

Плус Индија.

Од исламских земаља се помињу још и Мароко и Пакистан.

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И по сечењу глава

Само у Мексику је током последњих неколико година у сукобима око контроле над путевима дроге страдало неколико десетина хиљада људи, а многима од њих су главе одсечене мачетама...

Није све тако црно-бело...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Француској је гиљотином обављана смртна казна све до седамдесетих година ХХ века.

Осим тога, смртна казна одсецањем главе није ништа мање страшна од, на пример, електричне столице, која се још увек користи у САД.

У сваком случају, да не бисмо ситничарили - намера ми није да опрадавам ни одсецање глава, нити шверц и продају дроге - него да истакнем да се такве ствари не могу приписати само исламским државама.

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, само зависи шта коментаришеш. Мислим да би овде главна примедба требало да буде да се ради о "верским законима", а не само суровост казне. Јер у САД никога неће осудити на смрт зато што је учинио прељубу или променио веру.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истина, неће. Али ће зато у Кини, у којој се годишње обави и по неколико хиљада смртних казни осудити осудити на стрељање оне који утаје порез, у Северној Кореји оне који прате забрањене медије. А ове земље, опет, нису исламске.

А кад смо код извршења смртне казне из религијских разлога - треба ли подсећати колико је тога било у хришћанским земљама, и то до пре само пар стотина година. И једини разлог зашто тога данас нема није то што су се римокатолици и протестанти еманциповали, већ зато што су се Западне државе секуларизовале. Иначе бисмо и данас по САД-у и Западној Европи имали јавна спаљивања јеретика и вештица на ломачама...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvo za vrijeme Tlibana proizvodnja droge je bila svedena na minimum.Proizvodnja droge u Afganistanu počinje cvjetati dolaskom proameričkog predsjednika Karzaija na vlast kojeg su Ameri postavili.Naravno , možete predpostaviti gdje ta droga ide i kojim se kanalima prevozi u SAD.

Znači neozbiljno je optuživati islam ili islamske zemlje kao krivca za proizvodnju droge ili njeno distribuiranje kada se dobro zna da islam niti prava islamska vlast nemaju veze sa tim.

Drugo kao što je Nishizawa(svaka čast na objektivnosti) primjetio najveći proizvođači droge su upravo nemuslimanske zemlje.Naravno ovdje je od objektivnosti reči da krščanstvo ili judaizam ne stoje iza toga jer nemaju veze sa tim.

Oni koji učestvuju u proizvodnji distribuciji droge su ljudi koji mogu imati muslimanska imena ili krščanska ili jevrejska ali ti ljudi su slabi vjernici.To je mafija i tu je stvar čista.

E sada što se tiče kazne za distribuiranje droge u islamskim zemljama ja je podržavam.Bolje je ubiti čovjeka koji nastoji dilanjem i unošenjem droge u islamske zemlje ubiti na desetine stotine pa i hiljade ljudi i time spriječiti jedan veliki problem nego da imamo ono što imamo diljem svijeta a to je omladina koja nije svijesna da su žrtve ljudi koji ih ubijaju a u isto vrijeme naplačuju im njihovu smrt.

Stoga svaka čast Saudijcima na ovome što su uraduili.Jedini načn na se svede na minimum šverc drogom jeste smrtna kazna za one koji to rade.Zatvora se ne boje ali se smrti sigurno boje.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam protiv smrtne kazne kao takve.Što se tiče proizvoenje ili uzgoja droge pa to se čini tamo đe dobro rađa.E sada neke stvari u Saudiskoj Arabiji nisu u redu ali njima je oprošteno jer su saučesnik i saveznik SAD a i tamo se ljudi ubijaju sa i bez razloga.

SaudijskaArabijaZastava.jpg

@modran1458 Instagram #modran1458

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvo za vrijeme Tlibana proizvodnja droge je bila svedena na minimum.Proizvodnja droge u Afganistanu počinje cvjetati dolaskom proameričkog predsjednika Karzaija na vlast kojeg su Ameri postavili.Naravno , možete predpostaviti gdje ta droga ide i kojim se kanalima prevozi u SAD.

Znači neozbiljno je optuživati islam ili islamske zemlje kao krivca za proizvodnju droge ili njeno distribuiranje kada se dobro zna da islam niti prava islamska vlast nemaju veze sa tim.

Drugo kao što je Nishizawa(svaka čast na objektivnosti) primjetio najveći proizvođači droge su upravo nemuslimanske zemlje.Naravno ovdje je od objektivnosti reči da krščanstvo ili judaizam ne stoje iza toga jer nemaju veze sa tim.

Oni koji učestvuju u proizvodnji distribuciji droge su ljudi koji mogu imati muslimanska imena ili krščanska ili jevrejska ali ti ljudi su slabi vjernici.To je mafija i tu je stvar čista.

E sada što se tiče kazne za distribuiranje droge u islamskim zemljama ja je podržavam.Bolje je ubiti čovjeka koji nastoji dilanjem i unošenjem droge u islamske zemlje ubiti na desetine stotine pa i hiljade ljudi i time spriječiti jedan veliki problem nego da imamo ono što imamo diljem svijeta a to je omladina koja nije svijesna da su žrtve ljudi koji ih ubijaju a u isto vrijeme naplačuju im njihovu smrt.

Stoga svaka čast Saudijcima na ovome što su uraduili.Jedini načn na se svede na minimum šverc drogom jeste smrtna kazna za one koji to rade.Zatvora se ne boje ali se smrti sigurno boje.

Da.Ameri i jesu u Afganistanu zbog tog prirodnog resursa.Jer zamisli da onoliki narkomani na zapadnu preko noći ostanu bez dnevne doze,haos bi nastao.

Moram biti iskren a to sam i rekao u predhodnom postu da se droga proizvodi tamo đe dobro uspjeva i to nema veze sa Islamom.

Smrtna kazna nije rešenje ni za šta.To neće sprečiti ni jedan vid zločina i greha.Da je efikasna u SAD i drugim državama đe je na snazi broj zločina i zločinaca bi se smanjio.Tu prvog rešenja nema.Treba se samo podsjetiti na osnove učenja u Pravoslavlju.Da čovjek dok diše ima nade i šanse da se pokaje a tu je i velika mogućnost da na smrtnu kaznu osudiš nevinog čovjeka.

@modran1458 Instagram #modran1458

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...