Jump to content

Raskidanje Trojicne zajednice?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Dakle, mogu li bozanske licnosti da postoje nezavisno jedna od druge? Da li Otac moze da kaze "ne" Sinu i obrnuto? Svakako, u tom slucaju nestaju identiteti Otac, Sin i Sv. Duh buduci da oni proizilaze iz odnosa, ali da li postoji mogucnost za tako nesto?

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle, mogu li bozanske licnosti da postoje nezavisno jedna od druge? Da li Otac moze da kaze "ne" Sinu i obrnuto? Svakako, u tom slucaju nestaju identiteti Otac, Sin i Sv. Duh buduci da oni proizilaze iz odnosa, ali da li postoji mogucnost za tako nesto?

Наравно да постоји.

Могу, али то не желе.

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mogu,

tvoje pitanje je pokušaj unošenja dualnosti u jedinstvo

U jedinstvu kao što je Sveta Trojica ne postoji dualnost tipa on,drugi itd. Postoji ali samo u jedinstvu i to jedinstvu ljubavi.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

petar m, to je bio cilj kusanja Hrista u pustinji - unistenje Bozijeg identiteta.

Rece mu - ako si Sin Boziji,.. ucini po mojoj volji, neka kamenje postanu hlebovi... skoci sa krova hrama, poslusaj me, svi ce poverovati u Tebe... padni, meni se pokloni, dacu ti sva carstva ovoga sveta...

Sve zbog jednog jedinog razloga, bukvalno - razbiti Svetu Trojicu, jer ako Logosa Bozijeg (tj. Sina Bozijeg) odvoji od Boga (Boga Oca),

Bog prestaje da postoji!

  • Волим 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да постоји.

Могу, али то не желе.

Hvala na odgovoru.

A sta da se(govorim hipoteticki) nekada zaista dogodi raskidanje te zajednice, da li bi tad postojala tri boga ili sta? Jel bi sve tri bozanske licnosti nezavisno jedna od druge bile svemoguce, sveznajuce itd. ili ne?

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kod Boga sloboda nije biranje izmedju da i ne već samo da(istina)-tako i mi postajemo slobodni kad kažemo DA tj. AMIN Bogu - u svetlu ovoga NE,Bog Otac ne može reći NE Sinu niti bilo koja od sličnih kombinacija izmedju trojice postoji jer Bog je apsolutno slobodan tj. za trojicu postoji samo DA

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mogu,

tvoje pitanje je pokušaj unošenja dualnosti u jedinstvo

U jedinstvu kao što je Sveta Trojica ne postoji dualnost tipa on,drugi itd. Postoji ali samo u jedinstvu i to jedinstvu ljubavi.

Gde je tu svemogucstvo kad ne moze da uradi sve sto pozeli?

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala na odgovoru.

A sta da se(govorim hipoteticki) nekada zaista dogodi raskidanje te zajednice, da li bi tad postojala tri boga ili sta? Jel bi sve tri bozanske licnosti nezavisno jedna od druge bile svemoguce, sveznajuce itd. ili ne?

Ni hipotetički nije zamislivo... jednostavno, trojičan Bog koji nam se otkrio ne može da postoji ni na kakav drugi način osim onoga kako jeste... trojica u jedinici, jedinica u trojici... večno u apsolutno slobodnoj ljubavi koja iz nebića stvara bogove po blagodati

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel bi sve tri bozanske licnosti nezavisno jedna od druge bile svemoguce, sveznajuce itd. ili ne?

Iscezle bi sve tri licnosti, o tome se radi.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde je tu svemogucstvo kad ne moze da uradi sve sto pozeli?

Bog nije svemoguć... recimo On ne može da natera čoveka da ga voli a mislim da svaka ovakva analiza neminovno dodje na antropomorfizam tj. posmatranje Boga čovečijom logikom

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde je tu svemogucstvo kad ne moze da uradi sve sto pozeli?

Petre mnogo brate visiš po tih foruma,da ne kažem logičkih

Logički rečeno,pošto takav odgovor tražiš:

Tamo gdje postoji jedinstvo ne postoji sukob.

Dakle Bog ne može da se dogovori sam sa sobom : "Ajmo da se raziđemo"

To može čovjek sa svojom pameću, što često i čini

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...