Jump to content

Неписменост, недостатак стила, непристојност у писаном и говорном језику


Guest Светлана

Препоручена порука

Је л' неко чуо за глагол "онодити"?

 

Ја не могу да кажем на шта ме асоцира. gringrin

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@,

 

да, баш тако..., мени су те старе речи веома занимљиви, симпатични и лепи , и заиста је жалосно да их заборавимо , ма ког су утицаја других настале , мени су веома занимљиви!

 

ето када сам споменуо за кочањ, купус, код мене башта само са купусом зове се купусар или купусарник хехехе...

 

а "онодити", не знам шта би то могло бити!?

 

Шта су басамци? :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уууу :) Ђувегија, калкан, душема, џекче, скочањити (се), колесар, сиџимка, будза, баскија, оструга, гурабије.. :) Ако се сетим још неких, пишем :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта су басамци? :D

Ја мислим да се каже басамаци :) И требало би да су степенице, односно басамак је степеник :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није безобразно, али може да буде... :)

 

Аха. То би онда значило да је универзалан, тј. да може да се користи у више различитих варијанти 0409_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Онодити" је била веома корисма реч, нека врста "универзалног глагола" који означава било коју активност. На пример, неко те пита "којо работиш?" ("шта радиш?"), а ти одговориш "еве, онодим". То значи - радим нешто небитно да о томе причамо. А може да буде и фин начин да кажеш "шта те брига".

:)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

караконџула

 

Да ли се ова реч користила за "злу жену", "вештицу" и слично?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@@Срђан Ранђеловић,

 

од прилике нешто томе, вероватно црни ђаво , Кара - црн, па има она изрека (барем код мене) - каки си ки караконџула хехехеххе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Срђан Ранђеловић,

 

од прилике нешто томе, вероватно црни ђаво , Кара - црн, па има она изрека (барем код мене) - каки си ки караконџула хехехеххе

 

 

Аха. Морао сам да питам да ли је само погрдан назив или има и неко "јаче" значење. Наилазио сам у неким Турским списима на ту реч и у једном од њих, тј. у опису догађаја, је стајало нешто као: "Караконџулу смо погубили, јер је бацала магију". Не могу тачно да цитирам, прошло је вероватно и више од 12 година.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

андрмољ

 

 

 

Група, хрпа ствари или слично?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

андрмоље су стварчице (не много битне) 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...