Jump to content

Неписменост, недостатак стила, непристојност у писаном и говорном језику


Guest Светлана

Препоручена порука

 

Та реч ме асоцира на нешто што не бих волео да видим у току јела. Доста сам гадљив. .smesko.

Дефинитивно не би волео да видиш током јела... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Срђан Ранђеловић,

 

хехехехехе кувар, добар си али то нема у рецептима тако да си забадава тражио хехехехе...

 

Појашњава уклањање кочња gringrin  Ево копиран текст: U originalnom receptu piše da treba izdubiti kočanj i onda glavicu narezati na šnite. Ja nemam običaj odstraniti kočanj - jer i kad ne odrežem kočanj ploške kelja se za vrijeme kuhanja ionako raspadnu, razlistaju – a kad kočanj odrežem onda je stvar još gora. .smesko.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@malina :),

 

вероватно је то тако код вас, искључиво за клип кукуруза, а код нас је посебно клип, а посебно нешто што је кочањ хехехехе, то је назив само за То, а за кукуруз је код нас тулуска :D

 

Jel to isto sto i "klas kukuruza" ? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дефинитивно не би волео да видиш током јела... :)

 

 Пробаћу на фин начин :smile: "излучевина из носа"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Та реч ме асоцира на нешто што не бих волео да видим у току јела. Доста сам гадљив. .smesko.

0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

 

povracanje.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@,

 

нема везе са кукурузом хехехе , клип једне биљке-поврћа и тај клип је јестив , то се код нас зове кочањ хехехе можда сам малко сад олакшао да погодите.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дефинитивно не би волео да видиш током јела... :)

 

 Пробаћу на фин начин :smile: "излучевина из носа"?

Да. По правилу се са два прста десне руке вештим покретом баци у прашину... :D

Да није кочањ она "дршка" од купуса?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

 

нема везе са кукурузом хехехе , клип једне биљке-поврћа и тај клип је јестив , то се код нас зове кочањ хехехе можда сам малко сад олакшао да погодите.

 

део од лука - празилука? .smesko.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Да. По правилу се са два прста десне руке вештим покретом баци у прашину...  Да није кочањ она "дршка" од купуса?

 

 

јееееееееееееееееееееа likefaceeeeeeee

 

то се код нас тако каже за дршку или клип купуса :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Колико видим, ова тема че бидне баш занимљива, само што смо променили намену , уместо провере граматике, ми погађамо старе речи хехехе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљиво да наслов није "граматички исправан". "Сас" се употребљава само први пут у реченици. Требало би "сас језик и са граматику".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико видим, ова тема че бидне баш занимљива, само што смо променили намену , уместо провере граматике, ми погађамо старе речи хехехе

Многе ствари које данас сматрамо за "погрешне" су у ствари остаци старог језика који нестаје.

Је л' неко чуо за глагол "онодити"?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ко зна шта је "дзиндза" има пиво... :) "Дз" је онај глас за који немамо слово. Мене су звали "Дзвонко", па ме деца питају "а како ти се пише име кад нема слово 'дз'?"

 

kod mene u Krusevcu dzindza (ili dzindzov) se koristi da se opise kad je covek neotesano glup ili je djubre od coveka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...