Jump to content

Неписменост, недостатак стила, непристојност у писаном и говорном језику


Guest Светлана

Препоручена порука

Jel se pise  "i dalje" ili "idalje"

 

i jel sa mnom ili samnom. Ja sam poprilichno siguran da je sa mnom ali mnogi koriste samnom. Pa ajd da proverim.

Пише се и даље и са мном. Као што би писао са тобом, са њим одвојено, тако пишеш и са мном одвојено.

Још да кажем и ово :) пише се је л', а не јел. Иначе то је облик који се користи у разговору, у писању је правилно написати пун облик је ли. Скраћени је л' се пише када се представља разговор и увек иде апостроф.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То се каже "кочАњ" ал да ме утепаш не могу да се сетим...

Мислим да моју покојну бабу овде нико не би разумеја којо збори. То је био други језик.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А на даље и надаље? Мислим да има облик надаље, мада може да бити нисам у праву.

 

 

Надаље, надалеко... .smesko.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се најежим када ми неко пошаље поруку, а напише: самном, нај бољи, нај већи, би сте... :0104cheesy:

 

Ja iskreno pola greski koje pravim nisam ni bio svestn da pravim. A ima ih verovatno josh, ali kada naucim, ispravim se. 

"Грешака". :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

јесте, стабљика али баш за одређено то поврће,

 

 

 

Од зеља - прокеља - кеља?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пише се и даље и са мном. Као што би писао са тобом, са њим одвојено, тако пишеш и са мном одвојено.

Још да кажем и ово :) пише се је л', а не јел. Иначе то је облик који се користи у разговору, у писању је правилно написати пун облик је ли. Скраћени је л' се пише када се представља разговор и увек иде апостроф.

 

A vidis znao sam za je l' ali nisam znao da je nepraivlno odvojeno... iskreno nikad nisam ni razmisljao o tome? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

 

да, да... звучно А, оно као дуго а кочАњ, тако и ми изговарамо!

 

Ако нико не погогоди у току дана, ондак ћу рекнем шта је тој кочАњ хехехе

Кочањ је код мене, исто што и Таша рече, основа клипа кукуруза (оно што остане када се клип окруни). Само што ми то зовемо кочањка.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

дзиндза

 

Та реч ме асоцира на нешто што не бих волео да видим у току јела. Доста сам гадљив. .smesko.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ко зна шта је "дзиндза" има пиво... :) "Дз" је онај глас за који немамо слово. Мене су звали "Дзвонко", па ме деца питају "а како ти се пише име кад нема слово 'дз'?"

Да то није оно ђинђа, па отуд неко каже и дзиндза? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@@malina :),

 

вероватно је то тако код вас, искључиво за клип кукуруза, а код нас је посебно клип, а посебно нешто што је кочањ хехехехе, то је назив само за То, а за кукуруз је код нас тулуска :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:wink: 0409_feel

 

Погледао сам у неки кувар, али је хрватски, па је код њих вероватно другачије gringrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма важно да се разумемо. Ја сам прихватио нека правила из енглеског правописа која ми се свиџају. На пример, пишем "Хришћанство", "Ислам", али то проширио на друге речи као "Капитализам"... Тако ми се више свиђа. Тврдоглавост нема границе... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...