Jump to content

Američki arheolozi tvrde:Pronašli smo Isusov grob?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Na kovčegu iz 1. veka otkriven natpis „Božanski Jehovo, ustani“, veruju da je u njemu počivao Isus sa porodicom9966v.jpg

JERUSALIM - Biblija dovedena u pitanje.

Arheolozi koji istražuju hrišćansku odaju za sahranjivanje iz 1. veka u Jerusalimu otkrili su stari grčki natpis na poklopcu kovčega, za koji veruju da bi mogao da dokaže da je tu sahranjen Isus. Epitaf je nedovoljno čitljiv da bi se u celosti preveo, ali prva tri-četiri reda su jasna i u njima piše: „Božanski Jehovo, ustani, ustani“.

Džejms Tabor, analitičar Biblije na Univerzitetu Severna Karolina u SAD, i dokumentarni režiser Simča Jakobovici 2010. godine dobili su dozvolu izraelske vlade da koriste robotičku ruku kako bi probušili rupe koje bi im omogućile da istražuju deo u Jerusalimu ispod bloka s tornjem. Koristeći kameru montiranu na robotičku ruku, arheolozi su otkrili set kovčega iz 1. veka. Poklopac jednog od kovčega napravljenih od krečnjaka, poznatih kao sarkofazi, ima navedeni natpis. Na drugom kovčegu je crtež ribe sa štapom u ustima, koji bi mogao da se odnosi na priču o Joni i kitu.

Grobnica potiče iz 70. godine, kad su sarkofazi u Jerusalimu bil zapečaćeni jer su Rimljani razorili grad. Najnoviji pronalazak udaljen je 60 metara od prethodnog nalazišta, poznatog kao „Isusova porodična grobnica“, koja je izazvala kontroverzne komentare pošto je otkrivena 80-ih godina prošlog veka. Arheolozi su tada tvrdili da ta grobnica sadrži sarkofage sa imenima Isusove porodice. To otkriće podstaklo je mnoge teorije, uključujući i onu da je Isus tu bio sahranjen pored Marije Magdalene, kojom se oženio i podigao porodicu.

Međutim, mnogi teolozi i arheolozi odbacili su tu teoriju kao neosnovanu. „Isusova porodična grobnica“ ispitivana je kratko, a potom su ortodoksni Jevreji prekinuli istraživanja. Tada je grobnica zapečaćena i nad njom je izgrađen blok s tornjem.

IZVOR

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш "чудна" ова поплава таквих информација у време прве недеље Ускршњег поста. Прво "истинитија" верзија Библије, па онда разне скаредности, па онда напади на Цркву, па онда се она сликала гола са крстом на гаћама, па онда учитељ веронауке педофил, а ево га сада ово. Шта ли ће све до недеље да се деси? А шта тек до Ускрса?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па зар нису 90 посто сатанисти ?

Odkud ti to?Generalizovati tako bilo koji narod je blago rečeno neozbiljno.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам панароичан ни мало него ми је пук куфер Американаца !

Параноичан си таман тих 90 %.

Пробај да гледаш на ствари на други начин, и из неке друге перспективе - прошири своје видике, информиши се мало боље, пробај да упознаш неке од њих, и твоје фрустрације и предрасуде ће нестати, а ти ћеш се осећати много боље...

:)

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...