Jump to content

Албанци запалили цркву на југу Македоније

Оцени ову тему


Препоручена порука

Моменталната статус кво ситуација, најмногу им одговара на Сатаната и сектантите, а особено на римокатолиците, кои моментално имаат активна мисија во југоисточните краишта, каде реално и нема верници. Таму во селата без ниту еден римокатолик градат унијатски цркви и лека полека го поунијатуваат цело село. Во меѓувреме тамошниот владика дедо Наум е толку завлезен во исихијата, па и цел манастир да му се поунијти нема да примети. До душа едно време тој беше најгласен за единство со Православната Црква, па се залагаше за единство со Михајло и Филарет, па дури и за унија. Сектантите кога ќе лажат некое неверно православно чедо, тие му велат, видете што ви прават вашите “браќа“ православни. Сите до еден ве мразат и вас и вашата нација. Верувајте тој факт, кој нажалост е вистина, многу често успешно поминува во корист на сектантите.

Следећих 26 секунди са Македонске државне Телевизије показују да ово дакле није ''проблем'' од кад постоји П.О.А. И није никакав статус кво који је настао у наше или време после рата....напротив..Појавом Православне Охридске Архиепископије је решенпроблем, али очито је да браћи македонцима изгледа више одговара ''друго'' нешто.. и то не само данас ..него јако одавно...

  • Волим 1

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako bi mi neko objasnio da je ''MPC'' blagodatna Crkva od kako je u raskolu tih 50-ak god., Gospod uvek svojim znacima pokazuje da li smo na pravom putu? Ali bez teoretsko teoloskog obrazlozenja!

Ево најкраће драги школарче..

''мпц'' НИЈЕ како велиш у свом питању ''благодатна'' , а још мање је Црква,, то је расколничка организација на (сигурном) путу за потпуну јерес.. Није у јединству са ни једном Црквом али је у више него у јединству са државом Македонијом такорећи су једно те исто... и то преко њене службе државне безбедности... Православна Црква у Македонији је Православна Охридска Архиепископија, скраћено П.О.А. ево Њеног сајта.. http://www.poa-info.org/ на чели са Архиепископом Јованом који је са својим епископима Марком, Јоакимом и Давидом, као и монаштвом ,свештенством и верним народом у немилости државе Македоније која их прогони и затвра..тако да је Архиепископ и сада у затвору...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да се ова расправа полако пресели на страну где и треба да буде... https://www.pouke.org/forum/topic/9128-прогон-православне-охридске-архиепископије-у/page__st__504

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постављен је више него одличан Интервју Архиепископа Јована на теми о Прогону Цркве у Македонији..

https://www.pouke.org...у/page__st__504

У којем владика Јован говори оно што би требало и морало да се добро узме у памет ако се не жели отступање од јединог спасоносног пута ..пута Свете , Саборне и Апостолске - једине Цркве..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako bi mi neko objasnio da je MPC blagodatna Crkva od kako je u raskolu tih 50-ak god., Gospod uvek svojim znacima pokazuje da li smo na pravom putu? Ali bez teoretsko teoloskog obrazlozenja!

Никако, то је немогуће ''објаснити'' човеку који зна шта је Црква!

То може бити само предмет манипулације и обмане, што управо чине лажна црква-''мпц'' и македонска држава..потпуно синхронизовано и јединствено.

Али ко што рече брат пре мене... ове разговоре већ увелико водимо на теми о томе..

https://www.pouke.org/forum/topic/9128-прогон-православне-охридске-архиепископије-у/page__st__516

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...