Jump to content

Саопштење Епархије бачке поводом говора мржње Бориса Милићевића

Оцени ову тему


Препоручена порука

Поводом говора мржње функционера Социјалистичке партије Србије и активисте ,,Геј-стрејт алијансе“ Бориса Милићевића, објављеног на шестој и седмој страни данашњег издања дневног листа Kurir, а поводом интересовања већег броја штампаних медија за наш коментар, изјављујемо следеће:

Имајући у виду чињеницу ко је аутор злобне и, притом, веома глупе и бесмислене изјаве, као и то да је именовани познатији јавности по својој активности у алијанси него по успесима унутар његове садашње партије, у мисао нам долазе стихови познатог домаћег песника: ,,Нека је проклета земља у којој су пашчад пуштена, а камење свезано“.

Нажалост, у данашње време је довољно да изговорите овакву и сличну глупост, па да томе буду посвећене две странице дневних новина и у том смислу би било занимљиво знати због какаве глупости је именовани изабран у главни одбор једне од владајућих партија. Уосталом, то је лако докучити...

О метафизичким стварима, пак, безбожник Милићевић није позван да говори, а за оно друго о чему би из свог богатог искуства могао да говори сигурни смо да нема Бог зна колику публику.

Из Канцеларије Епископа бачког

Нови Сад, 26.01.2012 - Информативна служба Епархије бачке

Članak iz Kurira

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа да је почела сезона лова на Цркву. Прво Чанкови ловци у НС, а ево и Дачићевих у БГ. Постоје изгледа одређени периоди године када безбожници помахнитају, када их хвата лудило и када не могу да издрже пакао у себи те почињу да сикћу као аждаје. Но, иду избори. Памет у главу Србијо. Време је да почистиш политички отпад, а поготово разне паразитске, комби "партије" које имају мање гласача него чланова (конкретно: ЛСВ).

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je bas interesantna kvalifikacija Kurira koja se visestruko ponavlja u clanku, po kojoj izjava da ce neko goreti u Paklu predstavlja govor mrznje...

Ja sam do danas mislio da je to legitimna verska doktrina mnogih crkava i verskih zajednica?!? 0409_feel

0205_whistling

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam do danas mislio da je to legitimna verska doktrina mnogih crkava i verskih zajednica?!? 0409_feel

0205_whistling

Можда у бајбл белту.

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда у бајбл белту.

A katolici i muslimani?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A katolici i muslimani?

Патријарх Српски и Епископ бачки нсу ни католици ни муслимани. Није у духу Православља да се било коме каже "горећеш у паклу". Уопште, осуђивање није у духу Православља (=Јеванђеља).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Патријарх није ни католик ни муслиман. Није у духу Православља да се било коме каже "горећеш у паклу". Уопште, осуђивање није у духу Православља (=Јеванђеља).

Гле ово: http://www.godhatesfags.com/ или још горе: http://www.godhatestheworld.com/ . :P

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Патријарх Српски и Епископ бачки нсу ни католици ни муслимани. Није у духу Православља да се било коме каже "горећеш у паклу". Уопште, осуђивање није у духу Православља (=Јеванђеља).

Nisam strucnjak za komparativnu religiju... ali toliko znam... ;)

A nisam ni implicirao da su Patrijarh srpski i Episkop backi katolici ili muslimani... nesto drugo sam napisao... pa, ako bi neko bio ljubazan da mi objasni ili otkloni sumnje... da li je uobicajni (nesporni) deo doktrine katolika, muslimana, vecine protestanata i mnogih verskih zajednica... da ce neke (vece) grupe ljudi goreti u Paklu...

Одакле ископаш ове глупости, питам се? :)

Da li je moguce da nisi nikad video te careve? :)

Oni su mi ubedljivo najludja verska zajednica za koju znam... :D

Nego, nisam znao da smo i mi dospeli na listu... ( http://www.godhatest...nneroflife.html )... odoh malo da se smejem...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemoj da im se smeješ da i tebe ne spopadnu ista takva iskušenja.

Ne kapiram...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A nisam ni implicirao da su Patrijarh srpski i Episkop backi katolici ili muslimani... nesto drugo sam napisao... pa, ako bi neko bio ljubazan da mi objasni ili otkloni sumnje... da li je uobicajni (nesporni) deo doktrine katolika, muslimana, vecine protestanata i mnogih verskih zajednica... da ce neke (vece) grupe ljudi goreti u Paklu...

То би морао да питаш њих. Ја говорим оно што лично верујем и живим. Какогод, није на људима да "проричу" и суде ко ће а ко неће "горети у паклу." Ја се "јежим" и када верници тако нешто изусте. Одвратно је.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какогод, није на људима да "проричу" и суде ко ће а ко неће "горети у паклу." Ја се "јежим" и када верници тако нешто изусте. Одвратно је.

Tu se potpuno slazemo... pa ne mislis valjda da ovo pisem da bi podrzao Milicevica? :)

Sto se mene tice, to jeste govor mrznje... samo sam ukazivao na malu nedoslednost tj. ideju da je govor mrznje kada jedni pricaju a nije govor mrznje kada drugi pricaju...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tu se potpuno slazemo... pa ne mislis valjda da ovo pisem da bi podrzao Milicevica? :)

Sto se mene tice, to jeste govor mrznje... samo sam ukazivao na malu nedoslednost tj. ideju da je govor mrznje kada jedni pricaju a nije govor mrznje kada drugi pricaju...

А ти мислиш да сам ја убеђен да међу православцима нема говора мржње? Да смо ми савршени, безгрешни, беспрекорни?

Наравно да је има. И мржње и сујете и пакости и свега онога чему је сваки живи човек склон. Чак, ја сам склон да критикујем нас хришћане да смо обљутавели, да смо Јеванђеље претворили у беживотну теорију, у мртваца, те да сносимо велику одговорност за све ово што се догађа. Нажалост, хришаћни су данас (част изузецима) затуцани у односу на Јеванђеље. Јеванђеље је исувише "савремено" и за њих саме, али и за цео свет. Оно нам свима бежи, чудно нам је као што би египатском фараону била чудна демократија 21.-ог века. Да, затуцани смо и заостали, нисмо дорасли Јеванђељу - и ту је наш проблем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...