Jump to content

Монахиња Стефанида прешла у егзил "епархију"

Оцени ову тему


Препоручена порука

То је аутоматизам... :)

То се може десити и дешава се тренутно, ..али онда мора да траје или као да га није ни било.. ;)

ne mora da traje,poslije toga mozes 'ladno da umres!

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

e,kuku...ima prvo,prvo pustis Boga u sebe i onda si jedno s NJim i onda volis,eto...

Сад ипак нећу да будем ња-ња..па да питам ..онако наивно..''а како се то Бог пушта у себе''..Нећу ..само кажем ...

;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i necu vise na ovu temu stvarno,dosadilo mi...

Готово сад , осетили су крв, бежи ти на разбибригу да заметнеш траг пошто тамо не залазе. :lol:

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Они који су отпали од Цркве, никада ни нису били са нама" свети Јустин Философ. Видимо да се од ранохришћанског времена мењају само личности, али не и прелести...

  • Волим 1

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако ко рече: Љубим Бога, а мрзи брата својега, лажа је;

јер који не љуби брата својега којега види,

како може љубити Бога, којега није видио? (1 Јн. 4, 20).

Волите непријатеље ваше (Јеванђеља Мт. 5, 44; Лк. 6, 27, 35)

Ове речи су само срце хришћанског живота.

Реч "опрости" је велика тајна.

Када опраштамо човеку у души осећамо неописиви мир и срећу.

На земљи нема веће среће него опростити ономе ко нас је увредио.

И што је увреда која нам је била нанета неправеднија и суровија,

и што је наш опроштај искренији и дубљи,

тим је већа и светлија ова радост коју осећамо када опростимо!

Бога не могу да сместе у себе Небо и земља, али Га смешта у себе сићушно људско срце.

Ако волимо непријатеље наше, срце наше постаје храм у коме обитава Господ.

Ако искључимо из своје љубави макар једног човека, Господ нас напушта,

а са Њим и радост и светлост! Амин.

(Архимандрит Рафаило)

Када нам чине добро, учтивост захтјева да га се сјећамо;

а када чине зло, љубав побуђује да га заборављамо.

(Св. Амвросије Милански).

Зашто мрзиш на човјека који те је увриједио? Није те он увриједио, већ ђаво;

гаји мржњу према болести, а не према болеснику (тј. мрзи ђавола а снисходи човјеку).

(Св. мати Синклитикија).

Хришћанска побједа састоји се не у освети, него у кротости и трпљењу.

(Св. Тихон Задонски).

Ако је по човјечијему тешко праштати увреде,

по хришћански је много теже не праштати их.

(Филарет Черниговски).

Право хришћанско трпљење састоји се у томе да не само не треба се светити ономе који нас је увриједио, него и не хтјети то па макар нас срце и гонило на то.

(Св. Тихон Задонски).

итд итд итд.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

опет куцамо о цеци, овај стефаниди, тачније појединој личности из Цркве?

она је јадна била толико муњена већ две године, да је ово само логичан корак.

изгледа да су многи заборавили њен текст исповедања вере на борби за вечеру ...

ruka mi je drhtala i nije htela da započne post jer će mi onda stizati obaveštenja iz ove teme- ali sam morao... ovakve teme su tolika smaračina da zaslužuju naziv -pravoslavna farma-

iskreno, baš me briga što je neka monahinja koja je (pazi!!! pisala za svetigoru LOL) otišla Artemiju ili monahu Artemiju,pošto Deki reče da pazimo na oslovljavanje...

onaj koji hoće da ne zna - neka ne zna... ljudi vode svoj rat protiv vetrenjača,emotivno reaguju i Crkva će taj problem rešiti-možda ne tako brzo kako bi mi voleli ali će ga svakako rešiti

krivo mi je za one koji nemaju pojma o Hristu a oni koji su se udostojili Večnog pa onda pljunuli na svoju Crkvu tj. Njega... neka Bog spasava,ljudi su ovde nemoćni... iili možda da napišem ne moćni-vidim da je to sad IN

muke su to brate,muke prevelike... psihologija Sotone u malom... e, tu njihov rialiti šou dobija ime-sam protiv svih

http://www.youtube.c...e&v=GDTQgk_TnGo

само да потпишем и поновим ради читања ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Готово сад , осетили су крв, бежи ти на разбибригу да заметнеш траг пошто тамо не залазе. :lol:

0110_hahaha 0102_laugh 0110_hahaha

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...