Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Teški fail.

Još od tizera znao sam da neće biti dobro jer je čitava bitka po MRAKU.

Doduše, sad se setih, bila je dobra bitka iz Gospodara, Dve kule, iako je bila po mraku, sve se videlo normalno...

Ova nije valjala. Bez obzira na mrak, mnogo je propusta.

Dotrakiji bili spremni da se zalete u armiju andedova koje ne mogu da ubiju jer niti im je valerijan čelik niti im je vatreno sečivo i tako da izginu besmisleno bez ijednog killa. Al eto došla je Melisandra neočekivano i upalila im sečiva.

Ona scena Arije u biblioteci besmismlena, Jon i Deneris se gube u mećavi i nabasavaju jedni na druge besmisleno, Jon uopšte nije ni morao da jaši zmaja, bilo bi bolje da je bio na terenu i komandovao kao najiskusniji borac protiv mrtvaka dok zmaj prži sve redom.

Dead King nije ni morao da dođe u grad dok svi nisu bili mrtvi. Potpuno je nejasno zašto je ulazio u grad. Mogli su da mu donesu nepokretnog Brena nakon što sve pobiju sa nepobedivom vojskom mrtvaka i mrtvim zmajem.

Bren koji je apsolutno nebitan lik. Bukvalno samo bleji. Šta je uradio sa onim vranom gavranom??

Deus ex machina kraj, armija mrtvih kao da nikada nije ni postojala. Just like that. Aria supergirl.

Stvarno je smisao serije da svaki ženski lik bude najherojskiji ikada i da svaki muški bude cuck. :smeh1:

Čak su i onu iritantnu klinku (koja komanduje vitezovima) morali da uzdignu do heroja lol!

Evo jedne perspektive što naiđoh:

>giant shoves away Mormont
>giant uses club on everyone else who doesn't have a name, instantly turning them into pulp
>giant then grabs Mormont and brings her up to his fucking face for some reason, as if to taunt her despite being a mindless drone who's soul purpose is to kill everything with a heart beat
>this allows Mormont to get a killing blow and to die in a blaze of glory while all the other nameless characters were just club fodder

:smeh1::smeh1::smeh1:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dozvoliću sebi da nabacim nekoliko neobradjenih utisaka.

Prvo, bilo je jako mračno. Čak sam pomislio da mi TV uređaj nije u redu. Jednostavno mi je bilo teško da poverujem da su uradili epizodu/bitku tako slabo vidljivu.

Ipak, sreća da je došla Melisandra i dala malo svetla. :D

Bio sam baš jako uzbuđen i napet pred iščekivanje bitke i ta atmosfera s početka je bila super, a kad je počelo nekako mi je raspoloženje splasnulo...najviše zbog mraka.

Žrtvovali su likove od drugoprazrednog značaja...ova mala što je džina bocnula, Teon, Melisandra, Džora Mormont....

Upečatljiva mi je izjava Kleganija da se smrt ne može pobediti.

Ukupni utisak - očekivao sam više.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I na kraju jedini negativac ostade ona seksistička šovinistička svinja Grejdžoj što napastvuje trudnu Sersej !:))

Nije nemoguće da ovo bude kraj:

Sersej se pokaje jer je trudna, udari je prolaktin u glavu i bude u fazonu da spusti loptu. Preda grad bez suvišnog klanja i pokaže superiornost ženske brižnosti i diplomatičnosti nasuprot toxic masculinity i volje za osvajanjem i uništenjem neprijatelja. Zauzvrat dobija garanciju da će ona i njen plod biti sigurni.

Neće valjda ubiti trudnicu?!

Grejdžoj seksista umire ponižavajućom smrću. Ubija ga Sersej.

Jon Snow će podneti herojsku žrtvu u finalnom okršaju i to će biti scena za puštanje suze. Kasnije će se ispostaviti da je taj okršaj bio besmislen jer je Sersej predala Dubrovnik pre nego što je Deneris stigla da ga granatira zmajevima kao kakav Srbo Ćetnik na drogama.

Deneris postaje Queen.

FEMEN zavodi multi-kulti matrijarhat, muškarci u femen carstvu će se sastojati od evnuha, patuljaka i bogalja i biće apsolutno podređeni Savetu koji čine Jara Grejdžoj, Sansa, Arija, Brajen i ona crnkinja. Deneris je presedavajuća.

Tada će Vesteros postati Švedska.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта ако има нешто до краја што ће све ово добјасни? Паји сад...

Има још три епизоде до краја... Следећа епизода је припрема за битку са Серсеи. Пета епизода је битка са Серсеи. Какогод та битка да се заврши (рецимо да се спали Краљева лука и да нема ништа заправо да се освоји и џаба су се толико млатили), опет остаје шеста епизода. Кад већ нема рокачине, онда треба да буде расплет свега и свачега.

Шта ако нам тад објасне оно што се дешавало у овој епизоди и онда нам буде криво што смо толко напљували људе?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, RYLAH рече

Шта ако нам тад објасне оно што се дешавало у овој епизоди и онда нам буде криво што смо толко напљували људе?

Не верујем у та ретроспективна сра*а, имаш 80 минута да кажеш шта имаш, ако је Тарковски могао да исприча причу за то време, сигурно може и Арја, Псето, Тирион и ма ко други. ;)

Сад баш причам са другарима о змајевима, готово сигурно би се змајеви заледили на оној зимоћи и плус Џон и Дени као Бетмен изнад облака... ne_shvata

  • Волим 1
Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, gavrosaurus рече

Сад баш причам са другарима о змајевима, готово сигурно би се змајеви заледили на оној зимоћи и плус Џон и Дени као Бетмен изнад облака... ne_shvata

Значи, причате о биологији митолошких бића и сигурни сте да су у серији погрешили у погледу отпорноисти змајева на ладноћу? :))) 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, RYLAH рече

Значи, причате о биологији митолошких бића и сигурни сте да су у серији погрешили у погледу отпорноисти змајева на ладноћу? :))) 

Хеј, па и (епска) фантазија је подложна испитивању и критици. :)))

Реално, Теон је био најбољи лик у епизоди.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, RYLAH рече

Шта ако нам тад објасне оно што се дешавало у овој епизоди и онда нам буде криво што смо толко напљували људе?

Ok, mozda I objasne. Mozda bude sve super na kraju. Tada ce dobiti pohvale. :)

Nego, kad vec pomenuste zmajeve, sta je s njima bilo. Plavooki je umreo, to je jasno ali ne secam se da sam videosta je bilo sa onim na kojeg su se nakacili oni mrtvaci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Broken рече

Ok, mozda I objasne. Mozda bude sve super na kraju. Tada ce dobiti pohvale. :)

Nego, kad vec pomenuste zmajeve, sta je s njima bilo. Plavooki je umreo, to je jasno ali ne secam se da sam videosta je bilo sa onim na kojeg su se nakacili oni mrtvaci.

Па то је Дрогон, слетео је да обгрли Де(г)енерис и упокојеног Џору.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...