Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, Аурор рече

Omiljeni lik u seriji mi je pokojni Rhaegar Targaryen.

Уај, мен? Значи, одг. ми до краја :D

П.С. не мислим да су Брена ћапила деца (као он ту нешто невин настардао), него да је он нешто зезнуо, по обичају. 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Џуманџи рече

Који вам је омиљени лик у серији и зашто Варис? :D

Rikon Stark... zato što je "straightforward" tip... dosledan... ne skreće sa zacrtanog puta ni kad mu život od toga zavisi... ;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

Rikon Stark... zato što je "straightforward" tip... dosledan... ne skreće sa zacrtanog puta ni kad mu život od toga zavisi... ;)

Youre sick... :D

  • Волим 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Џуманџи рече

Youre sick... :D

0d491142666315c6bad34be3021f83c0eb22c5ba

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Џуманџи рече

Који вам је омиљени лик у серији и зашто Варис? :D

Snežni jer ima čisto srce kralja.

  • Свиђа ми се 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Санак Таргерић Даринке.
Сан уснила Таргерић Даринка,
Чудан санак да га Р'лор убије.
Ђе изрони из воде створење
И пипцима ђе уфати сунце,
И у сиње одвуче га море.
Ђе лав своју јазбину напусти
И преда је душманину своме
Ђе са руже отпануло трње
И на крају ружа увенула.
А над све се надвила мећава.
Не могаше растумачит' санка,
Па дозива својег доглавника,
Доглавника Ланистрића Трајка.
Те овако њему говораше:
„Доглавниче Ланистрићу Трајко,
Чудан санак ноћас сам уснила,
Чудан санак да га Р'лор убије.
Ђе изрони из воде створење
И пипцима ђе уфати сунце,
И у сиње одвуче га море.
Ђе лав своју јазбину напусти
И преда је душманину своме
Ђе са руже отпануло трње
И на крају ружа увенула.
А над све се надвила мећава
И снијег пао повр' Змајкамена.
Овај санак неко је знамење,
Ја не знадем што ће од тог бити
Но ме црне окупиле мисли
Да то неће на добро изићи“.
Па јој Трајко 'вако одговори:
„Ој краљице Таргерић Даринко,
Твој је санак знак црна усуда,
Што над свима нама се надвио.
Ђе изиђе из воде створење
И ђе сунце у пипке уфати,
То је кракен Дорну саломио
Јужњачки нам савезник погибе
Од злотвора Сиворадић Јуре.
Ђе лав своју јазбину напусти,
То с' душмани твоји Ланистрићи
Предали ти Ливачку стијену,
Не би л' твоју одмамили војску,
Да ударит' могу куда 'оће.
Ђе са руже отпануло трње,
То погибе Тајрелић Јелена,
Што је зваху Трновом Краљицом.
Ђе на крају ружа увенула,
То пропаде кућа Тајрелића,
Тајрелића наших савезника.
Ђе се над све надвила мећава,
То нам белај са сјевера пр'јети.
Мртва војска од Ноћнога краља,
И са њиме Бијели Ходачи.
Што сн'јег паде повр' Змајкамена
То је дош'о Сњежићу Јоване,
Самозвани од Сјевера краљу.
Ти се мораш с њиме удружити,
И дати му што од тебе тражи“.
Послушала Даринка бесједу,
Па овако њему одговори:
„Савјетниче, Трајко Ланистрићу,
Што збораше, свака ти је златна.
Усуд црни над нама се надви,
Ниједан нам савезник не оста,
Сад смо сами против Ланистрића,
На мегдану краљици Шерифи.
Сњежић Јован човјек је од части,
Храбријега у Вестерос' нема,
Ал на њега не мож' се уздати,
Са сјевера голем белај пр'јети,
Само он их може уставити.
Нека Јован опсидијан копа,
Нека копа колико му драго,
Само нека мртве заустави,
Да послије гробљем не владамо.
А ти Трајко пера се дофати,
И ти књигу танану отпиши,
Ђе год наши барјаци вијоре,
И у књигу 'вако им поручи:
„Која кућа мушкиња имаде,
Нек' их одма шаље Змајкамену,
Нек' их одма пошаље на војску,
Вестерос се умирит' не може“.
- Душко Веселиновић
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Џуманџи рече

Уај, мен? Значи, одг. ми до краја :D

Generalno deluje iz priče kao sjajan i častan čovek. Pogledaj šta sve govore o njemu :) 

On je tata Jovice Snežnog, stariji brat Deneris... Ubio ga je Robert Barateon u Bitci na Trozupcu.

Hos4oNFh.thumb.jpeg.cd320f42261dcebceabb6d78ed004a72.jpeg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...