Jump to content

,,Мудрости" Мирољуба Петровића

Оцени ову тему


Guest Evgenik

Препоручена порука

  • Гости

Управо сазнах да Мирољуб Петровић треба да одржи предавање у манастиру Сланци.

Представио се братији као члан Центра за антрополошке студије које води брат Андреј

па ме занима да ли је слагао братију или је то истина?

Предавање је организовано на препоруку Зорана Луковића који је тврдио братији

да је сва хајка око доказаних Мирољубових хула (да је Богородица имала још дјеце после Исуса итд.)

само пука намјештаљка и неистина, без обзира што неке од Мирољубових хула и дан данас

стоје на форуму Видовдан и на Мирољубовом форуму на којем је чак пљувао и по Митрополиту Амфилохију

који му је укинуо благослов када је чуо шта све овај човек исповеда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сазнах да Мирољуб Петровић треба да одржи предавање у манастиру Сланци.

............

Да ли знаш термин одржавања евентуалног предавања?

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја имам поуздана сазнања да је Мирољуб члан Центра за антрополошке студије. Чуо сам то лично од њега као и од Зорана Луковића који је председник поменутог удружења. Мирољуб је чак радио неке емисије са Зораном. Ево линка: Sekte i lažna iscelenja (1/4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

O autoru

Miroljub Petrović je diplomirao geologiju, smer paleontologija, na Univerzitetu u Beogradu. Završio je medicinu na International Institu te of Ori gi nal Medicine u SAD. Momentalno radi doktorsku disertaciju. Osnivač je i direktor Centra za prirodnjačke studije u Beogradu i Sakra mentu, SAD, kao i Instituta za prirodnu medicinu. Jedan je od osnivača Centra za antropološke studije iz Beograda koji se bavi problemom sekti. Održao je veliki broj predavanja u Evropi i Americi.

http://www.cps.org.rs/Knjige/ot.pdf

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Невјероватно!

Па људи, ми у екипу која се бори против секти стављамо човјека

који тврди да Богордица није Приснодјева, да треба светковати суботу и обрезивати се и слично!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Сад видјех да критикује Цркву јер не заступа увођење некаквог православног шеријата

са пригодним каменовањем грешника итд.

Очигледно му личност Господа Исуса не значи много у животу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На званичном сајту ЦАС-а нема никаквог М.Петровића

ОСНОВНИ ПОДАЦИ

ЦЕНТАР ЗА АНТРОПОЛОШКЕ СТУДИЈЕ – ЦАС

Адреса: Цара Душана 2, 11000 Београд, Србија

Телефони: +381 11 887 1465, +381 64 160 5554, +381 63 110 6961

Е-маил: [email protected]; [email protected]; [email protected];

Wеb сајт: www.cas.rs

Порески идентификациони број (ПИБ): 104468751

Матични број: 1764796

Рачун код Привредне банке А.Д: 255-0041630101000-78

Он је можда и био један од оснивача, али изгледа да сада није укључен у рад центра.

Мени је пре свега нејасно због чега се Синод не огласи већ једном повод његовог јавног пропагирања разних врста јереси већ годинама. Петровићево понашање је зрео случај да се због тога сазове ванредан Сабор. На његовом форуму на коме одговара људима, представља се као православни хришћанин, и људи му дају поверење и питају га ствари за које би иначе требали да питају своје свештенике, теологе и богослове. На његовом форуму и на разним видео материјалима на којима предаје, врло се лако да закључити какве се антиправославне ставове износи, од тога да је поштовање моштију и икона идолопоклонство, да је причешће канибализам, да су јављања светох демонске опсене, да је Богородица имала деце, да је не треба као Богородицу, него као Марију поштоваи, да траб славити суботу, да не треба Свете Оце читати, него се држати само Св.Писма и остале небулозе. Поптуно погрешно му је било посвећено време да има своје редовне емисије на светигори, и потпуно је погрешно што га извесни православни свештеници, и мирјани јавно водају да проповедају по храмовима и да држи предавња на трибинама. Мени су познати случајеви људи који су обманути Петровићевим небулозама, и они су дошли у стање одвојености од своје Цркве, јер над њима преопвладава послушност Петровићу, а не својим свештеницима и духовницима, и знање о вери се не црпи из Цркве, него од Петровића. Да не говорим у каквом су "напонском" стању страха јер упијају приче о теоријама завере, Ватикану као оваплоћену зла, према томе и било каквом екуменском дијалогу као служењу шаволу и свим осталим небулозама које Петорвић износи.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сазнах да Мирољуб Петровић треба да одржи предавање у манастиру Сланци.

Представио се братији као члан Центра за антрополошке студије које води брат Андреј

па ме занима да ли је слагао братију или је то истина?

Предавање је организовано на препоруку Зорана Луковића који је тврдио братији

да је сва хајка око доказаних Мирољубових хула (да је Богородица имала још дјеце после Исуса итд.)

само пука намјештаљка и неистина, без обзира што неке од Мирољубових хула и дан данас

стоје на форуму Видовдан и на Мирољубовом форуму на којем је чак пљувао и по Митрополиту Амфилохију

који му је укинуо благослов када је чуо шта све овај човек исповеда.

Ако би их ја са видовдана обрисао , не би више било доказа да је реко што је реко.Зато тамо стоје до даљњег, па ко оће нека иде да чита километарске теме Мирољуба Петровића .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Управо сам причао са братом Андејем Протићем на телефон и сазнао све детаље.

Тражили су од Луковића да држи предавање о масонима, али због обавеза није могао да постигне.

Отац Стефан је инсистирао да му предложи некога ко ће радо говорити о теметици

и Луковић је поменуо да познаје Петровића који је радио предавања на те теме,

са задршком да има пуно чудних и неправославних идеја, што о.Стефан очигледно није довољно озбиљно схватио.

Центар се овом приликом отворено ограђује од свих квазитеолошких иступа Мирољуба Петровића,

и колико сам схватио, након неких неправославних иступа Петровића који није хтио да се држи световних тема

чак су га и искључили из свих акција које Центар спроводи, поготово када су схватили да се Петровић непрестано држи проповиједања на теме теологије

и да заступа дословно неке неојеврејске идеје (обрезање, светковање суботе, селидба у Израел итд).

Дакле, Центар не подржава било какве Петровићеве јавне иступе који се тичу теолошких тема,

и Центар као такав није директни организатор овог предавања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Мени је пре свега нејасно због чега се Синод не огласи већ једном повод његовог јавног пропагирања разних врста јереси већ годинама. Петровићево понашање је зрео случај да се због тога сазове ванредан Сабор.

На његовом форуму на коме одговара људима, представља се као православни хришћанин, и људи му дају поверење и питају га ствари за које би иначе требали да питају своје свештенике, теологе и богослове.

Једноставно, човек је ортодоксни Јеврејин, што се преводи са енглеског као "православни" и само због тога тврди да је православан.

Браћа из Центра су врло јасно назначила да не сматрају Петровића православним

и да он нема право када прави теолошке иступе да то чини у њихово име.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е хвала Богу нека се бар неко оградио од Петровића и његових пропагаторских идеја. Браво за браћу и ЦАС-а.

Мислим да је он сад нека врста месијанског Јевреја. Признаје Христа за Месију, али не признаје Цркву. Да мислим да се управо игра речи...За њега је православно, уствари то што он пропагира.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...