Jump to content

Када голотиња престаје бити уметност а када почиње бити саблазан?

Оцени ову тему


Препоручена порука

vajanja umetnos'! :D

http://www.youtube.com/watch?v=mORup2sUrQo&feature=related

mislim na camac jel :lol:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kako za koga, uvjek je zanimljivije i interesantnije ono nedostupno oku.

Bilo i bit će. još ste vi mladi, dao Bog odrast ćete.

Svako dobro vam, želim,

Laku noć.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slika koja je na mene u umetničkom smislu najviše izvršila uticaj a tiče se aktova, jeste zapravo kolekcija Pajinih (Jovanovića) aktova svoje žene Muni. (Vilhelmine)

kupacica-muni-supruga.jpg

56602_kupaja--akt-na-crvenom-ogrtacu1918--1920-u-legatu-paje-jovanovica-u-beogradu_hf.jpg

1437.jpg

Neke od slika na kojima je Muni. Bože koliko je to lepo. Da ih vidite uživo pali bi...

ja brate, kakvu sam sliku video u jednom ateljeu na petrovaradinskoj tvrdjavi, nisam mogao da verujem, samo sam stajao i divio se, niti sam mogao niti zeleo da mrdnem, usao sam bukvalno u sliku, Adam i Eva nagi i mnostvo boja oko njih, sve je u pokretu nekom, upravo mislim da je bio momenat izgnanstva iz raja, ja lepsu sliku nikad nisam video nigde niti cu, mona liza je smehoteka za tu sliku i sve ostale slike visoko cenjene(ne vidim samo sta vide u njima)

ta slika se ne da opisati to mora da se vidi, i jos je slika velika a savrsena

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sestro brano, hram i Crkva imaju svoja pravila u koja se ne dira. Između ostalog to je pravilo o pristojnom oblačenju.

Nikako ne bih pravio paralelu.

Umetnost je široka. Za mene uvek fascinantna, jer je naš nesavršen pokušaj da budemo tvorci a tvorac je naravno samo Jedan. Ali čak i taj bedni pokušaj pa se čovek oplemeni i bude srećan. Na taj način može skužiti donekle i veličinu najvećeg Umetnika.

Kada stvara umetnik za mene mora da bude u ljubavi. Da voli. Nebitno da li neku ženu (muškarca), dete, čovečanstvo... ali mora imati plamen u srcu koji je bez ljubavi nemoguć.

Tačno je da zanat može dosta toga da pruži, ali čini mi se da se uvek oseti kada je nešto stvarao zanatlija a kada umetnik. I u muzici, i u slikarstvu, i u književnosti....da ne nabrajam dalje.

Možda je pomalo bolesno voleti samo delo koje se stvara, ali postoje i takvi stvaraoci.

I u sve to ubaciti golotinju kao jedan od motiva... Ništa strašno.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sestro brano, hram i Crkva imaju svoja pravila u koja se ne dira. Između ostalog to je pravilo o pristojnom oblačenju.

Nikako ne bih pravio paralelu.

Umetnost je široka. Za mene uvek fascinantna, jer je naš nesavršen pokušaj da budemo tvorci a tvorac je naravno samo Jedan. Ali čak i taj bedni pokušaj pa se čovek oplemeni i bude srećan. Na taj način može skužiti donekle i veličinu najvećeg Umetnika.

Kada stvara umetnik za mene mora da bude u ljubavi. Da voli. Nebitno da li neku ženu (muškarca), dete, čovečanstvo... ali mora imati plamen u srcu koji je bez ljubavi nemoguć.

Tačno je da zanat može dosta toga da pruži, ali čini mi se da se uvek oseti kada je nešto stvarao zanatlija a kada umetnik. I u muzici, i u slikarstvu, i u književnosti....da ne nabrajam dalje.

Možda je pomalo bolesno voleti samo delo koje se stvara, ali postoje i takvi stvaraoci.

I u sve to ubaciti golotinju kao jedan od motiva... Ništa strašno.

Zašto nebi pravili paralelu???

zar nismo kompletne ličnosti, i kao takve, imamo pravo, od nogometa do slikanja, da ispoštujemo određeno ponašanje, koje je opet posljedica našeg unutarnjeg bića.

Zašto je imjetnost, naš nesavršen pokušaj da budemo tvorci, kad nas je Bog stvorio kao takve, da se multipliciramo uz Njegovu pomoć.

Zar nismo u tom trenutku najdivniji stvaraoci, ili pomoćnici, stvaraoca.

a umjetnost ova razgolićena, imate pravo je samo bedni pokušaj.

Michelangelo je unio i u sikstinsku kapelu, takve savršene umjetničke poteze, pa to ne znači da ću se diviti i da mi nešto znači.

sto ljudi sto ćudi, rekao bi naš narod.

ovo je samo moje, i hvala Bogu, da nismo svi po istom kalupu.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свима онима који на свет гледају црно-бело свака уметност је увек била извор подозрења, нелагоде и нерешива енигма...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фикција:

Света Литургија траје и сви смо "окренути" и телом и духом ка Јединоме.

У храм улази потпуно гола особа, целива икону,и тада хтели не хтели, примећујемо је. Шта би сте учинили:

1. уз повике изразили хтење да је истерате из храма, не помислећи да тог тренутка прекидате ток Путовања ка сједињењу са Богом самим?

2. прекрстили се "н" пута и у себи правдали себе Богу да са том особом немате ништа?

3. пришли тој особи у тишини и миру, с вером у Бога да Ће вам Дати снаге, да док га огрнете првим што вам је допало до руке и док га пригрљеног себи покушате усмерити на Литургију?

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Francuzi bi vas pljunili kada bi rekli da je ovo skandalozno...

Eduar Mane - Ručak na travi...

Manet-dejeuner.jpg

Olimpija

Manet%2C_Edouard_-_Olympia%2C_1863.jpg

Ove slike su nastale sredinom 19. (DEVETNAESTOG) stoleća.

A vi sada u 21. stoleću grdite nagost u umetnosti...

Idite pa se družite sa onima što su spaljivali veštice u Salemu, družite se sa kardinalom Torkvemadom, družite se sa svima koji nanose bol... jer takvi su vaše društvo...

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zapravo voleo bih da se krene u onom pravcu iz naslova...

Gde je granica?

Da li plejboj duplerica može biti umetnost?

Da li su indijske skulpture ljubavnika u polnom odnosu (koje su poslužile za ilustracije u prvoj Kamasutri) umetnost?

Da li je žensko telo najsavršenije umetničko delo?

Da se razumemo.. U ovo ne bih hteo da mešam očigledne sablazni i ne-umetnička dela, kao što su pornografski časopisi i filmovi. Mislim da ma koliko oni bili zanatski rađeni, nikad ne mogu biti umetnost.

Gledao sam skoro film koji je svojevremeno izazvao skandal 80-tih godina, i kod nas ima vernu publiku. Francuski mejnstrim film u kojem se vidi necenzurisan kontakt ženskih usana sa muškim polnim organom. Beti Blu se zove film. U filmu ima dosta umetničkih detalja, ali kao celina, pa između ostalog i zbog ove scene film nije umetnički i ima ulogu samo da šokira. (moje mišljenje)

Tako da zaista ne bih da se mešaju neke stvari...

Opet hm.... ako bi se slična scena prikazala na slikarskom platnu ili kao vajarsko delo.. da li bi ona mogla da bude umetnička...

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

neko je odavno rekao : Lepota je u ocima posmatraca .

tako je i u umetnosti

neko ce da vidi golotinju ,a neko dobro umetnicko delo ,bila to duplerica ,fotografija ili slika

i nista od toga nije gresno ,gresne su misli coveka koji gleda :)

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???????????

???

(Ne ovo nisu medini postovi sa starog foruma,to se ja čudim sići i onome u šta se tema izmeće,hm dobra riječ izmeće)

А да мало будеш прецизнији?

Посебно ме интересује и алузија на Медине постове.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...