Jump to content

Када голотиња престаје бити уметност а када почиње бити саблазан?

Оцени ову тему


Препоручена порука

зубе, ко је теби дрмао кавез? greengrin greengrin greengrin

сем тога, мешаш уметност са кичем и шундом, колико и уметнички доживљај са философијом естетике .mislise.

ево мало порнографије за тебе, Вилендорфска венера 301

VenusWillendorf.jpg

Милане, опет губиш концентрацију?

6r2drr.gif6r2drr.gif6r2drr.gif

К'о куче у лифту, што би се 'но казло. Сем тога, убудуће избегавај констатације у форми питања ако мислиш да те озбиљно схватим након оволиког шарлатанисања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

клеветом шарла акробате ништа не чиниш, само избегаваш да аргументујеш било шта.

иначе, та констатација у облику питања се назива реторичко питање ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

та констатација у облику питања се назива реторичко питање ...

К'о у причи мање познатих реторичара... или иначе?

клеветом шарла акробате ништа не чиниш, само избегаваш да аргументујеш било шта.

Клевета је кривично дело, као и лажно терећење. Шта, по твом мишљењу, нисам довољно аргументовао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Plejboj i ostale pornografske časopise ne treba ni držati u rukama. Zašto bi ih uopšte neko i gledao.

Ako je nekome do umetnosti onda nek gleda dela priznatih umetnika, a ne erotiku ili pornografiju.

Uopšte, smatram da golotinja u umetnosti nije ni potrebna; koja joj je svrha. Često se i nelogično ubacuje u slike i u skulpture.

U vezi te nelogičnosti možežo npr. navesti primer Mikelađelovog Davida.

Mikelanđelov David prikazan je u trenutku kada se sukobio sa divom Golijatom. David nema ni malo odeće. Drži u ruci kamen tj. pripremljen za Golijata. Sasvim je nelogično da je David gol.

Kroz istoriju ljudi su uvek u borbi osim oružija bili opremljeni i zaštitnom opremom tj. šlemom, oklopom, štitom i drugom zaštitnom opremom.

Logično bi bilo da David ima na sebi oklop, šlem, ili ako ništa od toga, onda barem odeću; jer niko nije lud da ide u borbu gol.

S obzirom na navedeno prikazan je sasvim nelogično.

U biti zašto bi David uopšte bio prikazan gol.

Ako je golotinja u umetnosti donekle (tj. mislim u smislu da osoba nije u potpunosti lišena odeće) nužna, onda je i opravdana.

We few, we happy few, we band of brothers

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda u Mikelanđelovom stvaralaštvu je tajna zbog njegove homo orijentacije.

U muškim skulpturama to je golotinja i veoma precizno detaljisanje, dok što se tiče njegovih ženskih likova, to su uvek samo likovi majki.

Bez obzira na to da li je ili nije bio homo, on svoj talenat nije uzaludno bacio.

I koliko je bitna homo orijentacija ako je neko stvaralac i svet i ljude obogaćuje time.

Zaista je puno umetnika muških koji su zadužili čovečanstvo, bilo homo.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razmišljam i po glavi vrtim neka umetnička dela. Ona najpoznatija..

Slikarstvo... Mnogo češće su zastupljeni ženski aktovi nego muški. Kroz sve epohe.

Vajarstvo... Mnogo češće su zastupljeni muški aktovi nego ženski?

Zašto li je to tako...

I postaje jasno zašto je muški ud u erekciji ili zašto su raširene ženske noge pornografija i kič, a ne umetnost.

Zamislite sve te poznate skulpture na kojima su muškarci nagi prikazani, kao da recimo imaju erekciju.. Normalno da to više ne bi bilo to.

Ili sve one divne ženske aktove (Miloska Venera, Gola Maja, ... ) kao da su prikazane iz nekog erotskog časopisa...

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Али човјек, браћо моја драга, некад помисли да је јаког имана , али када се сусретне са великим искушењима посустане."

https://www.pouke.org/forum/topic/15753-dedzal-muslimanski-antihrist/page__fromsearch__1

од 4,46 до 4,50

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Plejboj i ostale pornografske časopise ne treba ni držati u rukama. Zašto bi ih uopšte neko i gledao.

Ako je nekome do umetnosti onda nek gleda dela priznatih umetnika, a ne erotiku ili pornografiju.

Uopšte, smatram da golotinja u umetnosti nije ni potrebna; koja joj je svrha. Često se i nelogično ubacuje u slike i u skulpture.

U vezi te nelogičnosti možežo npr. navesti primer Mikelađelovog Davida.

Mikelanđelov David prikazan je u trenutku kada se sukobio sa divom Golijatom. David nema ni malo odeće. Drži u ruci kamen tj. pripremljen za Golijata. Sasvim je nelogično da je David gol.

Kroz istoriju ljudi su uvek u borbi osim oružija bili opremljeni i zaštitnom opremom tj. šlemom, oklopom, štitom i drugom zaštitnom opremom.

Logično bi bilo da David ima na sebi oklop, šlem, ili ako ništa od toga, onda barem odeću; jer niko nije lud da ide u borbu gol.

S obzirom na navedeno prikazan je sasvim nelogično.

U biti zašto bi David uopšte bio prikazan gol.

Ako je golotinja u umetnosti donekle (tj. mislim u smislu da osoba nije u potpunosti lišena odeće) nužna, onda je i opravdana.

чекај а како да обележимо нешто као порнографију ако ни не погледамо? то се онда зове предрасуда.

па кад предрасуда удари у главу, онда нећемо ни читати бодлера јер је био наркос, ни достојевског јер је био острашћени коцкар, ни моцарта слушати јер је био отворени скатолог, ни тебе саслушати јер си грешан у нечему ... просто нема потребе, нелогично је да ико грешан може нешто паметно да каже, напише, уради ... мислим, хајде стави прст на чело пре него нешто напишеш, што је сасвим нелогично.

рецимо, тебе Микин Давид не привлачи никако, јер си мушко. а шта би било женскињама, кикоти и ласцивни коментари би пали у следећој секунди, а некој мало слабијој би се завртело у глави - АХА! ПОРНОГРАФИЈА и дај да стучемо статуу ... или још боље, назовеш их блудницама јер је Микин Давид го голцат а Мика био фурунџија ...

и тако свима, по аутоматици по један неоправдани и смањена оцена. зло и наопако ...

кад ја тамо а оно међутим, уствари имамо предрасуду и не желећи ни да се уздигнемо изнад себе и својих страсти, не видимо ни лепоту Божјег талента, а камоли ни човека који се тиме озарује Богом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Клевета је кривично дело, као и лажно терећење. Шта, по твом мишљењу, нисам довољно аргументовао?

непотребно спамујеш тему својом важношћу и покушајем кривљења тока теме, обрати ми се на пп, па ћу ти објаснити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Али човјек, браћо моја драга, некад помисли да је јаког имана , али када се сусретне са великим искушењима посустане."

https://www.pouke.org...__fromsearch__1

од 4,46 до 4,50

оче, подразумева се уклањање слабих и слабијих од острашћења, па то од почетка пишемо ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u al si pametan sve ti pamet na ushi izlazi, pa zato verovatno ne cujes kad ti se neko obraca

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

оче, подразумева се уклањање слабих и слабијих од острашћења, па то од почетка пишемо ...

Човјече ово је била само шала на сву ову расправу до сада. Ово сам ставио само зато што ме "инспирисао" овај муслимански теолог.

А кад већ причамо озбиљно , онда реци ми једног човјека (осим жене и хомосексуалца), који може без имало духовне штете разгледати овакав часопис. Сви смо ми слаби, ја први. Па када се уклоне сви острашћени,онда не остаје нико да гледа. И највећи подвижници и испосници (житије неког од оснививача монаштва) су гурали руку у ватру када су видјели женску љепоту ,а ја или ти да се хладнокрвно дивимо на овај начин жени као Божијем створењу, то је могуће само теоретски, али у пакси... Не знам можда ви можете ,ја за сабе знам да би то био промашај, не само у томе моменту него би и касније се враћале многе слике и успомене и чиниле штету дуго времена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma koga briga za ljude, oce, nemoj ljudima i njihovim slabostima da kvaris "umetnost"... :rolleyes: 0205_whistling

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не желим да се упуштам у расправу шта је умјетност, јер је то појам који није лако дефинисати и одредити "ово јесте оно није", нека свак за себе бира шта је за њега лијепо а шта не, ја сам мишљења да ништа у моменту није лијепо и привлачно као гријех, онда је ђаво највећи умјетник. Ја лично не волим данашњу моду са болесно мршавим манекенкама, не волим турбофолк, (увјек је лакше рећи не волим , него волим), али ми то не даје за право да кажем да то није умјетност. Тако и сада не желим да кажем да голотиња није умјетност, сумљиви су ми мушкарци ако кажу да не воле видјети лијепу жену, али гледање таквих призора (осим ако гледаш своју жену), није безопасно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...