Jump to content

Ateisti su nam zavidni?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Сигурно да не треба све људе једне идеологије градирати по појединцима. Као што има фанатика у атеизму, исто тако има их и у религији. Може човек бити атеиста, а опет бољи него многи ''верници'' - ја таквих доста познајем. Проблем агресивности је једнако заступљен и код једних, и код других. Сви су му склони, и нико није имун. Питаље је само колико је коме довољно да ''пукне'', и до које је мере спреман да иде...

Caelum a non celando, quia apertum est.

http://www.pravoslavniistocnik.net/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle

1. NE radi se o analizi SVIH ateista niti o nekoj takvoj generelizaciji, nego JEDINO o onima koji agresivno i netrpeljivo reagiraju na religiju. Nigdje se NE kaže niti tvrdi da svi tako reagiraju.

2. NE radi se NITI o analizi SVIH ateista koji agresivno i netrpeljivo reagiraju na religiju, nego JEDINO o onima koji su INAČE VEĆINOM TOLERANTNI, a JEDINO prema religiji reagiraju agresivno i netrpeljivo.

Dalje, čovjek koji je radio analizu je psihijatar, bavi se analizom i objašnjenjem agresivnog ponašanja. Nigdje se ne tvrdi da svi ateisti imaju neke psihičke probleme.

Ne radi se o ozbiljnoj analizi ili ozbiljnom naučnom radu već o subjektivnom stavu jednog psihijatra iznetom u katoličkom časopisu.

Što je babi milo - to joj se i snilo.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni se ponakad desi da sam ljubomoran na vernike... ali retko :) .

al kako da neko i neciji um nije zarobljen,kad na zemlji se mora reci kojoj religiji pripadas,isto kao ateista je naziv gdje pripadas,kako ako nijedno necu ,da li ima te mogucnosti ili ipak ljudskodirigovano je uslov da moras -znaci ako moras pa sta ako ocu reci -dobro onda ocu da vjerujem u planete i to moja vjera -zar nema to vec uvijeka grupno nesto ima i tu se moras uvrstati-samo fantazija malo jel kisa pada hhahahahhahahhahah

Ladno kad sam razumeo preko 70%.

Ili se popravljas, ili se ja navikavam :) .

  • Волим 1

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepo je rekao jedan mudri covek da postoji u coveku praznina koju samo Bog moze da popuni.Zato su mnogi ateisti agresivni i nezadovoljni.Naravno da i vernici mogu biti takvi ako ne prime Boga u sebe.

[/quot ehehhehe ,ispade bog vlasnistvo necije pa dijeli ga neko , sto tebi nekazu da su primili boga mislis ili sto ti vidis u nekome ili ili kako zakljucujes,sada imam problem samo,isusa ili boga koje od toga mislis ako neprime

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog nije nicije vlasnistvo,vec je stvorio coveka kao slobodno bice kome je dao mogucnost izbora u zivotu u svemu pa i u tome da moze da odbaci ili prihvati samoga Boga.Bog je kroz svoju Crkvu dao upute kako covek treba da zivi i kako moze da primi boziju blagodat.Sveti Serafim Sarovski je rekao "Cilj hriscanskog zivota je zadobijanje Duha Svetoga".Duh Sveti se zadobija u Crkvi kroz Svete tajne,liturgiju,molitvu...Ateisti su otudjeni od Boga i ne dozivljavaju tu blagodat ne zato sto to ne mogu vec zato sto to ne zele.Upravo zbog toga ateisti ne mogu da razumeju sta to vernik dozivljava u Crkvi i te dozivljaje prpisuju autosugestiji i drugim stvarima,sto naravno nije istina,jer sam se bavio jogom i dobro znam te stvari.Covek je po prirodi religiozno bice i religija je duhovna potreba coveka tj. ta praznina u nama koju samo Bog moze da popuni.Da li neko u sebi ima Boga ili nema,vidi se po tome da li je zadovoljan u zivotu ili da li je srecann.Postoji lazno predstavljanje srece odnosno gluma,a postoji prava sreca.Razlikuju se po tome sto onaj koji je stvarno srecann tu svoju srecu deli sa drugima,daje je i zeli da usreci one oko njega,on ne misli da ce biti srecann ako jos samo kupi ovo ili ono,ili ako jos samo otputuje tamo ili ovamo.srecann covek je zadovoljan sa onim sto ima(sto ne znaci da se ne trudi da ima vise)i svoje imanje daje i drugima na uslugu ili poklanja.Nesrecan covek stalno trazi srecu,izgleda nervozan,stalno govori da mu treba ovo ili ono,kuka zasto nema neku stvar....srecann covek ima ono sto mu najvise treba a to je Bog.Ovim nisam hteo da kazem da onaj ko je srecann nema problema u zivotu,taman posla,ali je zadovoljan onim sto ima i voli svoje bliznje,pa cak i svoje neprijatelje.Takodje ne mislim da su ateisti stalno nesrecni i da nemaju radosti i ljubavi u zivotu,nego da onaj ko zeli da ima istinsku srecu i pravi smisao zivota,to ne moze bez Boga.

Da bi neko ovo mogao da razume na pravi nacin treba da ima i iskustva u zivotu,kao i da poznaje religiju,inace delovace mu nerealno,cak sta vise mislice suprotno,da je religija teret i da upravo ona cini coveka vezanim i nezadovoljnim.Sta da ti kazem drugo,izucavaj malo religiju pa neces da postavljas pitanja kao sto je ovo ",sada imam problem samo,isusa ili boga koje od toga mislis ako neprime".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ateisti su otudjeni od Boga i ne dozivljavaju tu blagodat ne zato sto to ne mogu vec zato sto to ne zele.

... i onda je mrmot zamotao čokoladu u foliju... prstgore

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog nije nicije vlasnistvo,vec je stvorio coveka kao slobodno bice kome je dao mogucnost izbora u zivotu u svemu pa i u tome da moze da odbaci ili prihvati samoga Boga.Bog je kroz svoju Crkvu dao upute kako covek treba da zivi i kako moze da primi boziju blagodat.Sveti Serafim Sarovski je rekao "Cilj hriscanskog zivota je zadobijanje Duha Svetoga".Duh Sveti se zadobija u Crkvi kroz Svete tajne,liturgiju,molitvu...Ateisti su otudjeni od Boga i ne dozivljavaju tu blagodat ne zato sto to ne mogu vec zato sto to ne zele.Upravo zbog toga ateisti ne mogu da razumeju sta to vernik dozivljava u Crkvi i te dozivljaje prpisuju autosugestiji i drugim stvarima,sto naravno nije istina,jer sam se bavio jogom i dobro znam te stvari.Covek je po prirodi religiozno bice i religija je duhovna potreba coveka tj. ta praznina u nama koju samo Bog moze da popuni.Da li neko u sebi ima Boga ili nema,vidi se po tome da li je zadovoljan u zivotu ili da li je srecann.Postoji lazno predstavljanje srece odnosno gluma,a postoji prava sreca.Razlikuju se po tome sto onaj koji je stvarno srecann tu svoju srecu deli sa drugima,daje je i zeli da usreci one oko njega,on ne misli da ce biti srecann ako jos samo kupi ovo ili ono,ili ako jos samo otputuje tamo ili ovamo.srecann covek je zadovoljan sa onim sto ima(sto ne znaci da se ne trudi da ima vise)i svoje imanje daje i drugima na uslugu ili poklanja.Nesrecan covek stalno trazi srecu,izgleda nervozan,stalno govori da mu treba ovo ili ono,kuka zasto nema neku stvar....srecann covek ima ono sto mu najvise treba a to je Bog.Ovim nisam hteo da kazem da onaj ko je srecann nema problema u zivotu,taman posla,ali je zadovoljan onim sto ima i voli svoje bliznje,pa cak i svoje neprijatelje.Takodje ne mislim da su ateisti stalno nesrecni i da nemaju radosti i ljubavi u zivotu,nego da onaj ko zeli da ima istinsku srecu i pravi smisao zivota,to ne moze bez Boga.

Da bi neko ovo mogao da razume na pravi nacin treba da ima i iskustva u zivotu,kao i da poznaje religiju,inace delovace mu nerealno,cak sta vise mislice suprotno,da je religija teret i da upravo ona cini coveka vezanim i nezadovoljnim.Sta da ti kazem drugo,izucavaj malo religiju pa neces da postavljas pitanja kao sto je ovo ",sada imam problem samo,isusa ili boga koje od toga mislis ako neprime".

al bog je gdje on oce, ne gdje ljudi bi htjeli ili nehtjeli,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi moji, najprije treba pažljivo pročitati tekst, pa tek nakon toga komentirati i kritizirati!

Za početak prve dvije rečenice, da bismo znali o čemu se govori:

Dakle

1. NE radi se o analizi SVIH ateista niti o nekoj takvoj generelizaciji, nego JEDINO o onima koji agresivno i netrpeljivo reagiraju na religiju. Nigdje se NE kaže niti tvrdi da svi tako reagiraju.

2. NE radi se NITI o analizi SVIH ateista koji agresivno i netrpeljivo reagiraju na religiju, nego JEDINO o onima koji su INAČE VEĆINOM TOLERANTNI, a JEDINO prema religiji reagiraju agresivno i netrpeljivo.

Dalje, čovjek koji je radio analizu je psihijatar, bavi se analizom i objašnjenjem agresivnog ponašanja. Nigdje se ne tvrdi da svi ateisti imaju neke psihičke probleme.

eto ,malo prije procitah vijesti iz dervente lijepe gdje su iz pravoslavne crkve sluzili parastos,katolicki svestenik udje u crkvu katolicku jel je to negdje pedeset metara su blizu,on pustio zvona da jece petnaest minuta je prekinuo da cekaju dok zvona prestanu jel nemoguce je bilo kad je pustio do daske tambure ,ovo moglo je i obrnuto da se desi da nepomislite da neku hajku pravim,ali sada imam pitanje ,kolko je taj svestenik agresivan bio ili hocete reci da je to smireni vjernik a jos nekim slucajem i svestenik ,da tako nesto uradi ,kako objasnjavljate to hriscani ili tako nesto ,ipak mislim da ateisti su vicina tolerancijom prema drugom bolji

Link to comment
Подели на овим сајтовима

eto ,malo prije procitah vijesti iz dervente lijepe gdje su iz pravoslavne crkve sluzili parastos,katolicki svestenik udje u crkvu katolicku jel je to negdje pedeset metara su blizu,on pustio zvona da jece petnaest minuta je prekinuo da cekaju dok zvona prestanu jel nemoguce je bilo kad je pustio do daske tambure ,ovo moglo je i obrnuto da se desi da nepomislite da neku hajku pravim,ali sada imam pitanje ,kolko je taj svestenik agresivan bio ili hocete reci da je to smireni vjernik a jos nekim slucajem i svestenik ,da tako nesto uradi ,kako objasnjavljate to hriscani ili tako nesto ,ipak mislim da ateisti su vicina tolerancijom prema drugom bolji

isto bi rado tom psi hjatoru postavila pitanje da proba to objasniti ili takve hriscanske ispade prema drugima

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... i onda je mrmot zamotao čokoladu u foliju... prstgore

Ne razumem sta si hteo reci time.Kako ti kao ateista mozes da poznajes iskustvo koje vernik dozivljava u Crkvi,kada ga sam nisi imao,ili si ga mozda nekada doziveo povrsno?Ja sam bio ateista(znam da te ovaj izraz nervira i da ga ne podnosis,ali on mnogo znaci) i znam kako gledas na vernike,ali kada jednom dozivis preobrazaj i postanes hriscanin,tek tada shvatas sta znaci bozija blagodat i pocinjes da zivis jednim novim zivotom koji je toliko ispunjeniji i bogatiji(takodje je pun i iskusenja i duhovnih borbi) da ti se prethodni zivot(ateisticki) cini kao neki tmurni san.Naravno znam da ces poceti da trazis materijalne dokaze za nesto sto nije materijalno,ali sta da se radi,mozda se i ti preobratis kao Entoni Flu. slava3

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne razumem sta si hteo reci time.Kako ti kao ateista mozes da poznajes iskustvo koje vernik dozivljava u Crkvi,kada ga sam nisi imao,ili si ga mozda nekada doziveo povrsno?Ja sam bio ateista(znam da te ovaj izraz nervira i da ga ne podnosis,ali on mnogo znaci) i znam kako gledas na vernike,ali kada jednom dozivis preobrazaj i postanes hriscanin,tek tada shvatas sta znaci bozija blagodat i pocinjes da zivis jednim novim zivotom koji je toliko ispunjeniji i bogatiji(takodje je pun i iskusenja i duhovnih borbi) da ti se prethodni zivot(ateisticki) cini kao neki tmurni san.Naravno znam da ces poceti da trazis materijalne dokaze za nesto sto nije materijalno,ali sta da se radi,mozda se i ti preobratis kao Entoni Flu. slava3

Даће Бог те ће доживети то и коначно схватити,а до тада...тако је,како је...немамо се шта чудити.:)

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne razumem sta si hteo reci time.Kako ti kao ateista mozes da poznajes iskustvo koje vernik dozivljava u Crkvi,kada ga sam nisi imao,ili si ga mozda nekada doziveo povrsno?Ja sam bio ateista(znam da te ovaj izraz nervira i da ga ne podnosis,ali on mnogo znaci) i znam kako gledas na vernike,ali kada jednom dozivis preobrazaj i postanes hriscanin,tek tada shvatas sta znaci bozija blagodat i pocinjes da zivis jednim novim zivotom koji je toliko ispunjeniji i bogatiji(takodje je pun i iskusenja i duhovnih borbi) da ti se prethodni zivot(ateisticki) cini kao neki tmurni san.

Hteo sam da kažem da je tvoja tvrdnja čista fantazija. Kako ti možeš da znaš da svi ateisti (uključujući i mene) ne žele da osete Božiju blagodat?

To je jedna neoboriva hipoteza - šta god da se desi, ti si u pravu:

a ) ako neko oseti Božiju blagodat, to je dokaz da Bog postoji,

b ) ako neko ne oseti Božiju blagodat, to je zato što ne želi.

Kao i sve ostale neoborive hipoteze... i ovu smatram besmislenom...

Naravno znam da ces poceti da trazis materijalne dokaze za nesto sto nije materijalno,ali sta da se radi,mozda se i ti preobratis kao Entoni Flu. slava3

Možda jednog dana kad postanem dementan kao Entoni Flu... kad mozak prestane da šljaka kako treba, svašta može da se desi...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda jednog dana kad postanem dementan kao Entoni Flu... kad mozak prestane da šljaka kako treba, svašta može da se desi...

Ако је то услов спознаје Бога,онда...желим ти од свег срца да што пре постанеш дементан.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...