Jump to content

Razvod braka

Оцени ову тему


Препоручена порука

главни разлог за раставу брака је што смо слепи код очију пре него што уопште уђемо у брак

Ne.

Razlog je samo jedan.Nedostatak ljubavi.A mnogi i premnogi se uzimaju jer se dosadjuju,jer nemaju iskrenih prijatelja,imaju problema sa intimnoscu pa im ovo dodje kao pocetak u tome,neki i podlegnu uticaju sredine pa se zalete,a vecina ima problem u tome sto nema istinskih primera u svojoj okolini sta je to brak i sta je u njemu najbitnije.

Glavni amalgam je ljubav.Ako je nema ili je iscilela,sve ostalo je suvisno.

а зашто исцели ?

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

i ja sam se tako razmišljala da li da ga napustim (on mene nije hteo da pusti). nisam bila više srećna, godinama se nisam se nisam nasmejala, kad ga vidim pripadne mi muka, nisam mogla da spavam, 2x sam pokušala da se ubijem... i na kraju ti ja to sve lepo ispričam svešteniku i on mi kaže da sam ja potreban i Bogu i ljudima živa i produktivna i da on (muž) ubija svojim načinom života i ophođenjem prema meni i da pakujem pinkle. i tako bi.

mada nekim hrišćanima sam ja društveno neprihvaćena i zla žena što nisam trpela sve do kraja i tako skončala. onda bih bila po njihovim rečima "mučenica".

misiiiiim!!!!!!!

:)

Izvini ako smetam, ali nisam skapirao da li je on bio narkoman PRE BRAKA i koliko dugo !?!

P.S.- Zbog dubokog saosećanja (ne žalim te, nego te razumem) sa tvojim bolom, i mukom sa kojom živiš, dodao sam te kao svoga prijatelja ovde. Ako i ti to smeta, slobodno odbaci moj predlog, neću se uvrediti. I još nešto. Ako ti to nešto znači i ja sam razveden.

Ako ti ikad padne na pamet da opet POKUŠAŠ da se ubiješ, ne čini to. Prepusti stvar profesionalcu. Ako mi budeš prijatelj, ubiću te za džabe.

crvenilo

"... нећу Tи дати целив као Јуда, већ као разбојник исповедам те..."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i ja sam se tako razmišljala da li da ga napustim (on mene nije hteo da pusti). nisam bila više srećna, godinama se nisam se nisam nasmejala, kad ga vidim pripadne mi muka, nisam mogla da spavam, 2x sam pokušala da se ubijem... i na kraju ti ja to sve lepo ispričam svešteniku i on mi kaže da sam ja potreban i Bogu i ljudima živa i produktivna i da on (muž) ubija svojim načinom života i ophođenjem prema meni i da pakujem pinkle. i tako bi.

mada nekim hrišćanima sam ja društveno neprihvaćena i zla žena što nisam trpela sve do kraja i tako skončala. onda bih bila po njihovim rečima "mučenica".

misiiiiim!!!!!!!

confused

Izvini ako smetam, ali nisam skapirao da li je on bio narkoman PRE BRAKA i koliko dugo !?!

P.S.- Zbog dubokog saosećanja (ne žalim te, nego te razumem) sa tvojim bolom, i mukom sa kojom živiš, dodao sam te kao svoga prijatelja ovde. Ako i ti to smeta, slobodno odbaci moj predlog, neću se uvrediti. I još nešto. Ako ti to nešto znači i ja sam razveden.

Ako ti ikad padne na pamet da opet POKUŠAŠ da se ubiješ, ne čini to. Prepusti stvar profesionalcu. Ako mi budeš prijatelj, ubiću te za džabe.

victory78

To se bas zove prijatelj u nevolji se pozna.....hm...sumnjiv mi ovaj lik, pazi se....ako imas djecu, uzmi ih pod ruku i zivi svoj zivot, bori se, zivi za neke lijepe trenutke, otidji negdje na more....odmori od svega i vidjeces, naci ce se put i za tebe i obavezno se cuvaj ovakvih Razbojnika prijatelja  confused1

umri prije smrti dok jos nije prekasno!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i ja sam se tako razmišljala da li da ga napustim (on mene nije hteo da pusti). nisam bila više srećna, godinama se nisam se nisam nasmejala, kad ga vidim pripadne mi muka, nisam mogla da spavam, 2x sam pokušala da se ubijem... i na kraju ti ja to sve lepo ispričam svešteniku i on mi kaže da sam ja potreban i Bogu i ljudima živa i produktivna i da on (muž) ubija svojim načinom života i ophođenjem prema meni i da pakujem pinkle. i tako bi.

mada nekim hrišćanima sam ja društveno neprihvaćena i zla žena što nisam trpela sve do kraja i tako skončala. onda bih bila po njihovim rečima "mučenica".

misiiiiim!!!!!!!

confused

Izvini ako smetam, ali nisam skapirao da li je on bio narkoman PRE BRAKA i koliko dugo !?!

P.S.- Zbog dubokog saosećanja (ne žalim te, nego te razumem) sa tvojim bolom, i mukom sa kojom živiš, dodao sam te kao svoga prijatelja ovde. Ako i ti to smeta, slobodno odbaci moj predlog, neću se uvrediti. I još nešto. Ako ti to nešto znači i ja sam razveden.

Ako ti ikad padne na pamet da opet POKUŠAŠ da se ubiješ, ne čini to. Prepusti stvar profesionalcu. Ako mi budeš prijatelj, ubiću te za džabe.

victory78

To se bas zove prijatelj u nevolji se pozna.....hm...sumnjiv mi ovaj lik, pazi se....ako imas djecu, uzmi ih pod ruku i zivi svoj zivot, bori se, zivi za neke lijepe trenutke, otidji negdje na more....odmori od svega i vidjeces, naci ce se put i za tebe i obavezno se cuvaj ovakvih Razbojnika prijatelja  confused1

Ma samo joj na paradoksalan nacin govori da to NE cini. Nekad prijatelj sluzi za to da i gruboscu osvijesti nekog. Ocajnik je sklon da zaboravi na druge i kako drugi pate zbog njegove patnje ili nedajboze samoubistva... Nadam se,i vjerujem da je sestra Danijela to sve vec prevazisla... Sto nas ne ubije, to nas jaca 7896634

Link to comment
Подели на овим сајтовима

opustite se.

to je bila samo faza, slabost.

0409_feel

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i ja sam se tako razmišljala da li da ga napustim (on mene nije hteo da pusti). nisam bila više srećna, godinama se nisam se nisam nasmejala, kad ga vidim pripadne mi muka, nisam mogla da spavam, 2x sam pokušala da se ubijem... i na kraju ti ja to sve lepo ispričam svešteniku i on mi kaže da sam ja potreban i Bogu i ljudima živa i produktivna i da on (muž) ubija svojim načinom života i ophođenjem prema meni i da pakujem pinkle. i tako bi.

mada nekim hrišćanima sam ja društveno neprihvaćena i zla žena što nisam trpela sve do kraja i tako skončala. onda bih bila po njihovim rečima "mučenica".

misiiiiim!!!!!!!

kriminalac

Izvini ako smetam, ali nisam skapirao da li je on bio narkoman PRE BRAKA i koliko dugo !?!

P.S.- Zbog dubokog saosećanja (ne žalim te, nego te razumem) sa tvojim bolom, i mukom sa kojom živiš, dodao sam te kao svoga prijatelja ovde. Ako i ti to smeta, slobodno odbaci moj predlog, neću se uvrediti. I još nešto. Ako ti to nešto znači i ja sam razveden.

Ako ti ikad padne na pamet da opet POKUŠAŠ da se ubiješ, ne čini to. Prepusti stvar profesionalcu. Ako mi budeš prijatelj, ubiću te za džabe.

nasznak9877777777777777777

To se bas zove prijatelj u nevolji se pozna.....hm...sumnjiv mi ovaj lik, pazi se....ako imas djecu, uzmi ih pod ruku i zivi svoj zivot, bori se, zivi za neke lijepe trenutke, otidji negdje na more....odmori od svega i vidjeces, naci ce se put i za tebe i obavezno se cuvaj ovakvih Razbojnika prijatelja  staniiiiiii

Ma samo joj na paradoksalan nacin govori da to NE cini. Nekad prijatelj sluzi za to da i gruboscu osvijesti nekog. Ocajnik je sklon da zaboravi na druge i kako drugi pate zbog njegove patnje ili nedajboze samoubistva... Nadam se,i vjerujem da je sestra Danijela to sve vec prevazisla... Sto nas ne ubije, to nas jaca t4431

kriminalac

Nažalost Jelena je ispala iz igre, a Dijana Magdalena je dala tačan odgovor i time osvojila besplatno putovanje za dve osobe liftom u soliteru po njenom izboru  girl_jumping

Pridružite se i opet u sledećem izvlačenju odgovora od Danijele.

Za one koji nisu pratili, pitanje je bilo :"... da li je on bio narkoman PRE BRAKA i koliko dugo !?!"

womens

"... нећу Tи дати целив као Јуда, већ као разбојник исповедам те..."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

главни разлог за раставу брака је што смо слепи код очију пре него што уопште уђемо у брак

Ne.

Razlog je samo jedan.Nedostatak ljubavi.A mnogi i premnogi se uzimaju jer se dosadjuju,jer nemaju iskrenih prijatelja,imaju problema sa intimnoscu pa im ovo dodje kao pocetak u tome,neki i podlegnu uticaju sredine pa se zalete,a vecina ima problem u tome sto nema istinskih primera u svojoj okolini sta je to brak i sta je u njemu najbitnije.

Glavni amalgam je ljubav.Ako je nema ili je iscilela,sve ostalo je suvisno.

Razlog je svakako nedostatak ljubavi, ali ima još nešto. Kad se dvoje sretnu, oboje u stvari sreću osobu koja se slaže sa nekakvom slikom o manje-više idealnom paru koju svako od nas ima u sebi. Vremenom, realna osoba počinje polako da odstupa od te slike i, ako ljubavi nema - i to one koju je Pavle opisao u 1 Kor, razlaz dolazi kad jedna ili obe osobe zaključe da je novostvorena razlika između željenog ideala i realne , previše velika i da je vreme da se krene u traženje te idealne. Nažalost, idealne osobe - nema, jer je to samo slika ili spisak naših lepih želja. Brak opstaje kad se supružnici reše da napuste ideal i upoznaju i zavole tu realnu osobu sa svim njenim manama i vrlinama - ali pošto tu treba trud odustajanja od sebe i predavanja drugome, to nije uvek lako i kažem, tu brakovi pucaju. Treba ljude pripremiti na to jer mnogi kada shvate o čemu se radi, već zakasne. Mnogima nije jasno da se u drugu osobu investira, a ne da se očekuje da se ona uklapa u naše lepe želje.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a to je vazno zbog/zato...?

dada

Pomislio sam da si izašla iz te priče normalna, pa sam se ponadao (budala) da mogu dobiti neku reč utehe, ali osim prekih pogleda i oštrih zuba, ovo režanje mi govori da je vreme da se povučem.

Ovo se ne odnosi na Dijanu Magdalenu.

"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што сте као окречени

гробови, који се споља виде лепи а унутра су пуни костију

мртвачких и сваке нечистоте."

Матејa, 23, 27.

.mislise.

"... нећу Tи дати целив као Јуда, већ као разбојник исповедам те..."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

главни разлог за раставу брака је што смо слепи код очију пре него што уопште уђемо у брак

Ne.

Razlog je samo jedan.Nedostatak ljubavi.A mnogi i premnogi se uzimaju jer se dosadjuju,jer nemaju iskrenih prijatelja,imaju problema sa intimnoscu pa im ovo dodje kao pocetak u tome,neki i podlegnu uticaju sredine pa se zalete,a vecina ima problem u tome sto nema istinskih primera u svojoj okolini sta je to brak i sta je u njemu najbitnije.

Glavni amalgam je ljubav.Ako je nema ili je iscilela,sve ostalo je suvisno.

Мислим да ове младе генерације имају превише љубави  .mislise.

Проблем је размаженост ...јер су код маме и тате навикли на угађање...а у браку тешко да има тога на почетку...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a to je vazno zbog/zato...?

dada

Pomislio sam da si izašla iz te priče normalna, pa sam se ponadao (budala) da mogu dobiti neku reč utehe, ali osim prekih pogleda i oštrih zuba, ovo režanje mi govori da je vreme da se povučem.

Ovo se ne odnosi na Dijanu Magdalenu.

"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што сте као окречени

гробови, који се споља виде лепи а унутра су пуни костију

мртвачких и сваке нечистоте."

Матејa, 23, 27.

.mislise.

definicija normalnog je rastegljiva.

reč utehe? za koji i čiji problem?

olako si doneo zaključak na osnovu mog pitanja.

internet je čudna stvarnost i nije baš svako onako kako se predstavlja. ja ovde stojim mojim imenom i vrlo intimnim iskustvom koji možda, a i ne mora, da koristi nekom, a ti?

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a to je vazno zbog/zato...?

;)

Pomislio sam da si izašla iz te priče normalna, pa sam se ponadao (budala) da mogu dobiti neku reč utehe, ali osim prekih pogleda i oštrih zuba, ovo režanje mi govori da je vreme da se povučem.

Ovo se ne odnosi na Dijanu Magdalenu.

"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што сте као окречени

гробови, који се споља виде лепи а унутра су пуни костију

мртвачких и сваке нечистоте."

Матејa, 23, 27.

:cheesy:

A kako si mi uzvratio na pokusaj mirenja svih nas, i sa nasim ranama - sa nekakvim 'nagradnim paketom' koji ne zasluzuje komentar.

Svi smo mi Razbojnici, sa teznjom da od lijevog postanemo Desni... Bog je milostiv.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...