Jump to content

Razvod braka

Оцени ову тему


Препоручена порука

По мом мишлјенју кривица је обострана, у овом датом случају.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По мом мишлјенју кривица је обострана, у овом датом случају.

Можда ме, сестро, ниси разумела. Зависи која је тежина ствари које једно другом

стављају на терет. Има ствари и прилика које су непремостиве.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i ja sam se tako razmišljala da li da ga napustim (on mene nije hteo da pusti). nisam bila više srećna, godinama se nisam se nisam nasmejala, kad ga vidim pripadne mi muka, nisam mogla da spavam, 2x sam pokušala da se ubijem... i na kraju ti ja to sve lepo ispričam svešteniku i on mi kaže da sam ja potreban i Bogu i ljudima živa i produktivna i da on (muž) ubija svojim načinom života i ophođenjem prema meni i da pakujem pinkle. i tako bi.

mada nekim hrišćanima sam ja društveno neprihvaćena i zla žena što nisam trpela sve do kraja i tako skončala. onda bih bila po njihovim rečima "mučenica".

misiiiiim!!!!!!!

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i ja sam se tako razmišljala da li da ga napustim (on mene nije hteo da pusti). nisam bila više srećna, godinama se nisam se nisam nasmejala, kad ga vidim pripadne mi muka, nisam mogla da spavam, 2x sam pokušala da se ubijem...

Тад је најбоље да се "убије" капија (врата). Ту не помаже ни народна медицина. Лично сам мишљења

нам је у таквим ситуацијама слаба молитва. Молитва може сигурно да помогне. Али, ми смо проблем.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pajko, nisam razumela ovo što si poslednje napisao.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pajko, nisam razumela ovo što si poslednje napisao.

Кажи тачно шта. Написао сам 5 реченица и свака је самостална. Нема везе са претходном.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тад је најбоље да се "убије" капија (врата). Ту не помаже ни народна медицина. Лично сам мишљења

нам је у таквим ситуацијама слаба молитва. Молитва може сигурно да помогне. Али, ми смо проблем.

ovo.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тад је најбоље да се "убије" капија (врата). Ту не помаже ни народна медицина. Лично сам мишљења

нам је у таквим ситуацијама слаба молитва. Молитва може сигурно да помогне. Али, ми смо проблем.

ovo.

1. Тад је најбоље да се "убије" капија (врата). - напустити партнера

2. Ту не помаже ни народна медицина             - савети пријатеља и родбине не помажу

3.  Молитва...                                               - не знамо и нећемо да се молимо

4.                                                                - ово је, надам се, јасно

5.                                                                - проблеме решавамо увек не жртвујући се.  

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne znam kako bi ti rešio problem koji sam imala:

muž, intravenozni, heroinski, narkoman, koji je izgubio svaki kompas, dugovi, pretnje silovanjem i bacanjem bombi ako se ne vrate dugovi, stalna strepanja hoće li preživeti taj dan, policija i socijalni radnici nisu hteli ni mrdnu malim prstom, prijatelji su se svi redom pokupili i otišli pošto su dobili svoj novac nazad koji ovaj pozajmio za drogu i više nikad se nisu javili a kad se sretnemo okrenu glavu i pređu na drugu stranu ulice, samo 2 sveštenika su rešila konkretno pomognu a ne samo da mi kažu moli se i posti jer samo i to radila, dva puta sam ga vadila iz mrtvih pošto je uzeo prljav heroin a on nije brinuo da li će me zaraziti sa hepatitisom i hivom...

ja mislim da sam dosta žrtvovala tih godina.

razvedena sam 5 godina i tek ove godine sam otplatila njegove dugove.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja mislim da sam dosta žrtvovala tih godina.

Нажалост, јеси. Иако сам говорио опширно, обухватио сам тај случај под 1.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sejo moja mila, kako si ti stradala, mogu samo da ti se divim kako si sve to podnijela, hvala Gospodu pa je bio uz tebe. Nemam šta drugo da ti kažem, osim da je za divljenje to koliko si istrpila i šta si sve podnosila. prstgore nesiguran

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mada nekim hrišćanima sam ja društveno neprihvaćena i zla žena što nisam trpela sve do kraja i tako skončala. onda bih bila po njihovim rečima "mučenica".

meni je zlo od takvih ljudi. pun je svijet takvih dušebrižnika i teoretičara tuđih problema. to su oni koji bi znali kako da se postave, šta da rade, oni koji generalno sve najbolje znaju... nema tu hrišćana. hrišćanin treba da ima i ljubavi, i razumijevanja, i saosjećanja za probleme svoga bližnjeg... da ti pruži podršku kad ti je potrebna a ne da te tako ranjivu dotuče tako što će da upire prstom u tebe i da te etiketira

prijateljica moje prijateljice je imala sličan slučaj, muž joj je bio narkoman i godinama se zlopatila pokušavajući da mu pomogne. nije uspjela i razvela se i to napola luda i upropaštenog zdravlja

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Народ каже: Ако је неко луд, не буди му друг.

0304_smile4  0304_smile4 0304_smile4

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja mislim da sam dosta žrtvovala tih godina.

Нажалост, јеси. Иако сам говорио опширно, обухватио сам тај случај под 1.

onda oprosti, pogresno sam te razumela da me nesto grdis.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...