Jump to content

Свето Писмо online! Најновије од Поука.орг

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

И од мене искрене честитке и захвалност за ово богоугодно дело. Свака част!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=14432.msg450814#msg450814 date=1306468701]

свака част свима који су учествовали и хвала до небеса!  greengrin :krstix: winter winter

било би лепо да се напише ко је све учестовао, верујем да би многи били поносни. капирам да је на страници О пројекту то сасвим ок.  0102_laugh

једини предлог који имам је да се дода још један или два критеријума за претрагу (линк за напредну претрагу можда?), јер кад се укуца једна реч или конструкција много стихова изађе, као и да се ограничи претрага на Нови Завет или Стари Завет, или на одређену главу или део Светог Писма (рецимо Јеванђеља, Дела Апостолска, Пророци, Посланице) ...

мислим да би то било савршено онда, не би имало мане  winter

Да, ради се на томе. И ова претрага је одлична,  али ћемо одрадити сигурно и напредну претрагу. Рекох да је пројекат у beta фази..

По завршетку највећег посла, редизајн целокупног сајта, пишемо и impressum где ће бити написано све шта је рађено и ко је радио од почетка стварања Поука и ЖРУ до данас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala Bogu i svima Vama koji učestvovaste i doprinesoste na izlaženju ovako korisnog i preglednog "materijala", Žive Božje Reči online.

Ako smo kao narod dosta čekali na prvi (Karadžićev) prevod na maternjem srpskom jeziku, hvala Bogu da nam je sada Božja Reč sa uporednim prevodima tako lako dostupna.

Bože, daj da bude svakome na duhovni napredak i spasenje.

Tebi neka je slava i hvala, sada i u večnosti.

Amin.

"NIJE ISKREN,

NITI PRAVEDAN,

onaj ko govori istinu u lice, niti onaj ko je obznanjuje pred svetom,

no onaj ko  IMA LJUBAV i ISTINIT ŽIVOT, i KAD TREBA GOVORI S RAZUMEVANJEM."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A šta je sa starim zavetom?

Na prvi pogled mi se učini da ga nema?

Ма има све . Стисни на сајту у горњем десном углу на "Свето Писмо" и видећеш

Свето Писмо онлине је екстра добро

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, морам мало да се хвалим пред вама:

Срђан, момак који је радио овај сајт, је мој школски друг из гимназије. Поздрав за идеју (мада знам за њу већ неко време), поздрав за Срђанов рад!

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Е, морам мало да се хвалим пред вама:

Срђан, момак који је радио овај сајт, је мој школски друг из гимназије. Поздрав за идеју (мада знам за њу већ неко време), поздрав за Срђанов рад!

Заиста? Срђан је сјајан момак, феноменалан дизајнер и зна шта хоће. Са њим ми је било веома лако да се договорим и имам веома позитивно искуство у раду са њим.

Оно што је највећа ствар* Срђан је одлучио да читав пројекат поклони нашем порталу и Цркви. Ја сам му безмерно захвалан. Можда је глупо да то и причам али морао сам. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Par pitanja i smernica, te zapažanja u vezi projekta Sveto pismo koje se nalazi na portalu Pouka..

1. Čestitam Srđanu kako je obradio digitalne zapise Svetog pisma sa raznim prevodima.

2. Da li je potpuno zatvoreno uređivanje te stranice - Sveto pismo? (jer ako nije...)

da li je moguće postupno ubacivati pored već postojećih ilustracija u delu "Galerija" i neke pravoslavne ikone koje imaju veze sa događajima iz Biblije. te linkove na tekstove... Isto onako kako je to već urađeno, ali sa ilustracijama koje nisu pravoslavne ikone.

3. Da li je moguće u stranicu ubaciti i čitanja za svaki dan... linkovano na tekst koji se čita.

Pozdrav

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ubacite više staroga zaveta (ono prevedeno postanje od + Atanasija), štagod nađete od braće Heruvata, tumačenja, obrade teksta itd...

Da bude nešto kao naša verzija bajblvorka

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ubacite više staroga zaveta (ono prevedeno postanje od + Atanasija), štagod nađete od braće Heruvata, tumačenja, obrade teksta itd...

Da bude nešto kao naša verzija bajblvorka

A књиге манихејске и протоеванђеље Јаковљево?

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Par pitanja i smernica, te zapažanja u vezi projekta Sveto pismo koje se nalazi na portalu Pouka..

1. Čestitam Srđanu kako je obradio digitalne zapise Svetog pisma sa raznim prevodima.

2. Da li je potpuno zatvoreno uređivanje te stranice - Sveto pismo? (jer ako nije...)

da li je moguće postupno ubacivati pored već postojećih ilustracija u delu "Galerija" i neke pravoslavne ikone koje imaju veze sa događajima iz Biblije. te linkove na tekstove... Isto onako kako je to već urađeno, ali sa ilustracijama koje nisu pravoslavne ikone.

3. Da li je moguće u stranicu ubaciti i čitanja za svaki dan... linkovano na tekst koji se čita.

Pozdrav

Наравно да није завршено, ово је само почетак. Дакле, планирамо још много, много тога да убацимо, но треба нам и ваша помоћ. Ако имате преводе, исправне, позовите ме или пошаљите ПП. Све што будемо пронашли, постављаћемо.

Што се тиче, православних икона у галерији, могуће је. То је један од следећих корака.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ubacite više staroga zaveta (ono prevedeno postanje od + Atanasija), štagod nađete od braće Heruvata, tumačenja, obrade teksta itd...

Da bude nešto kao naša verzija bajblvorka

Идемо ка томе. Ово је веома захтеван пројекат искрено се надам да ћеозбиљне институције стати иза њега.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...