Jump to content

Свето Писмо online! Најновије од Поука.орг

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Ubacite više staroga zaveta (ono prevedeno postanje od + Atanasija), štagod nađete od braće Heruvata, tumačenja, obrade teksta itd...

Da bude nešto kao naša verzija bajblvorka

A књиге манихејске и протоеванђеље Јаковљево?

Zašto apokrifi?

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ubacite više staroga zaveta (ono prevedeno postanje od + Atanasija), štagod nađete od braće Heruvata, tumačenja, obrade teksta itd...

Da bude nešto kao naša verzija bajblvorka

A књиге манихејске и протоеванђеље Јаковљево?

Zašto apokrifi?

Нису то апокрифи то су дефтероканонске књиге - дакле канонске, али друго-канонске. Постоје две врсте неканонских књига: неканонске књиге које сматрамо душекориснима (које заправо и нису апокрифи, али их људи погрешно називају), и апокрифи, а то је неки треш (типа гностичка еванђеља и слично).

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa u prvi mah sam i pomislio da si pogrešno napisao, ali opet možda i nisi, a sad vidim da jesi, napisao si manihejske umesto makavejske.
  jooojsFun_bat  :bla: Нисам ни приметио. Јесте, треба да стоји макавејске!

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da devterokanonske knjige ne bi trebalo da ulaze... Mogu se naći koga zanima na mnogim sajtovima, ali da se što se tiče Biblije treba držati Septuaginte koja je baza za sve hrišćanske Biblije i Crkve, sem Rimokatoličke, koja u svojoj Bibliji zasnovanoj na Vulgati ima i ove devterokanonske knjige.

Ne bi bilo loše možda da se na podforumu gde su Rimokatolici ili na samom podforumu gde je Biblija, stave kao u jedan post sve devterokanonske knjige, ali da se inkompletiraju u ovu verziju Biblije što je na ŽRU, to ne.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da devterokanonske knjige ne bi trebalo da ulaze... Mogu se naći koga zanima na mnogim sajtovima, ali da se što se tiče Biblije treba držati Septuaginte koja je baza za sve hrišćanske Biblije i Crkve, sem Rimokatoličke, koja u svojoj Bibliji zasnovanoj na Vulgati ima i ove devterokanonske knjige.

брате, дефтероканонске књиге улазе иначе у Свето Писмо, само што су код нас избачене биле. код нас има тако гомила нелогичних ствари за које нико не разуме што су рађене ...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Данас сам купио фришко издање Библије у савременом руском преводу.

http://www.biblia.ru/news/show/?452

Могли бисмо да је "бачимо" у ABBYY или тако нешто, па на сајт. Једини проблем је што немам много времена за скенирање. Али, ускоро долазим у Србију, па бих могао да дам књигу некоме ко би могао да се поигра.

Две чињенице компликују ствар: 1) има 1400 страница формата двоструко већег од великог српског издања Даничић-Синод, и 2) текст је у два стубца.

Ако има интересената...

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Данас сам купио фришко издање Библије у савременом руском преводу.

http://www.biblia.ru/news/show/?452

Могли бисмо да је "бачимо" у ABBYY или тако нешто, па на сајт. Једини проблем је што немам много времена за скенирање. Али, ускоро долазим у Србију, па бих могао да дам књигу некоме ко би могао да се поигра.

Две чињенице компликују ствар: 1) има 1400 страница формата двоструко већег од великог српског издања Даничић-Синод, и 2) текст је у два стубца.

Ако има интересената...

Све што може, ја сам спреман да прихаватим. Ових дана настављамо са радом на нашем библијском сајту и уводимо нове опције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

Нашао сам једну грешку у куцању:

,,И мољаше га много, говорећи: )ерчица је моја на самрти; да дођеш и метнеш на њу руке, да се спасе и да живи."

Марко 5 23

https://www.pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=sinod&book=41&chap=5

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
  • Гости

Да ли може да се поставе Стари и Нови завет на Црквенословенском???

Свих језика има, ЦСЛ нема!

 

 

Да, видећемо и њега да поставимо...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, свака похвала и од мене! Све што је до сада урађено, заиста је сјано, и немам никаквих замјерки!

 

     .hvala.      slavabogu 

Него који је највећи међу вама нека буде као најмањи, и који је старешина нека буде као слуга. (Лк. 22, 26)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...